Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak odnieść sukces w dobie wyszukiwania opartego na sztucznej inteligencji

Jak odnieść sukces w dobie wyszukiwania opartego na sztucznej inteligencji

Wszyscy tam byliśmy: zagubienie się w króliczej norze wyszukiwania internetowego, zasypanego nieistotnymi wynikami. Ale to frustrujące doświadczenie wkrótce się skończy.

W zeszłym tygodniu (14 maja) Google zaczyna wkraczać do mainstreamu Z doświadczenia związanego z wyszukiwarką (SGE), które doprowadziło do poważnych zmian w sposobie, w jaki setki milionów amerykańskich użytkowników odkrywa informacje online i korzysta z nich.

Pomyśl o Internecie jak o ogromnej bibliotece. Tradycyjne SEO to indeks bibliograficzny biblioteki (co niektórzy z nas mogą pamiętać jako katalog kartkowy 😉), przydatne narzędzie, które wskazuje właściwy kierunek, ale pozostawia samodzielne poruszanie się po półkach.

Z drugiej strony SGE to jak mieć u boku kompetentnego bibliotekarza. Rozumie „dlaczego” Twojego wyszukiwania, rekomenduje i identyfikuje idealne zasoby, podsumowuje kluczowe punkty, a nawet przewiduje Twoje następne pytanie.

SGE nie tylko upraszcza proces wyszukiwania; Personalizuje doświadczenie do unikalnych potrzeb każdego użytkownika, co jest korzystne dla użytkowników i zmienia reguły gry w marketingu, oferując nowe, potężne sposoby angażowania docelowych odbiorców.

Jednak w przypadku tradycyjnego SEO w postaci katalogu kartkowego i SGE w roli bibliotekarza, pytanie wymagające teraz uwagi i kreatywności marketerów brzmi: Jak zamienić swoją markę w zasób, który bibliotekarze konsekwentnie polecają?

Zrozumienie SGE

SGE wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję (GenAI) do analizowania zapytań i dostarczania odpowiedzi generowanych przez sztuczną inteligencję oraz rekomendacji źródeł bezpośrednio na stronach wyników wyszukiwarek (SERP). Zamiast długiej listy linków użytkownicy zaczną widzieć generowane przez sztuczną inteligencję podsumowania istotnych informacji, najważniejsze wnioski, a nawet elementy interaktywne.

Wyobraź sobie, że szukasz przepisu na quiche. Tradycyjnie otrzymasz listę stron internetowych, które zawierają gdzieś słowo „quiche”. Jednak w erze SGE zobaczysz najczęściej oceniane przez użytkowników przepisy, porady dotyczące pieczenia, listę zakupów i odpowiedzi na często zadawane pytania, takie jak „Czy mogę zastąpić brokuły szpinakiem?”

Przepis na quiche Google SGE

Krótko mówiąc, SGE oferuje bardziej spersonalizowane i interaktywne wyszukiwanie. Google twierdzi Nadchodzące aktualizacje będą obejmować:

  • Edytowalne przeglądy upraszczające język lub dostarczające więcej szczegółów

  • Rozumowanie wieloetapowe umożliwiające lepszą obsługę złożonych zapytań z uwzględnieniem niuansów

  • Wbudowane możliwości planowania zadań takich jak przygotowywanie posiłków i wakacje

  • Strony wyników wyszukiwania wyselekcjonowane przez sztuczną inteligencję, umożliwiające odkrywanie pomysłów i inspiracji

  • Wizualne wyszukiwanie zapytań w przesłanych filmach i zdjęciach

READ  Galaxy S23 Ultra staje się jeszcze potężniejszy w miarę zbliżania się oficjalnej premiery

Te nadchodzące funkcje dają nam wgląd w rodzaje treści, które najlepiej sprawdzą się w wyszukiwaniu opartym na sztucznej inteligencji: informacyjne, zorientowane na eksplorację, szczegółowe i wieloformatowe (zwłaszcza tekst uzupełniony przydatnymi obrazami i filmami).

Rozwijamy się w dobie badań opartych na sztucznej inteligencji

Czas pokaże, jak wyszukiwarka Google oparta na sztucznej inteligencji wpasuje się w szerszy świat użytkowników wyszukiwarek, nieuniknione jest, że SGE (i podobne funkcje wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji) staną się nową normą.

Algorytmy te na nowo definiują standardy jakościowego pozyskiwania informacji w wyszukiwarkach, stawiając marketerów przed nowymi wyzwaniami i możliwościami w zakresie optymalizacji treści pod kątem widoczności.

Dużym problemem jest to, co się stanie, gdy „Przeglądy AI”, czyli odpowiedzi generowane przez sztuczną inteligencję dostarczane bezpośrednio na stronach wyników wyszukiwania (SERP), zajmą upragnioną „pozycję zerową”. Treści o wyższej pozycji mogą odnotować niższy współczynnik klikalności (CTR) i ruch organiczny w miarę zastępowania ich lub zmniejszania się przewijania.

Aby dać Państwu wyobrażenie o zakresie tej zmiany, Niedawne badanie przeprowadzone przez Oritas Przetestowałem 2900 słów kluczowych w Google Labs SGE i odkryłem, że ponad 91% wyników pokazywało treść wygenerowaną przez sztuczną inteligencję na pozycji zerowej. Ale, Ogłoszenie o uruchomieniu Google Twierdzi, że linki osadzone w przeglądach AI uzyskują więcej kliknięć w porównaniu z tradycyjnymi listami internetowymi dla tych wyszukiwań.

Bycie oślepionym przeglądami AI nie jest jedynym powodem, dla którego współczynniki klikalności Twoich treści mogą się zmienić. studia Podobnie jak ten z Onely Okazało się, że prawie połowa (45%) źródeł treści wskazanych użytkownikom przez SGE nie znalazła się na pierwszej stronie dla tego samego zapytania w „normalnym” Google. Innymi słowy, obecne rankingi nie gwarantują miejsca ani preferencji w doświadczeniu SGE.

Jednocześnie SGE oferuje ekscytujące możliwości marketerom, którzy realizują strategie tworzenia treści multimedialnych skupionych na użytkowniku. Podobnie jak Grafy wiedzy i funkcje interaktywne Google, SGE obiecuje wyświetlać wysokiej jakości treści internetowe w nowych, angażujących formatach. Zobacz przykładową stronę wyników wyselekcjonowaną przez sztuczną inteligencję Google tutaj:

READ  Greg Joswiak w nowym wywiadzie opowiada o przemówieniach Steve'a Jobsa, wydarzeniu „Shot on iPhone” i nie tylko [Video]

Aby odnieść sukces w tym krajobrazie, marki muszą maksymalizować jakość i najlepsze praktyki SEO, które kładą nacisk na tworzenie treści w oparciu o intencje użytkownika, dostarczanie jasnych odpowiedzi na złożone pytania i priorytetyzację nowych treści multimedialnych z odpowiednim schematem i szybkim doświadczeniem użytkownika. W Skyword będziemy dokładnie badać zapytania, korzystając z przeglądów AI, aby odkryć dodatkowe możliwości ulepszeń.

Rozumiejąc zasady stojące za badaniami eksploracyjnymi w SGE i odpowiednio optymalizując treści, możesz już teraz zrealizować zyski z badań i zapewnić sobie przewagę nad przyszłością badań generatywnych.

Oto moje wskazówki, które pomogą Ci pozycjonować Twoją markę jako preferowanego dostawcę w erze SGE:

  1. Kieruj na intencje użytkownika za pomocą długich zapytań: SGE priorytetowo traktuje dokładne odpowiedzi na konkretne pytania. Porzuć szerokie słowa kluczowe i skup się na zapytaniach z długim ogonem, czyli konkretnymi, wielowyrazowymi frazami, których docelowy klient może używać na różnych etapach procesu badawczego i zakupowego. Zamiast skupiać się na „quiche”, kieruj się „wegańskimi przepisami na quiche ze skórką pełnoziarnistą”. Rozważ użycie narzędzi takich jak Accelerator360™ firmy Skyword, aby zidentyfikować długoterminowe możliwości i zoptymalizować istniejącą treść pod kątem bardziej konkurencyjnych i ukierunkowanych wyszukiwań.

  2. Tworzenie wciągających, multimedialnych wrażeń: Nie ograniczaj się do tekstu! Infografiki, filmy wyjaśniające i treści interaktywne (pod warunkiem, że są zoptymalizowane pod kątem szybkości i technicznego SEO) są głównym źródłem podsumowań generowanych przez sztuczną inteligencję. W rzeczywistości, Według sekcji71% fragmentów SGE zawiera wideo z YouTube jako część cytowanego materiału źródłowego. Są to typy zasobów multimedialnych, których duże modele języka tekstowego (LLM) nie są w stanie łatwo samodzielnie odtworzyć.

  3. Bądź ulubionym autorytetem: SGE przenosi doświadczenie, niezawodność i wiarygodność (EAT) na nowy poziom. W nowej epoce niezwykle udoskonalonych wyników wyszukiwania, w przypadku pozyskiwania informacji przez sztuczną inteligencję Google, coraz ważniejsza staje się głębokość tematyki Twojej witryny i użyteczność treści. Pogłębiaj zakres tematów w swojej niszy, angażuj ekspertów jako autorów, przeprowadzaj oryginalne badania i ugruntuj swoją markę jako lidera myśli dzięki wnikliwym treściom i danym, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Co najważniejsze, ustrukturyzuj treść tak, aby była łatwa w odbiorze. Używaj wypunktowań, przejrzystych nagłówków, często zadawanych pytań, fragmentów danych i elementów wizualnych (obrazów i filmów), aby ułatwić ich skanowanie i zapewnić użytkownikom szybkie zrozumienie potrzebnych informacji.

  4. Przyjęcie strategii dotyczącej treści filarowych i klastrowych: Twórz strony główne — kompleksowe zasoby na szerokie tematy — połączone ze stronami grupowymi, które zagłębiają się w określone podtematy. Uwzględnia to podróż odkrywczą użytkowników i zwiększa prawdopodobieństwo, że Twoje treści pojawią się w przeglądzie sztucznej inteligencji SGE i sugestiach pytań uzupełniających. Jeśli masz treści o wysokiej wydajności, ATOMM™ firmy Skyword może pomóc Ci szybko i skutecznie przekształcić je w wyspecjalizowane strony klastrowe i treści wielokanałowe.

READ  Art of Rally ukaże się na PS5 i PS4 w październiku

Pojawienie się SGE oznacza poważną zmianę w krajobrazie cyfrowym, wymagającą strategicznej reakcji ze strony marketerów. Chociaż tradycyjne taktyki SEO mogą stać się mniej skuteczne, szanse są szeroko otwarte dla tych, którzy chcą się dostosować.

Ten nowy krajobraz wyszukiwania wymaga wysokiej jakości, oryginalnych treści, które odpowiadają intencjom użytkowników w wielu formatach. Dla marek, dla których priorytetem jest skoncentrowana, kompleksowa („360”) strategia dotycząca treści, SGE będzie potężnym narzędziem.

Czy jesteś gotowy, aby przekształcić swoją markę z nazwy na stronie wyszukiwarki w źródło informacji dla rynku docelowego? Komunikujmy się.

Wyróżniony obraz autorstwa Anastazja W Adobe Stocku