Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

iOS 4 został pięknie odtworzony jako aplikacja na iPhone’a

iOS 4 pierwotnie pojawił się prawie 10 lat temu jako pierwszy mobilny system operacyjny firmy Apple, który porzucił konwencję nazewnictwa systemów operacyjnych iPhone. 18-letni programista z miłością odtworzył iOS 4 jako aplikację na iPhone’a i jest to miły powiew przeszłości. Jeśli nigdy nie miałeś okazji korzystać z iOS 4 lub jesteś fanem iPhone’a 3G, OldOS prawie pokonał iPhone’a dekadę temu.

„OldOS został zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej zbliżony do piksela”, mówi Zane, twórca aplikacji. Wszystkie są zbudowane przy użyciu SwiftUI firmy Apple, więc zawierają płynne animacje, a nawet stary przycisk Home iPhone’a, który wibruje z haptycznym sprzężeniem zwrotnym, aby wyglądał jak prawdziwy przycisk.

Wbudowane aplikacje Apple iOS 4 również zostały tutaj odtworzone i są prawdziwymi wspomnieniami skeuomorficznych czasów iPhone’a, kiedy zostały uruchomione. Aplikacja Zdjęcia umożliwia przeglądanie aktualnej rolki aparatu tak jak 10 lat temu, a Notatki przywracają żółte karteczki samoprzylepne z zeszłego roku.

Jedyne aplikacje, które nie działają zgodnie z oczekiwaniami, to Wiadomości i YouTube. Apple łączył YouTube bezpośrednio ze swoim systemem operacyjnym, a twórca OldOS twierdzi, że „nadal istnieją poważne problemy z YouTube” i wiadomości, nad którymi pracują.

Wszystko inne jest w większości bezbłędne. Możesz nawet przeglądać Internet w starym interfejsie użytkownika Safari. App Store zawiera również listę aplikacji, które przekierują Cię do ostatniego sklepu w celu pobrania i zainstalowania. Jest kilka rzeczy, które po prostu nie działają, w tym foldery i brak potrząsania, aby zmienić układ aplikacji na ekranie głównym.

READ  Dr Disrespect buduje własne studio do tworzenia gier

Widzieliśmy już, że ten rodzaj nostalgii pojawia się już na iPhonie. Rewind został uruchomiony w App Store W grudniu 2019, aby przekonwertować iPhone’a na iPoda. Apple szybko ściągnął aplikację Kilka dni później, powołując się na nieprawidłowości w sklepie.

To jest najnowsze OldOS jest dostępny w TestFlight firmy Apple Usługa, która jest zwykle używana do dystrybucji próbnych wersji aplikacji. Oznacza to, że prawdopodobnie nie potrwa to długo, zanim Apple zrobi wyjątek, więc korzystaj z niego tak często, jak to możliwe. Zane opublikował również kod źródłowy dla Cały projekt jest na Github, więc jeśli kiedykolwiek będziesz chciał skompilować go w Xcode, będzie on żył wiecznie.