Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Inwestorzy ścigają się, by wycofać depozyty z Binance w związku z zarzutami „Scam Network”.

Inwestorzy ścigają się, by wycofać depozyty z Binance w związku z zarzutami „Scam Network”.

Bitcoin spadł o 3 procent do mniej niż 21 000 funtów, gdy amerykańskie organy regulacyjne pozwały największą na świecie giełdę kryptowalut i jej założyciela.

SEC oskarżyła Binance i Changpeng Zhao o niewłaściwe wykorzystanie funduszy inwestorów, działanie jako niezarejestrowana giełda i naruszenie szerokiego zakresu amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Przewodniczący SEC, Gary Gensler, powiedział w pisemnym oświadczeniu, że Zhao i Binance „zaangażowały się w rozległą sieć oszustw, konfliktów interesów, nieujawniania i wyrachowanego uchylania się od prawa”.

5 rzeczy na dobry początek dnia

1) Rosyjscy hakerzy przeprowadzają cyberatak na British Airways i BBC | Dane osobowe pracowników skradzione po włamaniu do dostawcy usług płacowych

2) Tim Cook przedstawia Vision Pro za 3500 USD w najbardziej znaczącej premierze Apple od czasów iPhone’a | Apple powiedział, że Vision Pro, który będzie kosztował 3499 USD (2814 GBP), będzie „najbardziej zaawansowanym osobistym urządzeniem elektronicznym w historii”, kiedy zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku.

3) Hunt planuje największą zmianę w systemach własności pracowniczej od 23 lat | Rząd ma na celu ułatwienie pracownikom posiadania udziałów w firmach, dla których pracują

4) Czasy sprzedaży domów wzrosły do ​​poziomu pandemii, ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych gwałtownie wzrosło | Domy z czterema sypialniami są najbardziej dotknięte, ponieważ kupujący wybierają mniejsze nieruchomości

5) BCC zdobywa zgodę rządu w ciosie dla dotkniętego skandalem CBI | Grupa lobbingowa stoi w obliczu niepewnej przyszłości w miarę zbliżania się kluczowego głosowania

Co się stało w nocy

Azjatyckie giełdy wzrosły po spadku na Wall Street w związku z obawami, że gospodarka USA może się osłabić po tym, jak raport wykazał spowolnienie wzrostu w branżach usługowych.

Indeks Shanghai Composite wzrósł o 0,2 punktu do 3237,89, a indeks Hang Seng w Hongkongu wzrósł o 1,1 procent do 19 310,53.

Tokijski Nikkei 225 wzrósł o 0,4% do 32 350,58 po tym, jak dane rządowe pokazały, że w kwietniu płace w Japonii wzrosły o 1% rok do roku, ale wzrost zwolnił z 1,3% w poprzednim miesiącu.

READ  Pierwszy wegański targ w Rochdale pojawi się w ten weekend

Sydney S&P ASX 200 spadł o 0,5% do 7181,90. Rynki w Korei Południowej były zamknięte z powodu święta.

Akcje na Wall Street spadły w poniedziałek po tym, jak uważnie obserwowany ogólny wskaźnik usług Instytutu Zarządzania Podażą nieoczekiwanie spadł do najniższego poziomu od roku, co jest sprzeczne z optymistycznymi odczytami dla gospodarki USA.

Dow Jones Industrial Average spadł o 0,6% do 33 562,86. S&P 500 o szerokiej bazie spadł o 0,2% do 4273,79, podczas gdy bogaty w technologię Nasdaq Composite spadł o 0,1% do 13229,43.

Rentowność 10-letnich papierów skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 3,67 proc. w wyniku spekulacji, że Fed planuje utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie w czerwcu z możliwością ich podwyższenia w kolejnych miesiącach.