Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Inwestorzy mierzą się z HSBC, ponieważ eskalacja split call

Inwestorzy mierzą się z HSBC, ponieważ eskalacja split call

Jdzień dobry.

BP poszło w ślady swoich głównych konkurentów naftowych z ogromnym wzrostem zysków.

Według FTSE 100 zyski potroiły się do 8,5 miliarda dolarów (6,9 miliarda funtów) w drugim kwartale – najwyższego od 2008 roku.

Podobnie jak jego konkurenci, BP skorzystało na rosnących cenach energii podczas wojny z Rosją na Ukrainie, dzieląc się łupami z inwestorami.

Firma zwiększyła dywidendę o 10% i ogłosiła program skupu akcji o wartości 3,5 miliarda dolarów w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Dzieje się tak po wykupieniu 3,8 miliarda dolarów w pierwszej połowie.

Tymczasem oczekuje się, że rachunki za energię elektryczną w domu wyniosą w nowym roku 3615 funtów, zgodnie z najnowszymi prognozami Cornwall Insight. To o setki funtów więcej niż poprzednie oczekiwania.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Samochody elektryczne Jaguara będą testowane, aby uniemożliwić im wyłączanie sprzętu AGD Może to być wspomnienie przejeżdżającego samochodu zamieniającego telewizor w odległego mieszkańca, ale ryzykuje powrót samochodami elektrycznymi

2) Obciążenia podatkowe za Sunaka utrzymują się na najwyższym poziomie od 70 lat – nawet po obiecanej przez niego obniżce podatku dochodowego IFS ostrzega, że ​​planowane cięcia dokonane przez byłego kanclerza nie cofną szkód spowodowanych wcześniejszymi nalotami podatkowymi na ubezpieczenia społeczne i firmy.

3) Jak HSBC trafił na linię frontu nowej zimnej wojny Bank atakuje chińskie dążenie do wejścia do jego sali konferencyjnej

4) Wojsko nakazało cofnięcie poświadczeń bezpieczeństwa LinkedIn z powodu obaw o szpiegostwo Najwyraźniej rekruci skontaktowali się z personelem obrony, aby ogłosić, że osiągnęli ściśle tajny poziom w obliczu zagrożenia chińskim szpiegostwem

5) Ekonomiści ostrzegają, że szansa na wejście Nowej Zelandii w recesję jest jedna na trzy Goldman Sachs mówi, że gospodarka jeszcze się nie podniosła po surowych blokadach nałożonych przez Jacindę Ardern

READ  Ustawa Prawo i Sprawiedliwość ujawnia „polski układ”, który ma ożywić gospodarkę

Co się stało w nocy?

Akcje azjatyckie przedłużyły dziś rano spadek z Wall Street, a rentowności długoterminowych obligacji skarbowych USA spadły do ​​najniższego poziomu od czterech miesięcy, powodując spadek kursu dolara amerykańskiego w stosunku do jena i innych walut, ponieważ inwestorzy martwili się ryzykiem globalnej recesji.

Australijskie akcje spadły na niepewne perspektywy popytu na surowce – które również zaważyły ​​na cenach ropy naftowej – podczas gdy lokalny dolar oscylował blisko najwyższych poziomów względem swojego amerykańskiego odpowiednika od połowy czerwca, a powszechnie oczekuje się, że bank centralny zapewni trzecią stopę procentową z rzędu z pół punktu. Podnieś stawkę później w ciągu dnia.

Australijskie i południowokoreańskie indeksy giełdowe odnotowały straty po około 0,3%, podczas gdy japoński Nikkei spadł o 1,17%.

Chińskie blue chipy spadły o 1,06 proc., a Hang Seng z Hongkongu stracił 1,1 proc. Indeks giełdowy Tajwanu spadł o 1,68 sztuk.

Najszerszy indeks akcji MSCI w Azji i Pacyfiku spadł o 0,8 proc.

Już dzisiaj

  • główna firma: BP, Capital & Counties Properties, Coats Group, Direct Line, Domino’s Pizza, Elementis, Fresnillo, Greggs, Man Group Rotork, Synthomer, Travis Perkins (tymczasowe); Grupa Sage (aktualizacja handlowa)
  • Ekonomia: Ogólnokrajowy indeks cen domów (Wielka Brytania)