Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Iliada rozwija się w Polsce

Iliada rozwija się w Polsce

Poland’s Play, część francuskiej Grupy Iliad, nabyła 92,5% akcji Ridge Technologies za nieujawnioną opłatą.

Pozostałe 7,5% będzie należało do Przemysława Frasunika, prezesa i współzałożyciela firmy.

Ridge Technologies to wiodąca firma OTT i edge computing w Europie Środkowej, z wiodącą technologią Ridge Media i platformą OTT dostępną w modelach PaaS i On-Prem. Wśród jej klientów są Play i TVN Warner Bros. Discovery Group, TV3 Baltics Group, Telewizja Polska, Ringier Axel Springer Polska, Vectra, Canal + i NASK. Redge Technologies została założona w 2007 roku jako część Grupy Atende i jest integralną częścią rozwoju nadawania w Europie Środkowej. W 2020 roku firma stała się samodzielnym podmiotem po przejęciu zarządzania, z pomocą Custodia Capital kierowanej przez Wojciecha Domańskiego i Tomasza Potapczuka. W 2021 r. Ridge Technologies wygenerowało ponad 7,5 miliona euro przychodów.

Po przejęciu Play zespół zarządzający pozostanie taki sam. Redge Technologies działa jako odrębny podmiot i będzie kontynuował swoje strategie produktowe, sprzedażowe i marketingowe, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Jednocześnie spółka rozszerzy współpracę z Grupą Play – budując synergiczną relację sięgającą 2009 roku – m.in. o dalszy rozwój platformy PlayNOW.

Komentując transakcję Przemysław Frasunek powiedział: „Dołączenie do Grupy Play otwiera nowy rozdział w historii firmy i wpisuje się w telekomunikacyjne DNA. Od 15 lat wspieramy operatorów telekomunikacyjnych i nadawców w ich usługach OTT. Opracowana przez nas technologia ma stanie się podstawą wielu dużych wdrożeń.W regionie.Współpraca z Play przyniesie przede wszystkim synergie w telekomunikacji i znaczącą szansę na rozwój własnego CDN, a także innych usług opartych na edge computing.Chcemy nadal wyznaczać trendy i standardy w branży.”

Tomasz Potapczuk, współzałożyciel Custodia Capital i były Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Redge Technologies dodał: „Grupa Play nabyła najcenniejszy aktyw w dziedzinie technologii wideo w Europie Środkowej. całkowicie się zmieniła: firma jest teraz laserowo skoncentrowana na technologii Jako Custodia Capital cieszymy się, że mogliśmy pomóc kierownictwu Redge – Przemkowi, Janowi i Tomkowi – w tym dynamicznym rozwoju i że firma jest teraz częścią Global Capital Group, która jako jedyna może przyspieszyć rozwój Redge.”

READ  Avia rusza z kampanią rebrandingową w Polsce

Wiadomości o telewizji szerokopasmowej Odnosząc się do tego aspektu Play, interesy Grupy Iliad w Polsce obejmują dawne UPC Polska Liberty Global.