Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uruchomienie największej fabryki baterii miedzianych SKC w Polsce

Uruchomienie największej fabryki baterii miedzianych SKC w Polsce

SEOUL, 8 lipca (Yonhap) — SKC, jednostka chemiczna południowokoreańskiego konglomeratu nr 2, SK Group, rozpoczęła budowę fabryki baterii z folii miedzianej w Polsce, która będzie jej największym zakładem produkcyjnym, ponieważ obsługuje on komponenty baterii biznes Pojazd elektryczny (EV).

SKC i w pełni należący do niego producent folii miedzianych SK Nexilis wyda 900 miliardów wonów (693,4 mln USD) na budowę zakładu w Stalowej Woli w południowo-wschodniej Polsce do pierwszej połowy 2024 roku.

Zakład posiada zdolność produkcyjną 50 000 ton i planuje rozpoczęcie produkcji seryjnej w drugiej połowie 2024 roku.

Folia miedziana jest cienka jak jedna piętnasta ludzkiego włosa i służy jako kolektor prądu anodowego do ogniwa akumulatora litowo-jonowego, które jest używane w pojazdach elektrycznych.

Według SKC, fabryka będzie zlokalizowana w warszawskim parku przemysłowym o nazwie Stalowa Wola E-Mobility, w pobliżu największych światowych producentów akumulatorów litowo-jonowych.

SKC zabezpieczyło również wystarczająco dużo gruntów na terenie kompleksu, aby rozbudować obiekt nawet o 150 000 ton pod względem rocznej produkcji i rozważy dodatkowe inwestycje w tym obszarze w dłuższej perspektywie.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego obecni byli wyżsi urzędnicy polskiego rządu, w tym premier Mateusz Morawiecki i burmistrz Staloa Walla Luchós Nadberini. Prezydent RP Andrzej Duda wygłosił również przemówienie gratulacyjne za pośrednictwem wirtualnego łącza.

SK Nexilis planuje osiągnąć łączną zdolność produkcyjną 250 000 ton do 2025 roku ze swoich zakładów w Korei Południowej, Malezji, Europie i Ameryce Północnej. Rozpoczęła projekt budowy 50 000 ton zakładu w Kota Kinabalu w lipcu ubiegłego roku, z celem rozpoczęcia działalności w 2023 roku.

SK Nexilis naciska również na założenie zakładu w Ameryce Północnej, aby produkować kolejne 50 000 ton rocznie.

READ  Cztery osoby nie żyją w związku z epidemią legionelozy w Polsce