Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapewnia pomoc medyczną w Tokio w związku z wezwaniem do odwołania

Spotkaliśmy się razem w Japonii Najsilniejsza opozycja środowiska medycznego Jak dotąd na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio prezydent MKOl Thomas Bach zaproponował w środę (czasu lokalnego) dodanie personelu medycznego do pomocy, gdy Igrzyska rozpoczną się za zaledwie dziewięć tygodni.

Bach podał kilka szczegółów i rozmawiał zdalnie podczas otwarcia trzydniowych spotkań Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego z lokalnymi organizatorami. Powiedział, że pomoc będzie pochodzić od różnych narodowych komitetów olimpijskich i będzie dostępna w wiosce olimpijskiej i obiektach sportowych.

W swoim 12-minutowym przemówieniu Bach próbował uspokoić japońskich kibiców i sportowców przybywających do Tokio, że MKOl zorganizuje „bezpieczną” olimpiadę w środku pandemii.

„Z oczywistych powodów nie możemy jeszcze podać im (sportowcom) wszystkich szczegółów, ale najważniejsza zasada jest bardzo jasna: wioska olimpijska jest bezpiecznym miejscem, a igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie będą organizowane w bezpieczny sposób” – powiedział Bach .

Czytaj więcej:
* Lekarze z Tokio wzywają do odwołania Igrzysk Olimpijskich w 2021 r. Z powodu problemów zdrowotnych
* Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Pfizer i BioNTech przekazują sportowcom szczepionki Covid-19
* Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio potwierdzają zakaz dla fanów zza oceanu
* Seiko Hashimoto została nowym szefem Igrzysk Olimpijskich w Tokio po tym, jak jej były prezydent złożył rezygnację z powodu seksistowskich komentarzy

Bach powiedział, że spodziewa się, że ponad 80 procent mieszkańców wioski olimpijskiej zostanie zaszczepionych. Lokalne raporty mówią, że japońska delegacja olimpijska rozpocznie szczepienia w czerwcu.

Od 1 do 2 procent Japończyków jest w pełni zaszczepionych, a osoby starsze prawdopodobnie nie zostaną w pełni zaszczepione przed zakończeniem igrzysk olimpijskich 8 sierpnia.

Wygląda na to, że Bach zareagował Jednym z dotychczas najsilniejszych żądań jest odwołanie przełożonych igrzysk olimpijskich.

Prezydent MKOl Thomas Bach zaproponował dodanie personelu medycznego do pomocy, gdy Igrzyska rozpoczną się za nieco ponad dziewięć tygodni.

Yoshikazu Tsuno / AP

Prezydent MKOl Thomas Bach zaproponował dodanie personelu medycznego do pomocy, gdy Igrzyska rozpoczną się za nieco ponad dziewięć tygodni.

Liczące 6000 członków Stowarzyszenie Lekarzy w Tokio wezwało do odwołania Igrzysk w liście wysłanym w zeszłym tygodniu do premiera Japonii Yoshihide Suga, gubernatora Tokio Yuriko Koike, ministra olimpijskiego Tamayo Marukawy i Siku Hashimoto, przewodniczącego komitetu organizacyjnego.

READ  Późna poczta NRL 2023, aktualności drużynowe w 3. rundzie, zmiany drużynowe, składy drużyn, najnowsze wiadomości drużynowe i informacje o kontuzjach w meczach tego tygodnia

Wiadomość została opublikowana w tym tygodniu na stronie internetowej grupy.

„Uważamy, że właściwym wyborem jest odwołanie wydarzenia, które mogłoby doprowadzić do wzrostu liczby ofiar i zgonów” – czytamy w liście.

Wirusy rozprzestrzeniają się poprzez ruchy ludzi. Japonia poniesie dużą odpowiedzialność, jeśli igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie zaostrzą epidemię i zwiększą liczbę tych, którzy będą musieli cierpieć i umrzeć ”.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich Siku Hashimoto przemawia podczas posiedzenia Komitetu Koordynacyjnego MKOl na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 w Tokio.

Yoshikazu Tsuno / AP

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich Siku Hashimoto przemawia podczas posiedzenia Komitetu Koordynacyjnego MKOl na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 w Tokio.

Znaczna część Japonii, w tym Tokio i Osaka, znajduje się w stanie wyjątkowym, co zmusza Bacha do odwołania podróży do Japonii w tym miesiącu. W wielu sondażach sprzeciw wobec Olimpiady waha się od 60 do 80 procent, w zależności od tego, jak sformułowane jest pytanie.

Olimpiada ma się rozpocząć 23 lipca. Następuje po Igrzyskach Paraolimpijskich 24 sierpnia. Jest to konieczność finansowa dla Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który około 75 procent swoich dochodów czerpie ze sprzedaży praw do transmisji telewizyjnych, a kolejne 18 procent ze sponsoringu.

Japonia oficjalnie wydała 15,4 miliarda dolarów (21,37 miliarda dolarów nowozelandzkich) na organizację igrzysk olimpijskich, chociaż rządowe recenzje wskazują, że liczba ta jest znacznie wyższa.

Nic nie wskazuje na to, aby igrzyska zostały odwołane, chociaż opozycja kontynuuje małe protesty na ulicach i masowe kampanie online. W zeszłym miesiącu British Medical Journal Przeciwko organizacji igrzysk olimpijskich wyraziło wielu miejscowych uczonych.

Japonia przypisała Covid-19 ponad 11500 zgonów, co według niektórych standardów jest dobre, ale gorsze niż w większości sąsiednich krajów azjatyckich.

Tokyo Medical Practitioners Association ostrzegło przed potencjalnym załamaniem się systemu medycznego w Japonii, który może znaleźć się pod większą presją w miarę zbliżania się gorących i wilgotnych miesięcy letnich w Tokio wraz z otwarciem igrzysk olimpijskich.

READ  Co za pukanie: Hugh Bowman opowiada o grupie z pierwszego wieku

Wiadomość brzmiała: „Nasz naród jest teraz świadkiem wzrostu liczby pacjentów z koronawirusem w czwartej fali, najgorszej z dotychczasowych. Systemy medyczne reagujące na COVID-19 stały się słabe, prawie do granic swoich możliwości. Prawda jest taka, że ​​cała medycyna system stoi w obliczu trudności nie do pokonania. Prawie każdy z nas robi wszystko, co w naszej mocy, by zareagować środkami koronawirusa ”.

Bach powiedział, że podczas pandemii odbyły się bezpiecznie setki wydarzeń sportowych i zacytował ostatnie testy w Tokio, które odbyły się bez większych problemów.

„Żadne z tych wydarzeń testowych nie było sposobem na rozprzestrzenienie wirusa na Japończyków lub mieszkańców Tokio” – powiedział.

Organizatorzy z Tokio powiedzieli, że podczas igrzysk olimpijskich potrzeba około 10 000 pracowników medycznych. Poprosili również o dodatkowe 500 pielęgniarek i 200 specjalistów medycyny sportowej.

Kilka prefektur w pobliżu Tokio oświadczyło, że nie będzie traktować sportowców olimpijskich priorytetowo, a kilka miast w Japonii anulowało plany przyjmowania zagranicznych delegacji.

W komunikacie dodano: „Lekarze i pielęgniarki w systemie medycznym, których poproszono o udzielenie odpowiedzi, są już na tym etapie nadmiernie obciążeni i nie ma absolutnie żadnej dodatkowej siły roboczej ani możliwości leczenia”.

Fani z zagranicy zostali już zbanowaniOczekuje się, że w przyszłym miesiącu organizatorzy Igrzysk ogłoszą, czy lokalni kibice mogą w nich uczestniczyć w ograniczonej liczbie – czy nie w ogóle.

W igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich weźmie udział 15 000 sportowców i dziesiątki tysięcy innych osób w Japonii, która skutecznie zamknęła swoje granice na ponad rok.

Korespondent Associated Press Yuri Kageyama przyczynił się do powstania tego raportu.