Paprocie piłkarskie juniorów przegrywają z Niemcami na Mistrzostwach Świata U-20 kobiet

Nadzieje Nowej Zelandii Junior Football Ferns na awans do drugiej rundy Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet wisi na włosku po przegranej 0:3 z Niemcami.

Dwa stałe gole w drugiej połowie przez Clara Froehlich i Sophie Widower oraz zabójcza trzecia bramka Gii Corley po rozpadzie dały Niemcom komfortowe zwycięstwo na stadionie Alejandro Moreira Soto w Kostaryce w niedzielę rano (czasu nowozelandzkiego).

Nowa Zelandia przystąpiła do meczu z pewną pewnością siebie Po remisie 1-1 z Meksykiem w rundzie otwarcia Podczas gdy Niemcy poniosły zaskakującą porażkę 1:0 z Kolumbią.

Podopieczni Jimmy Lewisa są na samym dole grupy z jednym punktem w dwóch meczach po tym, jak w niedzielę Kolumbia i Meksyk zremisowały 0:0.

Kolumbia prowadzi w grupie B z czterema punktami i różnicą bramek +1, za nią są Niemcy (3 punkty +2), Meksyk (2 punkty, różnica O) i Nowa Zelandia (1 punkt, -3).

Junior Football Fires będzie potrzebował wielkiej wygranej z Kolumbią w środę (czasu nowozelandzkiego), aby awansować do fazy pucharowej.

Pierwsza połowa z Niemcami była pozbawiona bramek, ale europejskiej drużynie udało się zdominować drugi etap po główce Frolicha z rzutu rożnego i rzucie karnym Weidora, a Nowej Zelandii udało się oddać tylko jeden strzał na bramkę w ciągu 90 minut.

Niemiecka bramkarz Julia Kassen broni przed Alyssą Wenham z Nowej Zelandii na Mistrzostwach Świata FIFA U-20 Kobiet w Kostaryce.

Daniela Purcelli/Photosport

Gra otworzyła się w szalonym segmencie z wczesnymi szansami na obu końcach.

READ  Losowanie French Open 2021: Serena Williams i Naomi Osaka jadą ciężką drogą, Ashley Party i Iga Sweatek na kursie kolizyjnym

Bramkarz Kiwi, Murphy Schiff, był w stanie wysokiej gotowości, by sfrustrować Niemkę Selenę Faubian w meczu jeden na jednego w piątej minucie.

Kapitan Niemiec Madeleine Steck znalazła boczne siatki po zderzeniu z Frolichem w rogu.

Junior Football Ferns miał świetną okazję, gdy rozgrywająca Alyssa Wenham znalazła się w siatce, ale niemiecka bramkarz Julia Kassen trafiła piłkę pod nogi Kiwi.

Nowozelandzka Alyssa Wenham (nr 10) i niemiecka kapitan Madeleine Steck rywalizują o posiadanie piłki.

Niemcy stracili trochę impetu, kiedy zostali zmuszeni do zastąpienia napastnika Carlotty Wamser i kapitana Sticka po kontuzjach w pierwszej połowie godziny.

Lewis byłby zadowolony z wysiłków Junior Football Ferns w pierwszej połowie z jej obroną, dowodzoną przez kapitan Kate Taylor, w obliczu ataków z Niemiec, podczas gdy Wenham pokazał kilka sprytnych uderzeń w pomocy, a Ava Pritchard w prawym dolnym rogu.

Lisanne Grauy nie trafiła z dystansu w boczną siatkę dla Niemców na kilka sekund przed przerwą, a Taylor wykonał podstawowy atak zakrywając notatnik, aby odmówić niemieckiemu przeciwnikowi.

Niemcy dominowały w posiadaniu piłki w pierwszej połowie z 57% do 43% i oddały 10 strzałów – dwa na bramkę – dla Nowej Zelandii.

Junior Football Ferns uciekł z przerażeniem w sekundzie drugiej połowy po wyrzuceniu Schaefera z boiska, ale bramkarz szybko uratował dzień, spadając szybko, blokując strzał Fobiana.

Niemcy w końcu strzelili gola, wykonując lewy rzut rożny w 58. minucie.

Frolich uniosła się ponad swoich obserwatorów, by mocno uderzyć piłkę i skierować się prosto w róg siatki. Schiff położyła palce na piłce, ale nie mogła jej zdjąć.

Nowa Zelandia od razu miała dobrą okazję po długim rzucie wolnym, który minął głowę Avy Collins.

New Zealand Football Ferns w składzie przed meczem z Niemcami.

Jednak szansa na powrót Kiwi przepadła, gdy Tui Duggan pokonał Mayę Sternad w polu karnym w 64. minucie.

READ  Eddie Jones wyjaśnia, dlaczego Samu Kerefi został zwolniony

Kapitan rezerwy Weidauer posłał Sheaffa w złą stronę, wykonując wymyślną karę w róg siatki.

Lewis dokonał trzykrotnej zmiany w ostatniej kwarcie, ale Niemcy nadal prowadzili, a Sternad strzelał głową poza słupek.

Nowa Zelandia miała dobrą szansę na zamknięcie luki w 77. minucie, ale Kassen wyszła poza swój obszar, aby uderzyć piłkę przed Collinsem.

Cassin pod koniec uratował Grace Wisnowski, ale napastnik z Nowej Zelandii i tak został skazany na spalonego.

Zabójczy cios nadszedł w czwartej minucie dogrywki po przerwie od Niemców.

Zastępczyni Loretta Elmazy po cichu popełniła Te Ririmuana Walker w wślizgu, po czym podała piłkę wewnętrzną dla Corley.

Niemcy oddały 55% wszystkich strzałów i 19 strzałów (sześć na bramkę) w porównaniu z sześcioma strzałami Nowej Zelandii (dwa na bramkę).

Ostatni mecz piłki nożnej drużyny Football Firenze z Kolumbią na Stadionie Narodowym w San Jose rozpocznie się w środę o godzinie 11:00 (czasu nowozelandzkiego).

Dojrzeć

Niemcy 3 (Clara Frolich, Pen Sophie Widour, Gia Corley) Nowa Zelandia 0. HT: 0-0.