Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021 | Główni indyjscy zapaśnicy odbywają miesięczną europejską trasę koncertową

Światowa Federacja Zapaśnicza (WFI) zorganizowała miesięczny obóz treningowy dla zapaśników udających się do Tokio w Warszawie, rozpoczynający się w przyszłym tygodniu. Ośmiu zawodników, w tym czterech mężczyzn i cztery kobiety z Indii, zakwalifikowało się do Igrzysk Olimpijskich 2021, które rozpoczną się 23 lipca.

W drugim tygodniu kwietnia Sports Authority of India (SAI) zawiesiło obozy szkoleniowe dla mężczyzn i kobiet odpowiednio w Sunbat i Lucknow z powodu drugiej śmiertelnej fali COVID-19 w tym kraju. Następnie WFI (Wrestling Federation of India) wysłała do władz nową propozycję zorganizowania obozów dla graczy udających się do Tokio, ale oferta została odrzucona.

„Niedawno wysłaliśmy do NOK nową propozycję prowadzenia obozów dla zakwalifikowanych do Igrzysk Olimpijskich, ale nie została ona zatwierdzona z powodu wybuchu pandemii” – powiedział zastępca sekretarza WFI Vinod Tomar.

Na mniej niż dwa miesiące do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku, WFI postanowiło wysłać podstawową grupę indyjskich zapaśników do Warszawy, w Polsce, w przyszłym tygodniu na miesięczny trening. Indyjscy zapaśnicy pojawią się również w World Ranking Series w Warszawie w dniach 8-13 czerwca.

„Pracujemy nad europejską rundą ekspozycyjną dla podstawowej grupy zapaśników. Indyjska drużyna będzie również rywalizować w World Ranking Series w Warszawie od 8 do 13 czerwca. Mamy nadzieję, że drużyna odejdzie w przyszłym tygodniu. Na zgrupowanie w Polsce pojedzie też drużyna Indii. ”Urzędnik dodał, że reprezentacja Indii wróci w pierwszym tygodniu lipca.

Ośmiu zapaśników – w tym Ravi Shrewd (57 kg), Bagrang Bunia (65 kg), Deepak Bunia (86 kg), Sumit Malik (125 kg) w kategorii mężczyzn, Finch Vogat (53 kg), Sima Bisla (50 kg) i Ancho Malik (57 kg)) Sonam Malik (63 kg) w kobiecej sekcji Tokio. Bajrang Bunia trenuje w Rosji do igrzysk olimpijskich i nie weźmie udziału w Polskich Światowych Seriach Rankingowych.

READ  Liberato Cacace prowadzi All Whites do finału eliminacji do Mistrzostw Świata w Oceanii

Pozostałych siedmiu zapaśników weźmie udział w nadchodzących zawodach przedolimpijskich. W międzyczasie Finch Vogat będzie trenował na Węgrzech w ramach przygotowań i przyjedzie do Polski tylko po to, by wziąć udział w Serii Rankingowej. Sima Bisla, Ancho Malik i Sonam Malik zdecydowali się trenować ze swoimi trenerami osobistymi w Indiach.

Śledź nas na facebooku Tutaj

Pozostań z nami w kontakcie na Twitterze Tutaj

Polub i udostępnij naszą stronę na Instagramie Tutaj