Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Keri Goller i Grace Prendergast zaznaczają swoją obecność jako początek wiosłowania

Sporty

Kerri Gowler i Grace Prendergast zaznaczyły swoją obecność w Tokio, wygrywając w dominującym stylu pierwszą rundę regat kobiet. Wideo / Sky Sports

Kerri Gowler i Grace Prendergast odcisnęły swoje piętno na falach Sea Forest Waterway w Tokio.

Nowozelandzki duet pokazał, dlaczego wielu liczyło na medal w kraju, gdy sprintem wygrała rundę otwarcia pary kobiet z odpowiednikami z Danii, Irlandii i Hiszpanii, aby zapewnić sobie miejsce w półfinale.

Nie minęło dużo czasu, zanim Nowozelandczycy wystartowali z przodu. Gowler i Prendergast byli zwinni nad wodą przy każdym uderzeniu, pięć sekund od 1000 metrów w wyścigu na 2000 metrów.

Reszta upału skompensowała się w drugiej połowie, ale Kiwi wygodnie przekroczył linię o trzy sekundy przed Danią na drugim miejscu.

Duet wrócił do gry później tego dnia, wskakując prosto do ósemki kobiet w pierwszej rundzie tych zawodów. W relacji o wiele bardziej konkurencyjnej niż ich pierwszy wyścig tego dnia, imponujący finał na 500 m sprawił, że Kiwi wyprzedzili solidny wysiłek chińskiej załogi i odparli Kanadyjczyków o zwycięstwo.

Zwycięstwo w play-off oznacza, że ​​osiem kobiet zakwalifikuje się bezpośrednio do finału, a wszystkie inne drużyny w rywalizacji będą zmuszone ponownie ścigać się w etapach powtórek.

Tak byłoby w przypadku ośmiu mężczyzn, którzy zajęli drugie miejsce w kwalifikacjach – ponieważ nie mogli zmierzyć się z Holandią. Z zaledwie siedmioma startami w ósemce mężczyzn i sześcioma finalistami, tylko drużyna, która w powtórce zajęła ostatnie miejsce, straciłaby miejsce w wyścigu o medale.

Wcześniej tego dnia Stephen Jones i Brooke Robertson zapewnili sobie automatyczną kwalifikację do półfinału par mężczyzn, kończąc pierwszą rundę na trzecim miejscu.

Brooke Robertson i Stephen Jones zajęli trzecie miejsce w rozgrzewce.  Obraz/Getty Obrazy
Brooke Robertson i Stephen Jones zajęli trzecie miejsce w rozgrzewce. Obraz/Getty Obrazy

Para zakończyła ranking za Australią na pierwszym miejscu, a Włochami na drugim, obejmując wczesne prowadzenie, a francuski duet zakończył upał.

Włosi mieli najlepszy start z czterech par, uzyskując słabą przewagę na początku, zanim Australijczycy wpadli w rytm i strzelili do nich.

READ  Letni strach Lewandowskiego - Independent.ie

Kiwi finiszował na trzecim miejscu w całym wyścigu, wygodnie wyprzedzając Francuzów, ale daleko od czołówki.