Huragan pada na debiut RTS z niesamowitym powrotem na bluesa

Hurricane’y zniszczyły przyjęcie powitalne Rogera Toivasa-Chic, zdobywając jeden punkt nad The Blues dwoma próbami w ostatnich minutach meczu.

Długo oczekiwany Tuivasa-Sheck powrócił do rugby po imponującym występie w NFL i szybko pokazał umiejętności, które zdobył jako 13. ikona z boku.

Zaczynając od koszulki z numerem 12, Tuivasa-Sheck złamał dwa wślizgi swoim pierwszym dotknięciem piłki, a wkrótce potem zrzucił pomocnika Rieko Ioane’a, który widział, jak The Blues schodzili centymetry przed linią podbicia w czwartej minucie.

Chociaż nigdy nie przekroczyli linii mety, Harry Plummer wyprzedził Auckland z wczesną karą.

Prowadzenie było krótkotrwałe, chociaż nadmierne posiadanie piłki przez The Blues nadal ich bolało, gdy Salce Riassi rzucił się na płynne podanie, aby łatwo przechwycić i spróbować ucieczki.

Nie pozwolił jednak, aby faul the Blues zepsuł im rozpęd, gdy odpowiedzieli dwoma przejazdami przez Kurta Ecklunda i Caleba Clarke’a.

Hurricane’y nie przechytrzyły, chociaż Bailyn Sullivan znokautował obronę The Blues, aby ustawić skok na bramkę Wesa Goosena.

The Blues śmiali się ostatni, chociaż uderzenie ich ponownie ustawiło Eklunda na drugą próbę w 38. minucie, dając im prowadzenie 24-14 do przerwy.

Wczesny rzut karny od Plummera sprawił, że The Blues powiększyli różnicę i rozpoczęli drugą połowę, zanim obie drużyny stoczyły bitwę na boisku bez żadnych punktów.

Mecz powoli przekształcił się w chaotyczną awanturę ze zmianami i zmęczeniem na początku sezonu, radząc sobie z błędami wynikającymi z obu stron, tłumiąc wiele okazji do ataku.

Na 15 minut przed końcem, a wynik wciąż wynosił 27-14, The Blues chcieli zakończyć mecz po tym, jak Marcel Renata przełamał linię obrony na długą serię etapów.

Renata została skrócona, ale po trzech etapach rezerwowy Sam Dare znalazł dobrą passę.

READ  Sydney Kings pokonują NZ Breakers i prowadzą 2:1 w NBL Championship Series

Ponieważ walczyli przez cały mecz, Hurricane’owie byli w stanie odpowiedzieć krótko po połowie, dając drużynie Wellingtona możliwość ataku i nawrócenia Riasy’ego w swojej drugiej próbie meczu, pozostawiając 32-21 na dziewięć minut przed końcem.

Wydawało się, że ta próba rozbudziła nadzieję dla Hurricane’ów, ponieważ atak rozpoczął kolejny atak wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy, szturmując Blues na 22 metry strzałem Asafo Omoa w dół lewego skrzydła.

Podczas gdy początkowy atak osłabł, Hurricane’y wróciły chwilę później i sprowadziły mecz na odległość jednej próby po wspaniałym finiszu hat-tricka Riasy’ego.

Przekierowanie z lewej linii bocznej było poza słupkiem, co oznaczało, że Hurricane’y musiały spróbować dywersji, aby ukraść mecz przy 32-26 na dwie minuty przed końcem.

okazały się wystarczające.

Dobra passa Sullivana została przerwana chwilę po wznowieniu w połowie, które zakończyło Ardie Savea pod kolumnami, pozwalając Hurricanem objąć prowadzenie, gdy strzelec poszedł.

Nie obyło się bez dramatu, ponieważ sędziowie musieli wejść na górę, aby potwierdzić, że ostatnia zmiana z prawej rzeczywiście się skończyła.

Niezależnie od tego Hurricane’y zakończyły swój czas w bubble Super Rugby wygraną.