Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Humor Jej Królewskiej Mości: Jak Królowa sfałszowała amerykańskich turystów

Królowa była znana ze swojego stoickiego stylu i uspokajającego głosu, uspokajającego w chwilach kryzysu.

Ale Jej Wysokość miała też nikczemne poczucie humoru, którego na własne oczy widzieli tylko jej bliscy.

W jednym z najlepszych przykładów była oficer ochrony ujawniła jej przezabawny żart, który zagrała z amerykańskimi turystami.

Opowiedziała Richardowi Griffinowi, jak królowa przechadzała się w pobliżu swojej posiadłości w Balmoral w Szkocji, ubrana w tweed i welon.

Przeszła obok grupy amerykańskich turystów, ale nie rozpoznali jej i zapytali, czy mieszka w pobliżu, co powiedziała, że ​​tak.

Jednak na pytanie, czy spotkała królową, królowa odpowiedziała komicznie: „Nie, ale spotkał”, odnosząc się do swojego oficera ochrony.

Następnie poprosili Jej Wysokość, aby zrobiła im zdjęcie z policjantem, zanim zrobili jedno z nią.

Richard Griffin opowiedział, jak królowa spacerowała po terenie swojej posiadłości w Balmoral (na zdjęciu, na podłodze) w Szkocji, ubrana w tweed i welon.

Griffin, który od ponad 30 lat współpracuje z rodziną królewską, opowiedział historię Sky News podczas obchodów Platynowego Jubileuszu w Wielkiej Brytanii w czerwcu.

Powiedział: „Normalnie nie spotkałbyś nikogo na tych miejscach piknikowych. Ale w naszym kierunku szło dwóch wędrowców, a Królowa zawsze się zatrzymywała i witała.

Dwóch Amerykanów spacerowało na wakacjach. I od pierwszej chwili, kiedy się zatrzymaliśmy, było jasne, że nie rozpoznali królowej, i to jest w porządku.

Amerykanin opowiadał królowej, skąd pochodzi, dokąd jadą dalej i gdzie są w Wielkiej Brytanii.

I widziałem, jak to nadchodzi i na pewno powiedział do Jej Królewskiej Mości: Gdzie mieszkasz?

Powiedziała dobrze, że mieszkam w Londynie, ale mam dom wakacyjny po drugiej stronie wzgórz.

Margaret Rhodes została sfotografowana z królową w rozległej posiadłości Balmoral w Szkocji

Margaret Rhodes została sfotografowana z królową w rozległej posiadłości Balmoral w Szkocji

Książę Walii i królowa zostali sfotografowani razem przed kilkoma końmi na farmie w zeszłym roku

Książę Walii i królowa zostali sfotografowani razem przed kilkoma końmi na farmie w zeszłym roku

READ  Nie do zapomnienia: autor Nappa opowiada opowieści swoich rodziców o II wojnie światowej | zabawa

– Powiedział, ile razy tu byłeś? Powiedziała: Och, przychodzę tu odkąd byłam małą dziewczynką, więc mam ponad 80 lat.

Cóż, powiedział, jeśli przyjeżdżasz tu od 80 lat, to musiałeś poznać królową.

Szybko powiedziała: – Cóż, nie, ale Dicky spotyka się tu regularnie. Mężczyzna zapytał mnie: Czy poznałeś królową? Co ci się podoba?

Griffin, który od ponad 30 lat współpracuje z rodziną królewską, opowiedział tę historię Sky News podczas obchodów platynowego jubileuszu w całej Wielkiej Brytanii w czerwcu.

Griffin, który od ponad 30 lat współpracuje z rodziną królewską, opowiedział tę historię Sky News podczas obchodów platynowego jubileuszu w całej Wielkiej Brytanii w czerwcu.

Dobrze powiedziałaś, że czasami potrafi być bardzo zła, ale ma świetne poczucie humoru.

„Następną rzeczą, o której wiem, że ten facet podchodzi i obejmuje mnie ramieniem, a zanim zobaczę, co się stanie, bierze aparat, daje go królowej i mówi, czy możesz zrobić zdjęcie?

W każdym razie zamieniliśmy się miejscami i pozowałam do zdjęcia z Królową, nigdy jej nie wpuściliśmy, pomachaliśmy na pożegnanie i Jej Wysokość powiedziała mi przyjaciół w Ameryce.

Chociaż nie było to niedawne spotkanie, królowa często prowadziła skromny tryb życia podczas pobytu w Balmoral.

Zwykle zamienia swoje charakterystyczne kolorowe sukienki, które nosi, na królewską sukienkę zaręczynową z krótkimi plecami i butami Wellington.

Zamek Balmoral jest siedzibą brytyjskiej rodziny królewskiej od 1852 roku. Znajduje się na rozległym terenie o powierzchni około 50 000 akrów.

Jako działający lek zawiera: Lasy i pola uprawne oraz stada jeleni, krów i kucyków w górach.

Zamek Balmoral: Letni Dom Królowej w Szkocji, który przechowuje lata królewskich wspomnień

Balmoral zawsze było jednym z ulubionych miejsc królowej i mówi się, że nigdy nie była szczęśliwsza niż podczas pobytu tam.

Każdego lata podróżuje do posiadłości w Aberdeenshire, zapraszając członków swojej rodziny, aby spędzali z nią czas, gdy tam jest.

Zamek Balmoral został jej przekazany przez pokolenia rodziny królewskiej po tym, jak książę Albert kupił go dla królowej Wiktorii w 1852 roku.

READ  Adrian Ciepichał dołącza do Warner Music Poland jako Dyrektor Zarządzający

Tradycyjny roczny pobyt królowej w głównej posiadłości – po przerwie w Craigowan Lodge w posiadłości w lipcu – zwykle trwa od sierpnia i od września do października.

Królowa i książę Edynburga odwiedzający farmę w Balmoral Estate w 1972 roku (PA)

Królowa i książę Edynburga odwiedzający farmę w Balmoral Estate w 1972 roku (PA)

W tym roku pojechała do Balmoral 21 lipca i zatrzymała się w posiadłości, aby we wtorek po raz pierwszy w swojej kadencji mianować tam nowego premiera.

96-letni monarcha, który boryka się z ciągłymi problemami z poruszaniem się, zwykle przyciąga tłumy odchodzącymi i przychodzącymi premierami w Pałacu Buckingham, ale w tym roku pozostał w Szkocji.

Ustępujący premier Boris Johnson i jego następczyni Liz Truss odbyli w tym tygodniu 1000-kilometrową podróż do Aberdeenshire dla dużej publiczności.

Nastąpiło to po tym, jak królowa zerwała ze zwyczajem na początku tego lata, kiedy przeprowadzała inspekcję gwardii honorowej, aby oficjalnie uczcić pobyt w jej szkockim domu.

Źródła podają, że zwykle sprawdza straż honorową u bram Balmoral, ale w tym roku zorganizowała to wydarzenie prywatnie na terenie posiadłości dla jej „wygody”.

Królowa przeprowadza inspekcję straży honorowej przy bramach zamku zeszłego lata (Jane Barlow/PA)

Królowa przeprowadza inspekcję straży honorowej przy bramach zamku zeszłego lata (Jane Barlow/PA)

Balmoral, podobnie jak Sandringham, jest prywatną rezydencją królowej, a nie królewską rezydencją Korony.

Księżniczka Eugenie, wnuczka królowej, określiła kiedyś Balmoral jako najpiękniejsze miejsce na świecie.

„Spacery, pikniki, psy – dużo psów, zawsze są psy – a ludzie cały czas wchodzą i wychodzą” – powiedziała.

„To cudowna baza wypadowa dla babć i dziadków, abyśmy mogli tam przyjechać i ich zobaczyć; Gdzie masz tylko miejsce na oddychanie i bieganie.

W Balmoral wykuto wiele lat królewskich wspomnień, w tym rodzinne grille – gotowanie księcia Edynburga i zmywanie naczyń królowej.

Po ślubie Filipa i księżniczki Elżbiety w 1947 roku część miesiąca miodowego spędzili w Birkhall – dużym domku myśliwskim w posiadłości Balmoral.

READ  Alex Jones z The One Show płacze, podczas gdy Tom Jones podziela pragnienia swojej zmarłej żony

Królowa przebywała z wnukami Williamem i Harrym w Balmoral, gdy ich matka, Diana, księżna Walii, zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku.