Królowa była znana ze swojego stoickiego stylu i uspokajającego głosu, uspokajającego w chwilach kryzysu.
Ale Jej Wysokość miała też nikczemne poczucie humoru, którego na własne oczy widzieli tylko jej bliscy.
W jednym z najlepszych przykładów była oficer ochrony ujawniła jej przezabawny żart, który zagrała z amerykańskimi turystami.
Opowiedziała Richardowi Griffinowi, jak królowa przechadzała się w pobliżu swojej posiadłości w Balmoral w Szkocji, ubrana w tweed i welon.
Przeszła obok grupy amerykańskich turystów, ale nie rozpoznali jej i zapytali, czy mieszka w pobliżu, co powiedziała, że tak.
Jednak na pytanie, czy spotkała królową, królowa odpowiedziała komicznie: „Nie, ale spotkał”, odnosząc się do swojego oficera ochrony.
Następnie poprosili Jej Wysokość, aby zrobiła im zdjęcie z policjantem, zanim zrobili jedno z nią.
Richard Griffin opowiedział, jak królowa spacerowała po terenie swojej posiadłości w Balmoral (na zdjęciu, na podłodze) w Szkocji, ubrana w tweed i welon.
Griffin, który od ponad 30 lat współpracuje z rodziną królewską, opowiedział historię Sky News podczas obchodów Platynowego Jubileuszu w Wielkiej Brytanii w czerwcu.
Powiedział: „Normalnie nie spotkałbyś nikogo na tych miejscach piknikowych. Ale w naszym kierunku szło dwóch wędrowców, a Królowa zawsze się zatrzymywała i witała.
Dwóch Amerykanów spacerowało na wakacjach. I od pierwszej chwili, kiedy się zatrzymaliśmy, było jasne, że nie rozpoznali królowej, i to jest w porządku.
Amerykanin opowiadał królowej, skąd pochodzi, dokąd jadą dalej i gdzie są w Wielkiej Brytanii.
I widziałem, jak to nadchodzi i na pewno powiedział do Jej Królewskiej Mości: Gdzie mieszkasz?
Powiedziała dobrze, że mieszkam w Londynie, ale mam dom wakacyjny po drugiej stronie wzgórz.
Margaret Rhodes została sfotografowana z królową w rozległej posiadłości Balmoral w Szkocji
Książę Walii i królowa zostali sfotografowani razem przed kilkoma końmi na farmie w zeszłym roku
– Powiedział, ile razy tu byłeś? Powiedziała: Och, przychodzę tu odkąd byłam małą dziewczynką, więc mam ponad 80 lat.
Cóż, powiedział, jeśli przyjeżdżasz tu od 80 lat, to musiałeś poznać królową.
Szybko powiedziała: – Cóż, nie, ale Dicky spotyka się tu regularnie. Mężczyzna zapytał mnie: Czy poznałeś królową? Co ci się podoba?
Griffin, który od ponad 30 lat współpracuje z rodziną królewską, opowiedział tę historię Sky News podczas obchodów platynowego jubileuszu w całej Wielkiej Brytanii w czerwcu.
Dobrze powiedziałaś, że czasami potrafi być bardzo zła, ale ma świetne poczucie humoru.
„Następną rzeczą, o której wiem, że ten facet podchodzi i obejmuje mnie ramieniem, a zanim zobaczę, co się stanie, bierze aparat, daje go królowej i mówi, czy możesz zrobić zdjęcie?
W każdym razie zamieniliśmy się miejscami i pozowałam do zdjęcia z Królową, nigdy jej nie wpuściliśmy, pomachaliśmy na pożegnanie i Jej Wysokość powiedziała mi przyjaciół w Ameryce.
Chociaż nie było to niedawne spotkanie, królowa często prowadziła skromny tryb życia podczas pobytu w Balmoral.
Zwykle zamienia swoje charakterystyczne kolorowe sukienki, które nosi, na królewską sukienkę zaręczynową z krótkimi plecami i butami Wellington.
Zamek Balmoral jest siedzibą brytyjskiej rodziny królewskiej od 1852 roku. Znajduje się na rozległym terenie o powierzchni około 50 000 akrów.
Jako działający lek zawiera: Lasy i pola uprawne oraz stada jeleni, krów i kucyków w górach.
Zamek Balmoral: Letni Dom Królowej w Szkocji, który przechowuje lata królewskich wspomnień
Balmoral zawsze było jednym z ulubionych miejsc królowej i mówi się, że nigdy nie była szczęśliwsza niż podczas pobytu tam.
Każdego lata podróżuje do posiadłości w Aberdeenshire, zapraszając członków swojej rodziny, aby spędzali z nią czas, gdy tam jest.
Zamek Balmoral został jej przekazany przez pokolenia rodziny królewskiej po tym, jak książę Albert kupił go dla królowej Wiktorii w 1852 roku.
Tradycyjny roczny pobyt królowej w głównej posiadłości – po przerwie w Craigowan Lodge w posiadłości w lipcu – zwykle trwa od sierpnia i od września do października.
Królowa i książę Edynburga odwiedzający farmę w Balmoral Estate w 1972 roku (PA)
W tym roku pojechała do Balmoral 21 lipca i zatrzymała się w posiadłości, aby we wtorek po raz pierwszy w swojej kadencji mianować tam nowego premiera.
96-letni monarcha, który boryka się z ciągłymi problemami z poruszaniem się, zwykle przyciąga tłumy odchodzącymi i przychodzącymi premierami w Pałacu Buckingham, ale w tym roku pozostał w Szkocji.
Ustępujący premier Boris Johnson i jego następczyni Liz Truss odbyli w tym tygodniu 1000-kilometrową podróż do Aberdeenshire dla dużej publiczności.
Nastąpiło to po tym, jak królowa zerwała ze zwyczajem na początku tego lata, kiedy przeprowadzała inspekcję gwardii honorowej, aby oficjalnie uczcić pobyt w jej szkockim domu.
Źródła podają, że zwykle sprawdza straż honorową u bram Balmoral, ale w tym roku zorganizowała to wydarzenie prywatnie na terenie posiadłości dla jej „wygody”.
Królowa przeprowadza inspekcję straży honorowej przy bramach zamku zeszłego lata (Jane Barlow/PA)
Balmoral, podobnie jak Sandringham, jest prywatną rezydencją królowej, a nie królewską rezydencją Korony.
Księżniczka Eugenie, wnuczka królowej, określiła kiedyś Balmoral jako najpiękniejsze miejsce na świecie.
„Spacery, pikniki, psy – dużo psów, zawsze są psy – a ludzie cały czas wchodzą i wychodzą” – powiedziała.
„To cudowna baza wypadowa dla babć i dziadków, abyśmy mogli tam przyjechać i ich zobaczyć; Gdzie masz tylko miejsce na oddychanie i bieganie.
W Balmoral wykuto wiele lat królewskich wspomnień, w tym rodzinne grille – gotowanie księcia Edynburga i zmywanie naczyń królowej.
Po ślubie Filipa i księżniczki Elżbiety w 1947 roku część miesiąca miodowego spędzili w Birkhall – dużym domku myśliwskim w posiadłości Balmoral.
Królowa przebywała z wnukami Williamem i Harrym w Balmoral, gdy ich matka, Diana, księżna Walii, zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku.
„Ma skłonność do apatii. Rozwiązuje problemy. Miłośnik Twittera. Pragnący być orędownikiem muzyki”.
More Stories
Zdjęcia do „Pasji” rozpoczną się na początku 2025 roku
Ikona bicia serca Nick Perry jest nie do poznania na nowych zdjęciach po przejściu na emeryturę | Wiadomości o gwiazdach | Świat sztuki i telewizji
Piosenkarz i autor tekstów J.D. Souther umiera w wieku 78 lat: Piosenkarz i autor tekstów, który napisał hity dla The Eagles i Lindy Ronstadt, zmarł w swoim domu w Nowym Meksyku