Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

William nazwany księciem Walii – Kate podąża za Dianą, by zostać księżną Walii | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Król Karol powiedział, że William i Kate zostali nowym księciem i księżną Walii.

Oznacza to, że William idzie w ślady ojca, a Kate jako pierwsza od czasów Diany, księżnej Walii, używała pseudonimu, który Diana miała, gdy była żoną Karola.

Para dzieci teraz Książę JerzyA Księżniczka Charlotte A Książę Ludwik Walia.

W przemówieniu do narodu król powiedział, że „z Katarzyną u boku, nasz nowy książę i księżna Walii, jak wiem, nadal będzie inspirować i prowadzić nasze rozmowy narodowe, pomagając sprowadzić margines do centrum Ziemia, na której ta ważna pomoc może nam dać”.

Źródło powiedziało, że Catherine „docenia historię związaną z tą rolą, ale co zrozumiałe, chce patrzeć w przyszłość, gdy tworzy własną ścieżkę”.

„Para koncentruje się na pogłębianiu zaufania i szacunku mieszkańców Walii z biegiem czasu”, powiedzieli, dodając, że para podejdzie do swoich nowych ról „w skromny i skromny sposób, w jaki wcześniej podchodzili do swojej pracy”.

Nabożeństwo upamiętniające królową w katedrze św. Pawła – aktualizacje na żywo

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Król Karol ogłasza nowe tytuły narodu

Walijski premier Mark Drakeford powiedział, że król Karol cieszy się „długą i trwałą przyjaźnią” z Walią i że kraj „nie może się doczekać pogłębienia naszych relacji z nowym księciem i księżną Walii”.

Królowa małżonka, Camilla, była również formalnie księżniczką Walii, kiedy poślubiła Karola w 2005 roku, ale nie używała tego tytułu ze względu na jej związek z Dianą, która zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku.

Księżniczka Walii wraz ze swoim synem, księciem Williamem, przybywa do Wimbledonu Central Court przed rozpoczęciem finału singli kobiet 2 lipca.
obrazek:
Diana, księżna Walii, z Williamem na Wimbledonie

Diana została pozbawiona stylu Jej Królewskiej Wysokości, a jej tytuł zmieniono na Diana, Księżna Walii po rozwodzie na rok przed śmiercią.

Oprócz posiadania przez króla tytułu księcia Walii, Wilhelm przyjął szkockie tytuły i zastąpił go jako książę Kornwalii.

READ  France Télévisions będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Młodzieży w 2021 r. W Paryżu

Kliknij, aby zasubskrybować Sky News Daily, gdziekolwiek otrzymasz swój podcast

Dlatego William i Kate są także księciem i księżną Kornwalii oraz księciem i księżną Rothsay w Szkocji.

Król Karol powiedział: „Jestem dumny, że jestem księciem Walii, Tiwisog Cymru, kraju, którego tytuł miałem zaszczyt nosić przez tak dużą część mojego życia i obowiązków”.

„Chcę również wyrazić moją miłość do Harry’ego i Meghan, gdy nadal budują swoje życie za granicą” – dodał.