Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Było tak silne”: Żałobnicy zbierają się w Pałacu Buckingham | królowa

Tysiące ludzi zgromadziło się w czwartek w Pałacu Buckingham, wielu z nich złożyło bukiety przy żelaznych bramach, aby opłakiwać śmierć królowej.

Atmosfera była ponura, a tłum wyjątkowo cichy, z wyjątkiem sporadycznych oklasków i sporadycznych interpretacji God Save the Queen.

Gdy zapadła noc, pojawiły się setki bukietów kwiatów i rzędy płonących świec, podczas gdy tłumy pozostały poza rezydencją królewską, wielu z nich stłoczonych pod markizami, które głaskały się nawzajem.

Dziesiątki policjantów ustawiło się w kolejce przed bramą, podczas gdy żałobnicy wznieśli ogromną flagę Unii po drugiej stronie pomnika Wiktorii.

Wśród wieczornego tłumu był David Horrocks, urodzony w 1959 roku. królowa Był jedynym monarchą, jakiego znał.

„Była bardzo potężna”, powiedział, „i doświadczyła wielu przeciwności związanych z tym, co widziała w kraju”. „Okazała się bardzo silną postacią, powinieneś na nią czekać”.

Horrocks przyszedł po wieści, aby złożyć hołd swojemu ojcu, królewskiemu, który był członkiem Królewskiego Legionu Brytyjskiego i który spotkał królową.

„Mam nadzieję, że naprawdę pomogłeś zbudować dziedzictwo, które naprawdę pozostanie, ale oczywiście zależy to w dużej mierze od – czy książę Karol jest tym, który rzeczywiście to robi? Mam nadzieję, że tak. Dowiemy się”.

Poczucie straty było namacalne, gdy tłum nadal narastał pomimo lekkiego deszczu. Dla wielu był to moment na zastanowienie się nad niezwykle długą kadencją królowej, podczas gdy inni mówili ze znużeniem o tym, co zwiastuje strata nowego rządu i głowy państwa.

Linda Hlongwa, gość z RPA, była zasmucona tymi wiadomościami, ale przypomniała sobie kolonialną przeszłość swojego kraju, z którą trzeba się jeszcze rozliczyć. „W domu wszystko się zmienia. Dużo się uczymy.”

Tłum śpiewa hymn narodowy przed Pałacem Buckingham po śmierci królowej – WIDEO

Hlongwa powiedział, że to nie jest dobry moment dla Wielkiej Brytanii. Właśnie powitała nowego premiera kilka dni temu, a teraz odchodzi. To dużo zmian i mam nadzieję, że utrzymają to, co zacząłem”.

Maura Ford przedzierała się przez tłum z bukietem kwiatów w dłoni, aby złożyć wyrazy szacunku. Dwa dni przed śmiercią sprowadziła nowego premiera. I nie poddała się. Wypełniła swoją przysięgę, że będzie sługą wszystkich mieszkańców Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów – powiedział Ford płacząc.

Po utworzeniu nowego rządu Ford, brytyjski Amerykanin, ma nadzieję, że jego członkowie dotrzymają swoich obietnic, ale powiedział, że to od ludzi zależy pomaganie innym w tym czasie.

„Myślę, że wszyscy będziemy musieli nadać naszemu życiu trochę stoickiej natury i pomagać innym tak bardzo, jak tylko możemy. I trzymać się z dala od siebie, ponieważ nie będzie to łatwe dla wszystkich” – powiedziała.

Ed, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska, był jedną z kilku osób, które złożyły swoje bukiety u bram. Otaczający tłum był na tyle cichy, że słychać było pisk opon rowerowych, gdy w pobliżu przejeżdżali rowerzyści.

– To nie jest nieoczekiwane – powiedział Ed. „Ale pamiętam, że kiedy dorastałem, moja matka wstawała za każdym razem, gdy królowa mówiła. Pomyślałem więc, że to doceni.”

Ed dorastał w Hongkongu i należał do grupy skautów, która przysięgała wierność królowej. „Więc to była dla nas Królowa, była tylko jedna.”

Walcząc ze łzami, Ed powiedział, że za bramą pałacu poczuł emocjonalną sytuację.

„Było wiele wzlotów i upadków” – powiedział. „Ale przez cały ten zamęt i wszystkie zmiany, przez które przeszliśmy, wydaje się być jedną stałą, na którą możesz liczyć. Więc dziękuję jej za to.”

READ  Hollywood ma burzliwą historię gier. Czy Netflix może udowodnić, że ma więcej niż „zerową szansę” na sukces?