Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hugh Edwards opowiada o swojej 20-letniej walce z depresją | Zdrowie psychiczne

Prezenter wiadomości BBC, Hugh Edwards, ujawnił, że cierpiał na ataki depresji, które pozostawiły go „przykuty do łóżka” podczas 20-letniej walki ze zdrowiem psychicznym.

W walijskojęzycznym filmie dokumentalnym o swojej karierze Edwards czasami mówił, że problem był tak poważny, że „nie chciał iść do pracy”, gdy usiłował pogodzić swoją asertywną osobowość publiczną ze złymi nastrojami.

Edwards, lat 60, powiedział, że jego ataki na depresję zaczęły się w 2002 roku, kiedy prezentował wiadomości o szóstej godzinie, a rok wcześniej został głównym wieczornym prezenterem firmy w wieku 10 lat.

„Ludzie mają tendencję do myślenia, że ​​jeśli jesteś pewny siebie, nigdy nie będziesz w siebie wątpić. Ale to nieprawda” – powiedział.

„Jak każdy z depresją, nie masz ani jednego epizodu. Przychodzi i odchodzi. Dla mnie zaczęło się to chyba około 2002 roku. Poszło dość szybko i po prostu nie mogłem tego pojąć.”

Dodał: „Nie mogłem wstać z łóżka. Nie chciałem iść do pracy. Nie chciałem z nikim rozmawiać. Może częściowo dlatego, że nie byłem szczęśliwy w pracy. Nie potrafiłam opisać jak to było przytłaczające Trochę się bałam I nigdy wcześniej tego nie czułam.

„Problem polegał na tym, że musiałeś zachować publiczny wizerunek, tj. – jesteś rozpoznawalną twarzą. Za każdym razem, gdy musiałem wystąpić na żywo, dosłownie musiałem sobie powiedzieć – daj spokój, teraz będzie dobrze. Po prostu musisz to zrobić, a ja po prostu musiałem się trochę popchnąć.

„W końcu się rozluźniłem. A potem miałem kolejną walkę, która nie była bardzo ciężka w następnych latach.”

Edwards jest najnowszą znaną postacią, która przyznaje się do problemów ze zdrowiem psychicznym. Powiedział, że utrata wagi i uprawianie boksu pomogły mu poprawić nastrój.

„Nigdy wcześniej nie rozumiałem, że istnieje związek między twoim zdrowiem fizycznym i psychicznym” – powiedział.

READ  Elton John na Glastonbury 2023: aktualizacje na żywo, ustawione menu, niespodziewani goście, BBC iPlayer, wielkość tłumu

„W boksie jest wiele zalet – trening, fitness i jeszcze jedna rzecz – spokój ducha.

„Jesteś w trochę osobistym obszarze. Chodzi o relaks, mimo że jesteś wysportowany”.

Edwards przyznał również, że był „oburzony” decyzją o opublikowaniu wynagrodzeń najlepiej opłacanych pracowników BBC. Najnowsze dane pokazują, że w zeszłym roku obniżył swoją pensję z 599 000 funtów do 529 000 funtów.

Dokument zostanie wyemitowany 29 grudnia.