Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hugel zdobywa aprobatę BTX w Polsce

Hugel poinformował w piątek, że 25 maja uzyskał od Urzędu Rejestracji Produktów Medycznych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) zgodę na dopuszczenie do obrotu toksyny botulinowej (BTX) Letybo 50Unit.


Pod koniec maja Hoegel odnotował aprobatę Polski dla Letybo, toksyny botulinowej.
Pod koniec maja Hoegel odnotował aprobatę Polski dla Letybo, toksyny botulinowej.


Wcześniej w 2019 roku Hugel i austriacki producent leków Croma rozpoczęli badania III fazy BTX w Polsce i Niemczech. W 2020 roku firma wystąpiła o homologację w 11 krajach Europy.


W styczniu tego roku Hugel otrzymał rekomendację Szefów Agencji Farmaceutycznej (HMA) do uzyskania licencji na Letybo i rozpoczął wejście na europejski rynek BTX.


W tym samym miesiącu we Francji zwyciężył Letybo Hugela.


Do tej pory produkt BTX firmy był licencjonowany w 10 krajach Europy, w tym w Polsce.


Hugel zamierza w przyszłym roku uzyskać licencję Letybo w 36 krajach Europy.


W marcu Hugel wysłał pierwszą partię Letybo do Francji i Austrii, stając się pierwszym koreańskim producentem BTX, który wprowadził tam BTX.


„Europa jest jednym z trzech największych rynków BTX, a wraz z Chinami i Stanami Zjednoczonymi Europa będzie kluczowym regionem, który będzie przewodzić globalnemu wzrostowi Hugel” – powiedział urzędnik Hugel. „Dzięki szybko rosnącemu na obecnym rynku europejskim wypełniaczowi z kwasem hialuronowym (HA) firmy Hugels, będziemy dążyć do bardziej solidnego wzrostu (dla firmy Letybo) w Europie”.

READ  Rekrutacja do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Almeida wygrywa tournée po Polsce