Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hongkong, Singapur uruchamia bańkę lotniczą od 26 maja

Hongkong i Singapur zamierzają uruchomić bańkę lotniczą w maju, miesiące po opóźnieniu podobnego wstępnego porozumienia.

123RF

Hongkong i Singapur zamierzają uruchomić bańkę lotniczą w maju, miesiące po opóźnieniu podobnego wstępnego porozumienia.

Hongkong i Singapur poinformowały w poniedziałek, że uruchomią bańkę lotniczą w maju, miesiące po tym, jak wstępne ustalenia umożliwiły turystom podróżowanie między dwoma miastami bez poddawania kwarantannie. Został przełożony.

Loty rozpoczną się 26 maja. Odwiedzający nie będą musieli poddawać się kwarantannie, o ile spełnią wymagania dotyczące podróży w ramach bańki lotniczej.

Wcześniej był Hongkong i Singapur Ogłosił uruchomienie bańki lotniczej w listopadzie ubiegłego roku, ale odłożył plan na kilka dni przed jego rozpoczęciem, po tym jak w Hongkongu odnotowano wzrost infekcji Covid-19.

Bańka powietrzna pojawia się, gdy Singapur i Hongkong starają się ożywić turystykę w czasie pandemii, która spowodowała zamknięcie granic wielu krajów i ograniczenie podróży lotniczych.

Czytaj więcej:
* Bali może być otwarte dla obcokrajowców do końca lipca
* Przygotuj się: podróże na duże odległości mogą rozpocząć się dopiero w 2023 r
* Podejście wolne od ryzyka oznacza, że ​​nie ma nadziei na bańki podróżnicze
* Czy na horyzoncie między Nowym Jorkiem a Londynem majaczy podróżnicza bańka?

„Oba rządy osiągnęły konsensus w sprawie ostatnich ustaleń i wprowadzą ostrzejsze protokoły zdrowia publicznego w odpowiedzi na niedawny rozwój epidemiologiczny” – powiedział w oświadczeniu minister handlu i rozwoju gospodarczego Hongkongu Edward Yao.

„Naszym celem pozostaje znalezienie właściwej równowagi między zdrowiem publicznym a komfortem podróżowania, aby zapewnić społeczeństwu poczucie bezpieczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu pewności”.

Podróżni z Hongkongu będą musieli zostać w pełni zaszczepieni na dwa tygodnie przed wyjazdem do Singapuru, chociaż wymóg ten nie będzie dotyczył osób lecących z Singapuru do Hongkongu. Muszą również spędzić 14 dni w każdym mieście przed podróżą, przy czym obowiązkowe okresy kwarantanny nie są wliczane do tego okresu.

Zgodnie z nowym porozumieniem bańka lotnicza zostałaby zawieszona na dwa tygodnie, gdyby przekroczyła siedmiodniową średnią kroczącą krajowych przypadków koronawirusa, których nie można było śledzić w żadnym z pięciu miast.

READ  Mężczyzna został aresztowany po znalezieniu ciał trzech osób w centrum miasta Nottingham w Wielkiej Brytanii

Zostanie wznowiony dopiero po osiągnięciu progu dla niepowiązanych przypadków, przy trzech kolejnych dniach trzech lub mniej niepowiązanych infekcji i dziennej średniej ruchomej wynoszącej nie więcej niż pięć takich przypadków trzeciego dnia.

Oczekuje się, że podróżni z obu miast będą również pobierać aplikacje do śledzenia miejsc docelowych.

„Cieszę się, że Hongkong opanował sytuację Covid-19. Singapurski minister transportu Ong Yi Kong powiedział w oświadczeniu:„ Minęło kilka miesięcy, ale warunki znów są gotowe do ponownego uruchomienia ATB.

Obie strony będą musiały bardzo uważać w nadchodzącym miesiącu, abyśmy mogli sprawnie rozpocząć pierwsze loty. Jest to ważny ATB między dwoma centrami usług lotniczych i finansowych w Azji.