Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bubble via Tasman: Decyzja o podróży do Australii Zachodniej jest zaplanowana na wtorek, gdy kończy się blokada Perth

Podróż między Nową Zelandią a Perth pozostaje zawieszona co najmniej do wtorku, kiedy to rząd Nowej Zelandii zdecyduje, czy można wznowić loty.

Nagłe zamknięcie na trzy dni w Perth Zakończy się zgodnie z planem we wtorek, po tym, jak w mieście nie zgłoszono żadnych nowych przypadków Covid-19.

Minister ds. Odpowiedzi na temat Covid-19, Chris Hipkins, powiedział, że rząd we wtorek rozważy więcej rad urzędników służby zdrowia.

W odpowiedzi na blokadę loty wolne od kwarantanny do iz Perth, w ramach bańki Trans-Tasman, Został przerwany w piątek wieczorem.

dziewięć

Perth przejdzie w nagłą blokadę na trzy dni po odkryciu nowego, społecznościowego przypadku COVID-19

Czytaj więcej:
* Covid-19: Nie ma nowych przypadków dla Perth w Anzac Day, ponieważ środki blokujące mają być kontynuowane
* Covid-19: Nie ma nowych przypadków koronawirusa w społeczności ani zarządzanej izolacji
* Bańka Trans-Tasmana: Podróż między Nową Zelandią a Australią Zachodnią została tymczasowo zawieszona z powodu wybuchu epidemii Covid-19

W oświadczeniu Hepkins powiedział: „Nasza ocena ryzyka pozostaje taka, że ​​zagrożenie zdrowia publicznego w Nowej Zelandii jest niskie”.

Dodatkowe informacje spodziewane są z Australii Zachodniej, zwłaszcza więcej wyników z dodatkowych testów przeprowadzonych we wtorek.

Do tego czasu podróże między Nową Zelandią a Australią Zachodnią pozostaną zawieszone.

Hepkins powiedział, że rząd pracuje nad potwierdzeniem swojego stanowiska, zanim dziewiczy samolot odleci z Australii Zachodniej we wtorek wieczorem.

Premier WW Mark McGowan ogłosił, że trzydniowa blokada Perth zakończy się we wtorek.

Matt Gilonic / Getty Images

Premier WW Mark McGowan ogłosił, że trzydniowa blokada Perth zakończy się we wtorek.

Premier Australii Zachodniej Mark McGowan powiedział, że blokada była wyłącznikiem, który powstrzymał rozprzestrzenianie się wirusa.

„Blokada była konieczna i zadziałała” – powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek.

Podróżowanie poza granice kraju jest teraz dozwolone, ale pozostają pewne tymczasowe ograniczenia, w tym ograniczenia dotyczące zgromadzeń.

READ  Data wyborów federalnych 2022: premier Australii Scott Morrison ogłasza wybory na 21 maja

McGowan powiedział, że noszenie masek pozostaje obowiązkowe w pomieszczeniach i na zewnątrz oraz w transporcie publicznym, a każdy, kto wyjeżdża z Perth, musi nadal nosić maskę.

Tymczasowe ograniczenia mają obowiązywać do soboty, ale zostaną zweryfikowane wraz z numerami spraw i wynikami testów uzyskanymi od kontaktów.

McGowan powiedział, że nie jest możliwy powrót do miejsca, w którym miasto było w zeszłym tygodniu, ale podejście polegające na rezygnacji da im pewność, że powrócą do normalności.

Sklepy, bary i restauracje będą mogły otwierać swoje drzwi od wtorku dla maksymalnie 20 beneficjentów, a szkoły zostaną ponownie otwarte.

Jak rozprzestrzenił się wybuch epidemii w Perth

Nowa epidemia w społeczności, spowodowana przez grupę w izolatce hotelu Mercure Perth, doprowadziła do blokady, która zaczęła obowiązywać od godziny 12.01 (czasu lokalnego) 24 kwietnia.

Odkrył, że wirus rozprzestrzenił się wśród więźniów poddanych kwarantannie w oddzielnych pokojach i podróżował między stanami Po pozytywnym wyniku testu u mężczyzny spędził 14 dni w kontrolowanej izolacji przed zarażoną parą, która wróciła z Indii po przybyciu do Melbourne w stanie Wiktoria..

Przed wyjazdem spędził z przyjacielem pięć dni w lokalnej społeczności w Perth.

Przyjaciel, kobieta, która go gościła podczas pobytu, w szybki piątek uzyskał wynik pozytywny. Mężczyzna po czterdziestce, który odwiedził tę samą restaurację, w której para była później, uzyskał wynik pozytywny.

Zmieniono kryteria zwolnienia z podróży

Para z Indii, która spowodowała ten łańcuch infekcji, weszła w izolatkę 10 kwietnia. Wynik był pozytywny po trzech i pięciu dniach. Oprócz obrażeń mężczyzny, który podróżował do Indii, para została połączona z dwoma innymi obrażeniami w zarządzanym ośrodku izolacyjnym.

Mężczyzna otrzymał państwowe zwolnienie z obowiązku opuszczenia Perth w grudniu i udania się do Indii na swój ślub. Jednak McGowan powiedział, że muszą być „ostrzejsi”, jeśli chodzi o pozwolenie ludziom na opuszczenie Australii.

READ  Coronavirus Covid 19: wariant Delta New Victoria ostrzega przed „niebezpieczeństwem dla dzieci”

„Jeśli chcesz wyjechać za granicę, to z niecodziennych powodów tylko w tej chwili” – powiedział w niedzielę premier. „Nie wyjeżdżać za granicę na wesele, ani nawet wyjeżdżać za granicę na pogrzeb”.

Powiedziała minister spraw wewnętrznych Karen Andrews Radio 6PR Zwolnienie przyznane w poniedziałek było „całkowicie zgodne z ówczesnymi standardami”. Zaprzeczyła, że ​​rząd federalny jest bardzo zadowolony z procedury zwolnienia z podróży.

Australijska minister spraw wewnętrznych Karen Andrews nie uważa, że ​​rząd federalny był zbyt pobłażliwy w kwestii zniesienia granic, jednak wprowadzono zmiany w celu zaostrzenia tego procesu.  (Zdjęcie w pliku)

Sam Moi / Getty Images

Australijska minister spraw wewnętrznych Karen Andrews nie uważa, że ​​rząd federalny był zbyt pobłażliwy w kwestii zniesienia granic, jednak wprowadzono zmiany w celu zaostrzenia tego procesu. (Zdjęcie w pliku)

W czwartek wprowadzono zmiany mające na celu zaostrzenie standardów dotyczących zwolnień z podróży do Indii.

Zaostrzyliśmy te wartości odniesienia od 8 stycznia, a w przypadku Indii od czwartku w zeszłym tygodniu.

„Jest mało prawdopodobne, że ślub zostanie zatwierdzony [under the new criteria]. „

Zwolnienia dla podróżujących do Indii są ograniczone do „tylko bardzo pilnych warunków”, zgodnie z Informacje na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Dwa z okazjonalnych kontaktów podróżowały do ​​Nowej Zelandii

W poście na Facebooku, McGowan powiedział, że zespoły zajmujące się śledzeniem kontaktów pracują „przez całą dobę”, aby zidentyfikować nowe interesujące miejsca. Jak dotąd 33 Miejsca potencjalnego publicznego narażenia Został uznany.

W sumie władze australijskie zidentyfikowały 359 bliskich i przypadkowych kontaktów. Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii komunikuje się z 664 pasażerami Kto przyleciał do kraju bezpośrednimi lotami z Perth 19, 21 i 23 kwietnia. W poniedziałek Hepkins powiedział, że skontaktowano się ze wszystkimi oprócz 7.

Dwóch pasażerów zostało uznanych za nieoficjalny kontakt Samoizolują się w Nowej Zelandii, czekając na wyniki testu Covid-19. Aktualizacja dotycząca tych przypadków i ich wyników testów spodziewana jest we wtorek.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział, że zagrożenie dla społeczeństwa jest „bardzo niskie”. Wyniki testu Covid-19 mają zostać opublikowane w tym tygodniu.

Kiedy wznowisz podróż do Perth?

Rząd Nowej Zelandii Doradzać Osoby, które zarezerwowały podróż między Nową Zelandią a Australią Zachodnią w ciągu najbliższych kilku dni, aby dokonać odprawy w swoich liniach lotniczych. Przypomniał również Nowozelandczykom, że taki scenariusz zaplanowały oba kraje.

READ  Były premier John Key mówi, że wizyta przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie „płacze niedźwiedzia”

Firma turystyczna Veronika Vermeulen z Aroha New Zealand Tours miała nadzieję, że zamieszanie nie odstraszy ludzi od używania bańki.

Niedawna blokada w Perth spowodowała kolejny atak napięcia w Tasman, ale tak się nie powinno. Istnieją ścisłe protokoły i praktyki, które mogą spowodować, że Australijczycy utkną w Nowej Zelandii na długi czas, bardzo daleko.

„Naprawdę musimy zachęcać ludzi [that] Jesteśmy w niesamowitej pozycji na świecie, kraje sobie z tym radzą [the pandemic] Fantastycznie. „

Veronika Vermeulen z Aroha New Zealand Tours ma nadzieję, że porozumienie w sprawie wiszącej bańki z Perth nie wpłynie na decyzje australijskich podróżników o przyjeździe do Nowej Zelandii.

Dostarczone

Veronika Vermeulen z Aroha New Zealand Tours ma nadzieję, że porozumienie w sprawie wiszącej bańki z Perth nie wpłynie na decyzje australijskich podróżników o przyjeździe do Nowej Zelandii.

Vermeulen cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony obiecujących podróżników w Australii, a nawet w Stanach Zjednoczonych i Europie, w ramach przygotowań do 2022 roku.

Przepowiedziała, że ​​miną kolejny miesiąc lub dwa, zanim napięcie rozproszy się wśród Australijczyków.

Powiedziała, że ​​decyzja o zawieszeniu podróży bez kwarantanny do iz Zachodniej Australii pokazała, że ​​oba rządy odpowiednio współpracowały i zajmowały się obecną kwestią.