Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hiszpański trener rugby rezygnuje po utracie miejsca w Pucharze Świata, ślubuje podjąć kroki prawne po utracie uprawnień

Prezes Hiszpańskiej Federacji Rugby rezygnuje po reprezentacji Stracił miejsce w przyszłorocznym Pucharze Świata w rugby za wystawienie niekwalifikującego się zawodnika.

Alfonso Figo powiedział w piątek (sobota czasu nowozelandzkiego), że ustąpi po zakończeniu procedury odwoławczej. Powiedział również, że federacja będzie starała się ukarać osoby zaangażowane w sprawę po poprawieniu kopii paszportu najlepszego wioślarza RPA, Gavina van der Berga, aby mógł się kwalifikować.

Federacja poinformowała, że ​​podejmuje działania przeciwko hiszpańskiemu klubowi, w którym gra Van der Berg.

Figo rozmawiał z mediami dzień po tym, jak światowa drużyna rugby ukarała Hiszpanię stratą 10 punktów w kwalifikacjach za wykorzystanie nieuprawnionego zawodnika, tym samym zajmując miejsce reprezentacji narodowej na przyszłorocznym mundialu we Francji. Hiszpania pojawiłaby się po raz drugi w finale Pucharu Świata i pierwszy od 1999 roku.

Czytaj więcej:
* Hiszpania straciła miejsce w Pucharze Świata w Rugby na drugi z rzędu turniej

„Jesteśmy odpowiedzialni, ale nie jesteśmy winni” – powiedział Figo. „Straciliśmy w biurach miejsce, które mieliśmy w terenie”.

Federacja ma 14 dni na odwołanie się od decyzji światowej drużyny rugby, ale nie była optymistycznie nastawiona do swoich szans.

Kilku zawodników reprezentacji narodowej wydało oświadczenie, w którym skarżyło się na to, co stało się z federacją hiszpańską.

Figo powiedział, że federacja została „oszukana”, dając mu fałszywe kopie paszportu Van der Berga, a Światowy Rugby i Europejski Związek Rugby również nie dostrzegły naruszenia.

Al-Ittihad wszczął środki dyscyplinarne wobec klubu Alcobendas, któremu groziły grzywny i spadek w lokalnej lidze. Zaangażowane były lokalne władze i prawdopodobne było śledztwo.

W marcu Hiszpania po raz pierwszy od 24 lat potwierdziła miejsce w Pucharze Świata w rugby, ale teraz zostanie zastąpiona w grupie B przez Rumunię.

Obrazy Getty

W marcu Hiszpania po raz pierwszy od 24 lat potwierdziła miejsce w Pucharze Świata w rugby, ale teraz zostanie zastąpiona w grupie B przez Rumunię.

Federacja ogłosiła przełożenie finału Pucharu Króla w rugby, który miał się odbyć w niedzielę na stadionie La Cartuja w Sewilli.

Van der Berg zadebiutował w Hiszpanii w grudniu w wygranym 52-7 meczu z Holandią w Amsterdamie w Mistrzostwach Europy w rugby, które również były eliminacjami do Pucharu Świata. Van der Berg był zmiennikiem w drugiej połowie i strzelił jedną próbę. Był także rezerwowym w drugiej połowie, kiedy Hiszpania pokonała Holandię 43-0 w lutym w Madrycie.

Van der Berg przybył do Hiszpanii w 2018 roku i musiał mieszkać w kraju przez trzy lata, aby zakwalifikować się na pobyt przed debiutem. Ale podobno wrócił do RPA na cztery miesiące w 2019 roku i wrócił tam ponownie w trakcie covid-19 pandemia w roku 2020.

Były to drugie z rzędu kwalifikacje do Pucharu Świata w rugby, w których Hiszpania została uwikłana w kontrowersje. W 2018 roku Hiszpania, Rumunia i Belgia zostały ukarane za wystawianie niekwalifikujących się graczy, a Rosja awansowała do Mistrzostw Świata 2019 w Japonii.

Hiszpania została również ukarana grzywną w wysokości 25 000 funtów (48 000 dolarów nowozelandzkich) w czwartek, a niezależna komisja sądowa powołana przez World Rugby stwierdziła, że ​​kara w toku w wysokości 50 000 funtów (96 000 dolarów nowozelandzkich) związana z poprzednim naruszeniem uprawnień będzie teraz płatna.

W swoim jedynym poprzednim występie na Mistrzostwach Świata Hiszpania miała siedzibę w Szkocji i przegrała wszystkie trzy mecze grupowe z Urugwajem, RPA i Szkocją.

READ  Nathan Lyon prowadzi Australię do historycznego zwycięstwa w serii w Pakistanie po ekscytującej sesji finałowej