Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: All Blacks przygotowują się do rzadkiego meczu w środku tygodnia w swoim pierwszym meczu Bledisloe Cup przeciwko Wallabies

All Blacks i Wallabies mają spotkać się w nieznanych okolicznościach. zdjęcie/fotosport

Dążenie All Blacks do zdobycia Pucharu Bledisloe po raz 20. z rzędu rozpocznie się w nieznanym dniu.

Pierwsza gra z serii dwóch testów ma zostać potwierdzona w czwartek 15 września, a potencjalne starcie z finałami NRL i AFL skłoni do działania.

Na stadionie Marvel w Melbourne odbędzie się test, który będzie pierwszym meczem Pucharu Bledisloe w środku tygodnia od 1994 roku, kiedy pomocnik Wallabies George Gregan zmierzył się w ostatniej minucie ze zwycięskim skrzydłowym All Blacks, Jeffem Wilsonem.

George Gregan zmierzył się z wygraną Jeffa Wilsona All-Blacks z 1994 roku
George Gregan zmierzył się z wygraną Jeffa Wilsona All-Blacks z 1994 roku

Mecz początkowo miał się odbyć w sobotę wieczorem, ale Sydney Morning Herald poinformował, że Rugby Australia w tym tygodniu zaproponowało zmianę harmonogramu i uzyskało aprobatę nowozelandzkiego rugby.

Zmiana była konieczna ze względu na tegoroczne zmiany w harmonogramie turniejów rugby, a dwa tradycyjne testy Pucharu Bledisloe zostały przeniesione z regularnego okna sierpniowego do połowy września.

Spowodowało to starcie z innymi ikonami australijskich piłek owalnych, ponieważ zarówno NRL, jak i AFL były gospodarzami finałowych meczów w ciągu miesiąca. Konflikt pogorszył test Bledisloe Cup, który odbył się w Melbourne, a Rugby Australia zostało umownie zarezerwowane w mieście po tym, jak ograniczenia Covid-19 uniemożliwiły zawarcie umowy w 2020 roku.

Pierwotna data 17 września będzie gospodarzem wstępnego finału AFL na MCG, prawdopodobnie z udziałem Melbourne Demons, podczas gdy w półfinale 19 września NRL będzie można zobaczyć mecz Melbourne Storm na AAMI Park.

Sportowy weekend w wiktoriańskiej stolicy wywołał obawy wśród przedstawicieli rugby o sprzedaż biletów i zainteresowanie miejscowych kibiców.

Ponieważ finały AFL i NRL zaplanowano na piątek, 16 września, SMH informuje, że australijskie rugby nie ma innego wyboru, jak tylko przenieść mecz Bledisloe Cup na środek tygodnia po raz pierwszy od 28 lat.

Zarówno All Blacks, jak i Wallabies były wyłączone w poprzedni weekend, więc nie będzie żadnych obaw o ciasną zmianę sytuacji dla graczy. Drugi test Bledisloe Cup odbędzie się 24 września w Eden Park, dziewięć dni później.

READ  Kobiety Black Stick tracą prowadzenie 2:0, by zremisować z Australią w meczu otwarcia