Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hiszpania odnotowuje drugą śmierć związaną z ospą małp | ospa małp

Hiszpania zgłosiła w sobotę drugą śmierć związaną z ospą małp, co uważa się za drugą śmierć w Europie z powodu choroby w obecnej epidemii.

Hiszpania zgłosiła swoją pierwszą śmierć Piątekwkrótce po tym, jak Brazylia zgłosiła swoją pierwszą śmierć związaną z ospą małp poza Afryką w obecnej fali choroby.

Według raportu WHO z 22 lipca zgłoszono tylko pięć zgonów, wszystkie w Afryce. W minioną sobotę Światowa Organizacja Zdrowia szybko ogłosiła wybuch choroby Globalny stan zagrożenia zdrowianajwyższy poziom alertu.

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia podało w swoim najnowszym raporcie z soboty, że w kraju jest 4298 potwierdzonych przypadków. Dodał, że z 3750 pacjentów, o których miał informacje, 120 lub 3,2% było hospitalizowanych, a dwóch zmarło, nie podając dalszych szczegółów.

Pierwsza śmierć nastąpiła w północno-wschodnim regionie Walencji, a przyczyną było zapalenie mózgu, zapalenie mózgu związane z infekcją, podały lokalne media, powołując się na regionalny wydział zdrowia.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Ofiarą brazylijską był 41-letni mężczyzna, który według Ministerstwa Zdrowia miał również chłoniaka i słaby układ odpornościowy.

„Choroby współistniejące pogorszyły jego stan” – powiedział minister.

Dodała, że ​​pacjent został przewieziony do szpitala w południowo-wschodnim mieście Belo Horizonte i zmarł we wstrząsie septycznym po przeniesieniu na oddział intensywnej terapii.

READ  Badanie pokazuje silną odpowiedź przeciwciał generowaną przez szczepionkę z podjednostkami trójwartościowego białka przeciwko SARS-CoV-2