Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Historia przetrwania podziemia w czasie wojny w Polsce

Po prawej: autorka Pam Genove. Fotografia: Mindy Schwartz-Swaraski

W jej roczniku dla piątej klasy koledzy z klasy Pam Genove z Evsham przepowiadali jej przyszłość czterema słowami: „Następna Judy Bloom”.

Te oczekiwania nie były dalekie od rzeczywistości. Podczas gdy Elżbieta, pochodząca z Elżbiety, słynie z powieści z młodości, Genove wyrzeźbiła niszę w fikcji historycznej, tworząc dziewięć z jej jedenastu powieści poświęconych II wojnie światowej.

„Pracuję i badam wojnę od 25 lat” – mówi mieszkaniec Sherry Hill – „i wciąż znajduję historie, które sprawiają, że oddycham”.

Tak jest w przypadku jej nowej książki, Kobieta z niebieską gwiazdą, Na zewnątrz 4 maja przez Park Rowe Books. Zainspirowana faktycznymi wydarzeniami wokół Żydów, którzy mieszkali w podziemnych strumieniach Polski, aby uniknąć nazistów, jest to ekscytująca historia o przetrwaniu w obliczu przytłaczających przeciwności.

[RELATED: Behind the Epic WWI Memorial Being Sculpted in an Englewood Warehouse]

Historia rozgrywa się oczami Sadie Gault, Żydówki mieszkającej w kanałach, oraz Elli Stepanek, Polki, która przychodzi jej z pomocą.

Genov, profesor kliniczny w Rutgers School of Law w Camden, przez kilka lat pracował jako urzędnik ds. Zagranicznych w Departamencie Stanu USA w Krakowie. „Poruszyło mnie i odmieniło doświadczenie życia w Polsce, pracy nad zagadnieniami Holokaustu i przebywania tam blisko ocalałych” – mówi. „Zainspirowali mnie do pisania książek w czasie wojny”.

Tymczasem jej powieść 2019, Zagubione dziewczyny z Paryża, Został wybrany do limitowanego serialu telewizyjnego.

Kliknij tutaj, aby zostawić komentarz

READ  Ojciec John Misty: „Którą żywą osobą gardzę najbardziej? Och, on wie” | Życie i styl