Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hej Google, jak zrobić zrzut ekranu na urządzeniu z Androidem?

Wykonanie zrzutu ekranu na urządzeniu z Androidem wydaje się prostym zadaniem. Wystarczy nacisnąć kilka przycisków, a ekran zostanie zapisany w telefonie. Jednak urządzenia z Androidem nie są tak standardowe jak Iphonewięc metody mogą się różnić w zależności od producenta urządzenia i wersji używanego systemu operacyjnego.

Wszystkie telefony Samsung, Google, Motorola i OnePlus mają wbudowane funkcje zrzutów ekranu. A jeśli korzystasz z najnowszej wersji systemu operacyjnego Android, uzyskasz więcej funkcji. Oto jak zrobić zrzut ekranu w pliku telefon z systemem Android.


Jak zrobić zrzut ekranu na dowolnym telefonie z Androidem

Google Pixel 4a 5G (źródło: Steven Winkelman)

Większość najnowszych urządzeń z Androidem ustandaryzowała akcję zrzutu ekranu polegającą na jednoczesnym naciśnięciu przycisków zasilania i zmniejszania głośności. Inni mogą poprosić o naciśnięcie przycisku zasilania, a następnie wybranie zrzut ekranu z listy.

Na telefonie Pixel możesz przesunąć palcem w górę od dołu ekranu, aby otworzyć najnowsze aplikacje, a następnie dotknąć zrzut ekranu do przechwytywania bieżącej aplikacji. Starsze telefony z fizycznym przyciskiem Home z przodu mogą wymagać przytrzymania zarówno przycisków Power, jak i Home.

Jeśli Twój telefon ma Asystenta Google, możesz użyć polecenia głosowego, aby poprosić go o zrobienie dla Ciebie zrzutu ekranu. Powiedz na przykład „OK Google, zrób zrzut ekranu”, a działanie zostanie zakończone.

Samsung Galaxy S22 Ultra z rysikiem S

Samsung Galaxy S22 Ultra z rysikiem S Pen (źródło: Molly Flores)

W przypadku urządzeń Samsung Galaxy, które używają rysika S Pen, możesz przytrzymać przycisk na rysiku S Pen i pisać po ekranie, aby zrobić zrzut ekranu. Innym sposobem jest wyjęcie pióra z telefonu i dotknięcie Inteligentny wybór z listy. Następnie możesz wybrać obszar przechwytywania w kwadracie, dowolnym stylu lub okręgu, a następnie rysować, aby przechwycić ekran.

Na ekranie pojawi się „mignięcie” i dźwięk migawki (jeśli dźwięk jest włączony), zdjęcie powinno pojawić się w Twojej bibliotece zdjęć.

READ  Jak utworzyć album ze zdjęciami w programie Microsoft PowerPoint

Przewijanie zrzutu ekranu

Animowany zrzut ekranu na Samsung Galaxy s20 FE (Credit: PCMag)

Domyślnie zrzut ekranu przechwyci to, co jest aktualnie na ekranie. Jeśli chcesz przechwycić całą stronę, musisz zrobić przewijany zrzut ekranu. Standardowo w Androidzie 12 wszystko, co musisz zrobić, to zrobić zrzut ekranu, a następnie poczekać, aż pojawi się pasek narzędzi zrzutu ekranu.

W przypadku urządzeń ze standardowym systemem Android 12, takich jak telefony Google Pixel, dotknij uchwycić więcej Przycisk i przeciągnij okno zrzutu ekranu, aż przechwyci całą stronę. Kiedy będziesz gotowy, dotknij Zapamiętuje aby zakończyć zrzut ekranu. Jeśli używasz telefonu OnePlus, ekran będzie się automatycznie przewijał, aż powiesz mu, aby przestał.

Zrzut ekranu przewijania Google Pixel

Animowany zrzut ekranu na Google Pixel 6 Pro (kredyt: Google)

Sprawy wyglądają nieco inaczej w przypadku urządzeń Samsung Galaxy. Zrób zrzut ekranu i poczekaj, aż pojawi się pasek narzędzi. Stuknij ikonę podwójnej strzałki w dół, aby powiększyć zrzut ekranu o jeden ekran. Możesz naciskać ten sam przycisk, aby dodać tyle ekranów, ile potrzebujesz.


Jak zrobić zrzut ekranu za pomocą gestów

Twój telefon z Androidem umożliwia również wykonanie zrzutu ekranu za pomocą określonych gestów. Jednak konkretny wymagany ruch ręki będzie się różnić w zależności od producenta.

Telefony Pixel 4a 5G i nowsze mają dostęp do Quick Tap, funkcji podobnej do Apple z powrotem dotknij. idź do Ustawienia>System>Gesty>Szybkie dotknięciea następnie włącz Szybkie naciśnięcie i ustaw akcję związaną z zrzut ekranu. Następnie możesz zrobić zrzut ekranu, klikając dwukrotnie z tyłu telefonu.

W przypadku użytkowników Samsung Galaxy przejdź do ekranu, który chcesz przechwycić, a następnie połóż rękę, gdy planujesz posiekać karate w telefonie. Przesuń całą dłonią po ekranie od lewej do prawej. Ustaw to (lub wyłącz) w Ustawienia > Funkcje zaawansowane > Ruch i gesty > Przeciągnij dłonią, aby przechwycić.

Możesz przechwycić ekran na telefonie Motorola lub OnePlus, przesuwając w dół trzema palcami. Właściciele Motoroli mogą to ustawić z menu hamburgerów w aplikacji Moto. Kran DZIAŁANIA MOTO i włącz Zrzut ekranu trzema palcami. Użytkownicy OnePlus mogą otwierać pliki Ustawienia> Przyciski i gesty> Szybkie gesty i włącz Zrzut ekranu trzema palcami.


menu ułatwień dostępu w Androidzie

Menu ułatwień dostępu Androida na Samsung Galaxy S20 FE z Androidem 12 (Źródło: PCMag)

Jeśli chcesz mieć łatwą w użyciu nakładkę przycisków, włącz menu Ułatwienia dostępu na swoim urządzeniu z Androidem. Spowoduje to wyświetlenie pływającego przycisku, który umożliwia wykonanie zrzutu ekranu, nawigację po ekranie, regulację głośności, wyłączenie urządzenia i nie tylko.

W przypadku standardowego systemu operacyjnego Android możesz aktywować tę funkcję z Ustawienia>Ułatwienia dostępu>Menu Ułatwienia dostępu, a następnie włącz skrót i nadaj niezbędne uprawnienia. Użytkownicy OnePlus znajdą w nim funkcje ułatwień dostępu Ustawienia > SystemPodczas gdy właściciele Samsunga powinni zajrzeć pod Ustawienia > Dostępność > Interakcja i Zręczność.


Jak korzystać z rejestratora ekranu Android

rejestrator ekranu Android

Rejestrator ekranu na Samsung Galaxy S20 FE z systemem Android 11

Jeśli masz problemy z wykonaniem zrzutu ekranu określonego ekranu, możesz mieć więcej szczęścia dzięki wbudowanej funkcji nagrywania ekranu. Każdy, kto ma system Android 11 lub nowszy, może otworzyć menu szybkich ustawień telefonu i dotknąć nagrywarka ekranui wtedy Rozpocznij nagrywanie Dla mnie Nagraj swój ekran. Po przechwyceniu wideo po prostu zrób zrzut ekranu wideo.

Pojawi się pasek narzędzi umożliwiający rysowanie na ekranie lub włączenie przedniego aparatu. Pasek narzędzi i okno selfie można dowolnie przesuwać po ekranie. Aby uzyskać dodatkowe ustawienia, naciśnij i przytrzymaj ikonę szybkich ustawień rejestratora ekranu.