Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hargreaves Lansdowne pozwał w imieniu inwestorów Woodford Fund | Hargreaves Lansdowne

Hargreaves Lansdown, duża brytyjska platforma inwestycyjna, została dotknięta wielomilionowym pozwem sądowym w związku z upadkiem funduszu dochodowego z akcji znakomitego menedżera Neila Woodforda, który spowodował straty setek tysięcy inwestorów.

Firma zarządzająca roszczeniami RGL poinformowała, że ​​złożyła pozew w londyńskim Sądzie Najwyższym w imieniu 3200 inwestorów aresztowanych w skandalu przeciwko londyńskiej spółce blue chip, która promowała Woodford Equity Income Fund (WEIF).

RGL pozywa również Link Fund Solutions (LFS), autoryzowanego dyrektora funduszu, i powiedział, że jego roszczenie może przekroczyć 100 milionów funtów.

Obie instytucje zawiodły [the fund’s] powiedział Alexander Weinberg, partner w kancelarii Wallace, która doradza RGL. Hargreaves odmówił komentarza, a LFS nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w weekend.

LFS powiedział wcześniej, że wierzy, iż będzie działać zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz w najlepszym interesie wszystkich inwestorów i będzie energicznie bronić się przed roszczeniami.

To już trzeci pozew przeciwko LFS w sprawie sposobu, w jaki zarządzał funduszem, który prowadził miliardy funtów, zanim został zawieszony w związku z politycznymi i publicznymi protestami w 2019 r., uwięził 300 000 inwestorów i wszczął śledztwo przez Financial Conduct Authority.

Ale RGL jest również pierwszym, który bierze na cel Hargreaves ze względu na swoją rolę w skandalu po tym, jak Woodford, krytykowany za posiadanie dużej liczby niepłynnych aktywów, które trudno sprzedać, zawiesił fundusz po tym, jak miał trudności z realizacją żądań umorzenia po miesiącach słabych wyników. Został następnie zamknięty i zlikwidowany.

RGL twierdzi, że Hargreaves nadal rekomendował WEIF swoim klientom aż do upadku funduszu, pomimo świadomości problemów z płynnością i dywersyfikacji portfela. Twierdzi również, że LFS nie zdołał właściwie zarządzać funduszem i nim zarządzać.

Financial Conduct Authority (FCA) jeszcze nie opublikował pełnych wyników swojego dochodzenia, ale powiedział w zeszłym miesiącu, że może ukarać LFS 50 mln funtów i poprosić Plan wynagrodzeń w wysokości 306 milionów funtów zarządzanie funduszem.

READ  Heineken ostrzega, że ​​„poza wykresami” inflacja spowoduje wzrost cen piwa Przemysł spożywczy i napojów

FCA powiedział wówczas: „Obecny pogląd FCA jest taki, że kwota odszkodowania, którą LFS może być zobowiązany zapłacić, może wynieść do 306 milionów funtów. Ta propozycja rekompensaty odzwierciedla obecny pogląd FCA na temat niepowodzeń LFS w zarządzaniu płynnością WEIF.

Nie odzwierciedla żadnych kwot, które mogą być należne jakiejkolwiek innej osobie, w tym członkom Funduszu, w wyniku potencjalnego wykroczenia ze strony innych stron.

Miejski regulator podkreślił, że liczba ta jest tymczasowa i że Link może odwołać się od każdej kary finansowej nałożonej przez Financial Conduct Authority (FCA).

W szczytowym momencie fundusz akcyjny Woodforda był wart ponad 10 miliardów funtów, ale zmagał się z kilkoma nierentownymi inwestycjami w firmy, w tym agent nieruchomości Purplebricks, firmę finansową Burford Capital i Provident Financial.

Firmy prawnicze Leigh Day i Harcus Parker złożyły pozwy przeciwko LFS w imieniu odpowiednio około 13 000 i 7 000 inwestorów. Mieli nadzieję, że na grudniowej rozprawie sądowej zostaną mianowani współkierownikami postępowań sądowych.