Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Halifax kusi oszczędzających do wypłaty nagrody specjalnej w wysokości 1,35 miliona funtów | oszczędności

Halifax „nadmuchuje” swoje losowanie dla oszczędzających tylko przez jeden miesiąc iw czerwcu przekaże 1,35 miliona funtów, w tym 10 jackpotów o wartości 100 000 funtów.

To najnowsza zachęcająca wiadomość dla cierpliwych oszczędzających, którzy zaczynają dostrzegać wzrost stóp procentowych po tym wydarzeniu W ostatnim czasie podwyżka stóp procentowych Banku Anglii.

Przy rosnących stopach procentowych nie jest chyba zaskakujące, że konta z łatwym dostępem są obecnie tak popularne, że ludzie nie są związani i mogą szybko przenieść swoje pieniądze gdzie indziej, jeśli dostępne są wyższe zyski.

Halifax jest jednym z największych dostawców oszczędności w Wielkiej Brytanii i prowadzi comiesięczne losowania obligacji premium dla oszczędzających w wysokości co najmniej 5000 funtów.

Bank podaje, że w czerwcu „z okazji 10-lecia” (choć losowanie było Został uruchomiony już w 2011 roku), pula nagród wzrośnie.

Zamiast zwykłych trzech pierwszych nagród w wysokości 100 000 funtów, będzie 10 nagród. Dodatkowo tylko w czerwcu dostępnych będzie 10 kolejnych nagród o wartości 10 000 £. Odbędą się również zwykłe losowania 1000 GBP (100 zwycięzców) i 100 GBP (1500 zwycięzców).

Udział w loterii jest bezpłatny, chociaż klienci muszą się zarejestrować – za pośrednictwem aplikacji, online lub w oddziale – i obowiązują inne wymagania. Musisz posiadać kwalifikujące się konto oszczędnościowe (dopuszczone są wszystkie konta oszczędnościowe Halifax i Bank of Scotland, z wyjątkiem kont dla dzieci) przez pełny miesiąc kalendarzowy.

Aby mieć szansę na wygraną w czerwcu, na koncie przez cały maj musi być ponad 5000 GBP. Musisz także mieć ukończone 18 lat i mieszkać w Anglii, Szkocji lub Walii.

Seria podwyżek stóp procentowych przez Bank of England i konkurencja między dostawcami usług w celu podniesienia stóp oszczędności we wszystkich obszarach, Rachel Springall powiedziała na stronie z danymi finansowymi Moneyfacts.

Średnia stawka rachunku łatwego dostępu wzrosła z 0,25% w marcu do 0,33% w tym miesiącu, co może nie brzmieć dużo, ale jest największym miesięcznym wzrostem od 15 lat.

Tymczasem średnia stawka naliczania wypowiedzenia wzrosła do 0,67%, a średnia roczna stała stawka wyniosła 1,06% — po raz pierwszy od kwietnia 2020 r. przekroczyła 1%.

Przy rosnących stopach procentowych, powiedział Springall, wielu oszczędzających może chcieć zatrzymać swoje pieniądze i szybko przenieść je na bardziej opłacalne konto.

Jednym z najlepiej płatnych kont Easy Access jest amerykańskie konto Chase Bank Saver Account, które wypłaca 1,5%. Aby jednak uzyskać do tego dostęp, musisz najpierw poradzić sobie z Chase, co oznacza utrzymanie lub wycofanie jednego z jej kont czekowych. Nie potrzebujesz minimalnego depozytu i możesz mieć jednocześnie do 10 kont Chase Saver.

Zopa ma konto Smart Saver dostępne tylko z aplikacją, które oferuje 1,2% dla tych, którzy szukają łatwego dostępu do swoich pieniędzy, podczas gdy Tandem Bank ma konto oszczędnościowe z natychmiastowym dostępem, które płaci 1,1%.

Dla tych, którzy chcą zablokować swoje pieniądze na 12 miesięcy, najwyżej płatna roczna obligacja o stałym oprocentowaniu w chwili pisania tego tekstu wynosi aż 1,96%. PCF Bank i Al Rayan Bank znalazły się wśród dostawców tego wskaźnika.

READ  EC wspiera morską technologię wiatrową w Polsce