Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazda Shadow & Bones Jesse Mi Lee: „Fani znajdują wszystko” | telewizja

jotEssie Mei Li zamieszkuje obecnie dziwną klasę celebrytów. W wieku 25 lat jej największym osiągnięciem na ekranie był jeden z odcinków dokumentalnych dramatów Channel Five Banged Up Abroad. Nie działało przez rok. Jednak w tym samym czasie coraz większa część Internetu wpadła w histerię.

Znajdź jego nazwę, a wpadniesz na pomysł. Istnieją tweety ogłaszające takie rzeczy, jak „Jesse Mi Lee You Have All My Heart” i „I Believe In The Lordship Of Jesse Mi Lee”. Na Instagramie jest ponad tuzin kont Jessie Mei Li stan – kont fanowskich poświęconych konkretnej celebrytce – wielu z nich wykrzykuje swoją obsesję w szalonych napisach kilka razy dziennie. Tumblr to, jak można się spodziewać, doprowadzający do szału bałagan.

Ta nietolerancja nie wynikała z dotychczas nieznanej pasji Wybuchł na zewnątrz. Zamiast tego Lee ma zamiar zagrać w nowej adaptacji fantazji Leigh Bardugo na Netflix, która sprzedała milion ludzi. Cień i kości; Postać, pod względem inspirującego ogólnego oddania czytelnikom, jest poniżej Harry’ego Pottera. Nikt go jeszcze nie widział, ale mimo to zakochali się w niej.

Mówiąc przez Zoom z Bristolu, Li nadal czuje się trochę zdziwiony tym turbodoładowanym przyspieszeniem do sławy. „Ci fani są jak najlepsi detektywi” – śmieje się. „Odkrywają wszystko”. I wcześnie też. Według Li, internet odkrył, że zdobyła tę rolę na długo przed tym, zanim mieli to zrobić.

„Zostałam wybrana, prawdopodobnie w maju 2019 r.” – mówi. „W tym czasie miałem Twittera i śledziłem Lee Bardogo I [showrunner] Eric Hesserer. Nagle dostaliśmy wszystkie te wiadomości na Instagramie, gdzie ludzie mówili: „Grasz Alinę? Widzieliśmy, że śledzisz tę osobę, a twój ojciec śledził tę osobę, więc co się dzieje?”. O mój Panie, jak nas znaleźli? Mieliśmy już konta Stan na kilka miesięcy przed ogłoszeniem wyboru, ale nic nie zostało potwierdzone. Było mniej więcej od zera do 60. ”

To brzmi przerażająco. „To interesujące być w środku tego”, skinęła głową. „Po prostu przechodzę od bycia mną, trochę nieśmiałym, do nagle, wszyscy ci ludzie kochają”. O mój Boże, Jesse, jesteś tym, jesteś tym. Po prostu myślę: „Nie znasz mnie. Mogę być okropny za wszystko, co wiesz. Ale to naprawdę dziwne. Muszę zawsze pamiętać, że to nie tak, że mnie to interesuje, prawda?”.

READ  Randka w ciemno: „Wypełniliśmy niezręczną ciszę krótkimi rozmowami, których nienawidzę” | relacje

To jest coś, do czego prawdopodobnie powinna się przyzwyczaić. Netflix najwyraźniej wiąże duże nadzieje z Shadow and Bone. To duża i droga fikcyjna saga z ambitną historią i rozległą obsadą, jak gra o tron ​​wydana kilka lat temu. Trudno jest uzyskać właściwą równowagę. Z jednej strony masz fanów, którzy są, jak mi mówi, „Będą chronić książki swoim życiem”. Z drugiej strony masz nowicjuszy, którzy mogą mieć trudności ze znalezieniem przyczółka w wirze nowej terminologii. Aby dać ci przykład, Lee gra Alinę, pół-sho sierotę z Keramzen w królestwie Ravka, odciętą od reszty świata przez Unsea (czasami zwaną fałdem), ściganą przez stworzenia zwane Volkra. . Podczas jednego z ataków Volkry Alina dowiedziała się, że jest Grishą. Muszę przyznać, że widzę otwarte podglądy z Wikipedią, żeby spróbować znaleźć jakiś kontekst.

Cały ten świat widzimy oczami Aliny, więc serial żyje lub umiera występem Lee. Być może mniejszy aktor został zmiażdżony przez presję tego wszystkiego. Ale Lee jest w stanie przeciągnąć cię przez pułapki i pogrążyć się w mitach hitu z doskonałą wyrazistością. Jest jednak idealną kobietą do tej pracy, więc jeśli kiedykolwiek widziałeś jakąkolwiek grafikę fanów Shadow and Bone, możesz nie być tym, o czym myślałeś.

Widzimy świat oczami Aliny … Lee z Daisy Head w cieniu i kościach. Zdjęcie: David Appleby / Netflix

W grafice Alina wydaje się być wierzbową blondynką, wysoką i smukłą jak księżniczka Disneya. W międzyczasie Lee jest angielską matką i chińskim ojcem i dorastała w Redhill w Surrey. Jeszcze przed przesłuchaniem ta rozbieżność między aktorką a rolą ją cofnęła. „Pamiętam, że patrzyłem na grafiki fanów i pomyślałem:„ Och, to interesujące. Nie wygląda na Azjatę. „Dzwonki alarmowe najwyraźniej trochę zabrzmiały. Dlaczego to zrobiłeś? Czy to tylko po to, by zaznaczyć pole? Czy to tylko dla listy odmian?”

Jednak wygrała trasę koncertową podczas procesu testowania. Przed Cieniem i Kością, cieplej Jest prawdopodobnie najbardziej znany z pisania scenariusza do Przybycia Denisa Villeneuve’a. „To był mój ulubiony film 2016 roku” – mówi mi. Wyglądał na miłego faceta, więc chciałem dać mu korzyść z wątpliwości. Wtedy moje przesłuchanie było sceną makijażu między Aliną i jej przyjaciółką Genią, gdzie rozmawiali o swojej rasie. Pomyślałem: „Cóż, robią to racja. ”Rzucają różne, ale nie trzymają się z daleka od mówienia o rasie, co, jak sądzę, czasami ma miejsce, gdy jest ślepy wybór, ale nikt nie zmienia postaci, aby pasowała do wykonawcy”.

READ  ESE zostaje partnerem marketingowym Porsche Esports Sprint

Więc serial będzie się różnił od książek, ale Lee wydaje się nie mieć nic przeciwko. „Jestem prawie pewna, że ​​ludzie to obejrzą i prawdopodobnie zobaczą coś innego niż to, czego się spodziewają” – mówi. „Ale to fajna zabawa. Jeśli chcesz zagrać w grę, po prostu przeczytaj ponownie książkę”.

Lee nie przeczytała osobiście książek Shadow and Bone przed ich przetestowaniem. Jednak pracowała z konkretnym rynkiem docelowym, zanim została aktorką, jako asystentka nauczania SEN w miejscowym liceum.

Początkowo Lee zdecydowała się studiować francuski i hiszpański na uniwersytecie w Sussex, ale miała problemy. „Tak naprawdę nie wiedziałam, co chcę robić. Wybrałam to, ponieważ było blisko domu, a to nigdy nie jest dobra opcja” – mówi. – Nie bawiłem się dobrze w Yoni. To było tak szkodliwe dla mojego samopoczucia. Udało mi się zostać przez półtora roku, dopóki nie zdecydowałem, wiesz, jestem nieszczęśliwy. Więc odszedłem.

Znalazła się na rozdrożu i postanowiła dać mi szansę na naukę. „Uwielbiam pracować z dziećmi, zwłaszcza z dziećmi, które są inaczej nerwowe. Wiem o tych rzeczach” – mówi. „Byłem asystentem nauczyciela przez około dwa lata i bardzo mi się to podobało. To było w moim rodzinnym mieście. Miałem wtedy 19 lat, a niektórzy z moich uczniów mieli 16 lat. To była moja ulubiona praca w życiu”.

Przerwała, być może dlatego, że zauważyła, że ​​moje oczy zwężają się z podejrzliwości. „Poza tą pracą!” Ona się śmieje. – Ale znowu było blisko.

„Wszyscy ciężko pracowali”… Lee z Jasmin Blackboro i Gabrielle Brooks w Shadow and Bone. Zdjęcie: David Appleby / Netflix

Stamtąd Lee wzięła udział w przesłuchaniu na kurs do National Youth Theatre, aw 2019 roku grała u boku Gillian Anderson i Lily James w Wszystko o Ewie Podczas swojej kariery w Noël Coward Theatre. Shadow and Bone wydarzyło się potem szybko, aw międzyczasie zagrała rolę w nadchodzącym thrillerze Edgara Wrighta opartym na Nicholas Rouge ostatniej nocy w Soho. Zapytałem, czy to byłoby tak przerażające, jak wszyscy mówią.

READ  Szklana szklarnia to ostateczny projekt recyklingu w Duval

„To interesujący ton” – odpowiedziała. „Czytanie scenariusza to jedno, ale po obejrzeniu zwiastuna, który został skręcony, kiedy ostatnio widziałem Edgara, pomyślałem:„ Przestań, to naprawdę brzmi tak przerażająco ”. „Niekoniecznie tak było, kiedy czytaliśmy scenariusz. Wyglądał naprawdę fajnie i ekscytująco, jak ekscytująca historia. Ale jestem bardzo zainteresowany, aby zobaczyć, jak to się skończy”.

Ale kiedy Shadow and Bone wychodzi, czujesz, że nie ma już odwrotu. Być może zdając sobie sprawę, że rozmiar i rozmiar jej części drastycznie wzrosną, gdy ludzie zobaczą, do czego jest zdolna, Lee przestał pracować w ostatnim roku, aby skupić się na sobie. Po stwierdzeniu, że jest prawie niemożliwe, aby usiąść i zrobić makijaż i zrobić fryzurę w grupie Shadow and Bone w Budapeszcie, Li zamknął ją, aby poszukać ADHD Nadać cechy osobiste.

O diagnozie mówi: „Całkowicie zmieniło to, jak widziałem tak wiele rzeczy w moim życiu, i sprawiło, że naprawdę ponownie przemyślałem to, jak o tym myślę”. „W przeszłości ciągle się spóźniałem, zapominałem i gubiłem. Pamiętam, że jako nastolatka moja mama mówiła:„ Och, po prostu trzeba być bardzo ostrożnym. „I jestem jak, jestem Jestem Naprawdę niespokojny. Czułem, że nikt mi w ogóle nie uwierzył ”.

Wiesz, że to był objaw, a nie zachowanie, które spowodowało długi okres autorefleksji. „Ludzie, zwłaszcza ci, u których właśnie zdiagnozowano, przeżywają okres żałoby po tym, czym byli wcześniej” – mówi. „Chciałbym być kimś, na kogo mogliby spojrzeć i powiedzieć:„ Cóż, ta osoba też przez to przeszła. „

Ale dzięki Shadow and Bone Li jest na krawędzi sławy. Jeśli program działa tak, jak myślę, ma potencjał, by stać się powszechnie znaną marką w prawie żadnym momencie. Ale na razie skupia się na pracy, którą wykonujesz. „Wszyscy naprawdę ciężko nad tym pracowali, zwłaszcza Eric” – mówi o programie. „Jestem z niego bardzo dumny, wszyscy, wszyscy są bardzo dobrzy. Wszystko z nim w porządku”. Zatrzymuje się, nagle uświadamia sobie swój przepływ i po raz pierwszy staje się nieśmiała w naszej rozmowie. „Spójrz tylko na mnie. Jestem taką wielką fanką,” uśmiechnęła się. „Jestem kontem Stana”.