Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę Edward i Sophie odkładają wizytę w Grenadzie w krótkim czasie | książe Edward

Planowana wizyta hrabiego i hrabiny Wessex w Grenadzie o godzinie 11 została przełożona na dzień przed wyruszeniem w sześciodniową wycieczkę po Karaibach z okazji platynowego jubileuszu i kilka tygodni po księciu i księżnej Cambridge. Kontrowersyjna wizyta w regionie.

Pałac Buckingham nie przedstawił żadnego wyjaśnienia późnego opóźnienia, które nastąpiło po konsultacjach z rządem Grenada Za radą Generalnego Gubernatora.

Niezwykle rzadko zdarza się, że wizyta królewska, której zaplanowanie zwykle zajmuje tak dużo czasu, zostaje odwołana w tak krótkim czasie.

Edward i Sophie rozpoczną swoją trasę koncertową w piątek i mieli odwiedzić Antiguę i Barbudę, Grenadę, Saint Lucię oraz Saint Vincent i Grenadyny w dniach 22-28 kwietnia. Ogłaszając, że Grenada zostanie zniszczona, Pałac Buckingham powiedział, że para ma nadzieję odwiedzić w późniejszym terminie.

Wniosek o odroczenie został złożony przez Grenadę po konsultacji z Generalnym Gubernatorem, który jest przedstawicielem królowej na wyspie. Doradcy królewscy nie wyjaśnili przyczyn.

Zrozumiałe jest, że było to poprzedzone dyskusjami między pałacem a krajami goszczącymi na Karaibach na temat planu podróży pary. Częścią procesu było upewnienie się, że plan podróży spełni cele trasy pary, które mają uczcić wyspy, a także uczcić platynowy jubileusz Królowej. W trakcie tych rozmów zaproponowano odroczenie.

Dzieje się tak po tym, jak książę i księżna Cambridge spotkali się z krytyką i Protesty podczas ostatniej trasy koncertowej w Belizeoraz Bahamy i Jamajkę, gdzie niektórzy wezwali te trzy kraje do stania się republikami. Premier Jamajki powiedział parze, że jego kraj też jest Patrząc w przyszłość bez monarchii.

Grenada uzyskała niepodległość w 1974 roku, a królowa pozostała na czele państwa. Centrolewicowa opozycja, Narodowy Kongres Demokratyczny, powiedziała wcześniej, że podniesie kwestię: Usunięcie królowej z prezydentury Ludzie mają referendum w sprawie zmiany konstytucji, jeśli dojdą do władzy. Konferencja Dialogu Narodowego była partią rządzącą od 2008 do 2013 roku, ale w 2013 roku straciła swoje miejsca na rzecz NPR.

Edward i Sophie mają spotkać się ze społecznościami, lokalnymi biznesmenami, rzemieślnikami i młodzieżą podczas wycieczki, aby uczcić kulturę, przyszłość i witalność wysp. Edward spotka się ze sportowcami w praktyce na Igrzyskach Wspólnoty Narodów, a Sophie z liderami.

Na Antigui i Barbudzie spotkają się ze słynnymi krykieciarzami Indii Zachodnich i narodową drużyną wioślarską. W Saint Lucia wezmą udział w nabożeństwie modlitewnym z okazji 70-lecia Królowej.

READ  Nie, Kubuś Puchatek nie został „zbanowany” na placu zabaw