Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazda kolarstwa górskiego Anton Cooper wycofał się z Igrzysk Wspólnoty Narodów z powodu Covid-19

Gwiazda kolarstwa górskiego Anton Cooper wycofał się z Igrzysk Wspólnoty Narodów z powodu Covid-19

Anton Cooper poza Igrzyskami Wspólnoty Narodów.

Zdjęcia Rossa Bella

Anton Cooper poza Igrzyskami Wspólnoty Narodów.

Dwukrotny medalista Igrzysk Wspólnoty Narodów, Anton Cooper, wycofał się z męskiego wyścigu kolarstwa górskiego przełajowego po pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

Mistrz z 2014 roku i srebrny medalista z 2018 roku patrzył na trzeci z rzędu medal Igrzysk Wspólnoty Narodów i jest „całkowicie skazany” na przejście na emeryturę.

„Skupiłem się na rywalizacji w Birmingham w wyścigach Pucharu Świata UCI, które się zderzają. Ostatnio doznałem kontuzji nadgarstka podczas Pucharu Świata, ale przygotowywałem się naprawdę dobrze i tak bardzo się przegrywałem” – powiedział Cooper.

Jego objawy były „bardzo łagodne”, ale nie czuje się w stanie ścigać się, co zostało podtrzymane przez lekarzy zespołu z Nowej Zelandii.

„Byłem bardzo ostrożny, aby nie mieć Covid przez kilka miesięcy, więc jest to rozczarowujące, gdy oznacza to utratę możliwości reprezentowania mojego kraju.

„Upewnię się, że będę wspierać resztę drużyny Nowej Zelandii z mojego pokoju izolacyjnego”.

Oświadczenie Komitetu Olimpijskiego Nowej Zelandii mówi, że Cooper otrzymuje wsparcie w odosobnieniu w hotelu na obrzeżach Wioski Sportowców i nie ma bezpośrednich obaw o jego zdrowie.

Po przybyciu do Wioski Sportowców uzyskał wynik negatywny i rozpoczął izolację, zanim wynik był pozytywny.

NZOC powiedział, że inni członkowie zespołu nie mieli żadnych objawów, a bliskie kontakty zwróciły kilka negatywnych testów Covid-19.

Szef kuchni De Mission, Nigel Avery, powiedział: „Całkowicie współczuję Antonowi, jest świetnym rowerzystą i jako taki powinien się wykluczyć.

„Oklaskujemy go za jego czujność i dziękujemy mu za podjęcie natychmiastowych kroków w celu odizolowania, nawet zanim była pozytywna. Byłem z nim w kontakcie i zaczyna czuć się trochę lepiej i to dobra wiadomość”.