Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazda Black Ferns Sevens została zwolniona z kontraktu za ligowy strzał

Gwiazda Black Ferns Sevens została zwolniona z kontraktu za ligowy strzał

Gwiazda Black Ferns Sevens, Tyla Nathan-Wong, została dziś zwolniona z kontraktu z Nową Zelandią, aby skorzystać z możliwości gry w lidze rugby w Australii poza sezonem Sevens.

NZR ogłosiła dziś rano, że Nathanowi Wong pozwolono realizować to, co określiła jako „osobisty cel” po tym, jak poprosiła o jej zwolnienie.

W oświadczeniu Nathan Wong powiedziała, że ​​jest wdzięczna, że ​​pozwolono jej gonić za marzeniem, zanim dołączyła do St. George Illawarra Dragons.

„Jestem podekscytowany, że mogę skoczyć przez rów i dołączyć do NRLW” – powiedział Nathan Wong.

„Będzie to świetna okazja, aby rozwinąć siebie i swoją grę na korcie i poza nim w innym sporcie, drużynie i środowisku, zanim wrócę do programu Sevens.

„Jako sportowiec uwielbiam wyzwania i rozwój, jakie zapewnia sport, więc możliwość sprawdzenia się w innej formie i odświeżenia w nowej przestrzeni jest bardzo ekscytująca.

„Naprawdę doceniam NZ Rugby za zwolnienie mnie z umowy, aby umożliwić mi wykorzystanie szansy, a także mojego narzeczonego, rodzinę i zespół zarządzający za całe wsparcie”.

28-latka jest związana z Black Ferns Sevens od swojego debiutu w 2012 roku w wieku 18 lat i stała się kluczową zawodniczką zespołu, osiągając wiele kamieni milowych na światowej scenie.

Obejmuje to Puchar Świata Rugby Sevens, srebrne i złote medale olimpijskie, brązowe i złote medale Igrzysk Wspólnoty Narodów oraz siedem tytułów World Sevens.

Trener Black Ferns Sevens, Cory Sweeney, poparł Nathana Wonga, aby zabłysnąć w NRLW.

„Tella jest ogromną częścią naszego zespołu już od dłuższego czasu i nie jest zaskoczeniem, że sportowiec jej kalibru jest poszukiwany przez inną ikonę” – powiedział.

„Chociaż rok po igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku nie jest to idealny czas, życzymy jej wszystkiego najlepszego w kolejnym rozdziale jej kariery.

READ  Kieran Reed wspiera Razor jako trener All Blacks

„Z pewnością pozostaniemy z nią w kontakcie w sprawie możliwości powrotu do programu z zamiarem bycia częścią kampanii olimpijskiej w przyszłym roku”.

Dyrektor generalny NZR Professional Rugby and Performance, Chris Lindrum, zwrócił jednak uwagę na rosnącą liczbę opcji dla zawodowych zawodniczek rugby, które mogą odkrywać wraz z innymi gwiazdami, takimi jak Robbie Toye i Sarah Herrini, wykonującymi ostatnio ruchy.