Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Monstros McLaren pokazany w Auckland z ceną 3 milionów dolarów

Monstros McLaren pokazany w Auckland z ceną 3 milionów dolarów

Senna GTR ma dziki wygląd standardowej Senny i obraca pokrętło od 11 do 12.

dostarczone

Senna GTR ma dziki wygląd standardowej Senny i obraca pokrętło od 11 do 12.

McLaren Automotive może nie mieć tak długiej historii jak jego odpowiedniki w Ferrari, Porsche i Lamborghini. Ale w stosunkowo krótkim czasie udało się wyprodukować swój udział w rzadkich i słynnych tabliczkach znamionowych.

P1 to oczywisty wybór – samochód, który kiedyś był uważany za część nieoficjalnej „świętej trójcy” supersamochodów wraz z Porsche 918 i Ferrari LaFerrari. Bardzo różne Senna i Speedtail podkreślają głębię możliwości marki. Są też te wszystkie typy Long Tail.

Ale jeśli chodzi o zdefiniowanie najbardziej świętego i ekskluzywnego McLarena, jaki można kupić za pieniądze (oczywiście z wyjątkiem F1), ten zaszczyt prawdopodobnie należy do Senny GTR. Co dziwne, jest teraz taki w Nowej Zelandii. I jest na sprzedaż na TradeMe.

Uwaga spoiler.

dostarczone

Uwaga spoiler.

GTR reprezentuje ostateczny wyraz tabliczki znamionowej McLarena Senny. Napędzany 4-litrowym silnikiem V8 twin-turbo McLarena o mocy 627 kW i połączony z siłownikiem aerodynamicznym GT3, jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 2,7 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 352 km/h.

Być może najbardziej interesującą rzeczą w GTR jest pakiet aerodynamiczny. Osobiście wydaje się przestronniejszy i bardziej solidny niż standardowa Senna, dzięki temu masywnemu tylnemu spojlerowi i przedniemu rozdzielaczowi. Udało mu się jednak być o 40 kg lżejszy od zwykłej Senny.

Tak, światło jest w porządku. Przy suchej masie 1188 kg Senna GTR waży mniej więcej tyle samo, co Kia Stonic.

dostarczone

Elva, najnowszy samochód McLarena Ultimate Series, celebruje wyścigowe korzenie McLarena Kiwi w tym nowym filmie.

Oprócz ostrzejszego układu napędowego i szczegółowego aerodynamicznego wagonu, GTR otrzymuje również RaceActive Chassis Control McLarena, wyścigowe łyżki z włókna węglowego, tytanową klatkę bezpieczeństwa, hamulce węglowo-ceramiczne i gumę Pirelli P-Zero Corsa.

Tylko 75 z tych GTR zostało kiedykolwiek wyprodukowanych przez McLarena, co czyni tym bardziej interesującym, że jeden dotarł do Nowej Zelandii. Ten konkretny egzemplarz jest pomalowany na metaliczny niebieski kolor, który według sprzedawców Winger Maserati i Alfa Romeo miał tylko przebieg testowy na zegarze.

READ  Świadek: Najdłuższy samobójczy gol w historii Niemiec

Ta rzadka Senna GTR jest wyceniona na 3 250 000 USD, co natychmiast czyni ją jednym z najdroższych samochodów w kraju.

Nie ma tu przycisków tempomatu ani systemu audio.  Kierownica GTR to biznes.

dostarczone

Nie ma tu przycisków tempomatu ani systemu audio. Kierownica GTR to biznes.

Ze względu na skryty charakter niektórych nowozelandzkich kolekcjonerów samochodów, nie wiadomo, jaki właściwie jest najdroższy samochód w kraju.

Czasami mówi się, że Aston Martin Vulcan Tony’ego Quinna za 4,2 miliona dolarów jest najdroższym w kraju. „Specyfikacja LM” Andrew Bagnella McLarena F1 z 1994 roku będzie silnym pretendentem. Ale został sprzedany zagranicznemu nabywcy w 2019 roku za 30 805 500 USD.

Niektórzy mogą być zaskoczeni słysząc, że napędzany silnikiem V8 McLaren Senna GTR nie łapie zniżki na czysty samochód. Jest ku temu dobry powód; Ponadto GTR nie jest legalny i nie można go zarejestrować.

Dlatego każdy, kto zdobędzie spiczasty brytyjski supersamochód, będzie musiał zabrać go na tor wyścigowy, aby się nim nacieszyć.