Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwarantowane finansowanie projektu energetyki słonecznej o mocy 286 MW w Polsce

16 maja (obecnie odnawialne źródła energii) – niemiecka firma EPC Goldbeck Solar GmbH i jej partner Respect Energy SA zabezpieczyli pożyczkę w wysokości 635 mln zł (140,65 mln USD / 135,44 mln EUR) na projekt elektrowni słonecznej o mocy 286 MW w Polsce wraz z pierwszą fazą parku Oczekuje się, że pojawi się online w czerwcu.

Finansowanie projektu Zwartowo zapewniają Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz polscy kredytodawcy PKO BP SA (GPW: PKO) i Pekao SA (GPW: PEO).

„Projekt został bardzo dobrze przyjęty przez społeczność pożyczkodawców, a konkurencyjny proces przetargowy pozwolił mu osiągnąć wiodące na rynku warunki finansowania, w tym okres 18 lat”, powiedziała Olga Kovalchuk, szefowa Project Finance w Goldbeck Solar.

Położony około 65 km (40,39 mil) na północny zachód od Gdańska, Zwartowo, największy w Polsce park fotowoltaiczny, będzie w stanie zaopatrzyć w czystą energię około 153 000 gospodarstw domowych. Goldbeck Solar poinformował w zeszłym tygodniu, że budowa obiektu rozpoczęła się na początku 2021 roku, a pierwsza faza zaczyna się teraz kończyć.

„Pomimo wszystkich przeciwności budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Biorąc pod uwagę trwające zakłócenia w łańcuchach dostaw, pandemię i wojnę na Ukrainie, jest to ważne osiągnięcie” – powiedział Joachim Goldbeck, prezes Goldbeck Solar.

Całkowity koszt projektu szacuje się na około 200 mln EUR (207,7 mln USD).

(1 zł = 0,222 USD / 0,213 EUR)

(1 EUR = 1,039 USD)

Dołącz do naszego bezpłatnego codziennego biuletynu już teraz!

READ  TOPS zatwierdza wniosek Bajrang Punia i Vinesh Phogat o szkolenie w Kirgistanie i Polsce