Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gutierrez zadebiutuje jako samochód sportowy w Inter Europol – Sportscar 365

Zdjęcie: Steve Etherington

Zawody Inter Europol zakończyły tworzenie zespołu kierowców LMP2 na długodystansowe mistrzostwa świata FIA 2022 wraz z podpisaniem kontraktu z byłym kierowcą Formuły 1 Estebanem Gutierrezem.

30-letni Meksykanin połączy siły z powracającymi Alexem Brandlem i Jakobem Smitchowskim w numerze 34 Oreca 07 Gibson w szóstej rundzie, w tym w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Gutierrez rozpoczął swoje pierwsze wyścigowe zlecenie pięć lat temu, startując w 2017 IndyCar Series z Dale Coyne Racing.

Prowadził zespół Sauber F1 w sezonach 2013 i 2014, zanim dołączył do Haas na 2016.

Od czasu swojego ostatniego konkurencyjnego występu na otwartym kole, Gutierrez był związany z Mercedesem jako kierowca rezerwowy i rozwijał projekty Formuły 1 i Formuły E firmy.

„Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu konkursowego Inter Europol na sezon FIA WEC 2022” – powiedział Gutierrez.

„Dziękuję zespołowi za umożliwienie mi ścigania się z Kubą Śmiechowskim i Alexem Brundle.

„Dzięki rozwojowi zespołu i naszej wspólnej ambicji jestem przekonany, że stworzymy doskonały zespół. Wyścigi wytrzymałościowe to dla mnie nowe wyzwanie.”

Skoncentruję się na nauce jak najwięcej i jak najszybciej. To zaszczyt wrócić do ścigania się w tej konkurencyjnej i prestiżowej serii”.

Inter Europol zadebiutował na WEC w zeszłym roku, kiedy Brundle, Śmiechowski i Rolex 24 dwukrotnie współpracowali przy zdobyciu nagrody Daytona Renger van der Zande.

Polska drużyna zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej LMP2 i uplasowała się w pierwszej piątce wszechczasów z wyjątkiem jednego na pół tuzina wyścigów.

„Cieszymy się, że możemy powitać Estebana w zespole” – powiedział szef zespołu Sasha Fassbender.

„Jestem pewien, że to będzie dobry rok dla zespołu. Dziękuję Rangerowi van de Zande, który tak ciężko pracował w zeszłym roku z Alexem i Kubą, aby doprowadzić nas do tego poziomu.

„Z Estebanem w zespole mamy silny skład, który spełni nasze ambicje. Nie mogę się doczekać wspólnej pracy, aby osiągnąć wspaniałe rzeczy w tym sezonie. „

READ  Moana Pacifica przegrała z The Reds 34:22 po rozczarowującej pierwszej połowie


Daniel Lloyd


Daniel Lloyd Jest reporterką z Wielkiej Brytanii dla Sportscar365, obejmującą między innymi FIA World Endurance Championship, wspierane przez AWS GT World Challenge Europe oraz IMSA WeatherTech SportsCar Championship.