Tenis: „Będę test pozytywny” – katastrofa powrotu australijskiego tenisisty Bernarda Tomica

Sporty

Bernard Tomic wygląda na sfrustrowanego po meczu z Romanem Sviolinem. Obraz/Getty Obrazy

Kolorowy powrót australijskiego tenisisty Bernarda Tomica na kort zakończył się we wtorek w ciągu godziny, a to obejmowało oszałamiającą przemowę w połowie meczu o sędziach w teście Covida.

Po lecie pełnym obietnic dotyczących ponownego poświęcenia się tenisowi, 29-letni Tomic zmierzył się z prostym rosyjskim przeciwnikiem, Romanem Svilolinem, który nie miał ochoty dać Australijczykowi szansy.

Safiullin, zajmująca 146 miejsce na świecie, wdarła się do drugiej rundy eliminacji Australian Open 6-16, 6-4 kosztem Tomica, prawdopodobnie kończąc perspektywę oglądania bardziej dramatycznych treści w mediach społecznościowych.

Tomic upadł w pierwszym secie, przegrywając w 23 minucie, a wkrótce potem, po zmianie stron, rozpoczął barwną wymianę z sędzią przewodniczącym.

Wydawał się przekonany, że wkrótce uzyska pozytywny wynik testu dla Covida i odmówił udzielenia jakichkolwiek wywiadów po meczu ze względu na jego komentarze w sądzie.

„Jestem pewien, że wyniki testu będą pozytywne w ciągu najbliższych kilku dni, mówię ci” – powiedział Tomic sędziemu.

„Kupię ci obiad, jeśli nie uzyskasz pozytywnego wyniku w ciągu trzech dni. W przeciwnym razie postawisz mi obiad”.

„Nie mogę uwierzyć, że nikt nie jest testowany. Wpuszczają graczy na boisko i przeprowadzają szybkie testy w swoim pokoju. Chodź.

Nie ma oficjalnego testu PCR.

To nie pomogło jego sprawie, a Tomic oklaskiwał tłum z uznaniem, gdy schodził z boiska, zdając sobie sprawę, że jest o milę od swojej pierwszej dwudziestki.

Było dla niego prawdziwe wsparcie na nowej Kia Arena w Melbourne Park, ponieważ fani błyszczeli na każdym zwycięskim punkcie – ale tych punktów było niewiele i było bardzo mało na początku po tym, jak został obsłużony w drugiej grze.

READ  Jak media zareagowały na zwycięstwo All Blacks: „Najgorszy pierwszy kwartał w pamięci”

Nawet ta gra zawierała mieszankę asów, podwójnych błędów i uderzeń w ziemię, które wylądowały ledwie w połowie, ponieważ zajęło trochę czasu, aby pozbyć się rdzy i letargu.

Sveolin, po pokonaniu Australijczyka Jamesa Duckwortha i wepchnięciu międzynarodowych supergwiazd Denisa Shapovalova i Janka Sinnera do Pucharu ATP w zeszłym tygodniu, przyciągnął zwycięzców przez parkiet.

Testował również kondycję Tomica kilkoma luźnymi strzałami, które czasami Queenslanders nie zawracały sobie głowy próbami ścigania.

Fajna jazda na łyżwach z trybun rozpoczęła się, gdy Safiullin prowadziła 4-1, z więcej niż jednym referencją OnlyFans po pojawieniu się na stronie z subskrypcjami wideo w zeszłym roku.

Słaby bekhend do siatki błyskawicznie zamknął pierwszą grupę i wyszedł prosto z boiska na przerwę na toaletę.

Koniec był bliski, gdy inny zwycięzca Safiullin złamał Tomica po raz trzeci z rzędu, ale ćwierćfinalista Wimbledonu 2011 zdołał stamtąd stawić większy opór.

„Bardzo rozczarowujące, bardzo rozczarowujące” wymamrotał Tomic topless przy następnej zmianie zakończeń, zanim wciągnął sędziego w swoją hałaśliwą przemowę.

W szóstej grze była szansa na kontratak, kiedy Safiullin trzykrotnie popełnił podwójny błąd – ale Tomic nie mógł wykorzystać.

Jego pierwszy serwis miał tendencję do wyprzedzania krótkich 180 km/h, a jego ruch był często męczący, ale był bardziej konkurencyjny i poprawił swoją grę w drugim secie.

Tylko Tomic wie, co nadchodzi, ale miesiące minęły, prawie na pewno nie lepiej niż Challenger, czekając na niego, jeśli dotrzyma słowa o swoim pragnieniu ponownego wspinania się po świecie tenisa.