Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Greggs ogłasza wzrost sprzedaży po ofertach na gorące posiłki | Greg

Oferty na gorące posiłki pomagają zwiększyć sprzedaż w Master Baker GregCo podniosło cenę słynnej bułki z kiełbaskami w poniedziałek po raz drugi w tym roku.

Sprzedawca detaliczny typu buy-and-go powiedział, że dobrze handluje w „środowisku, w którym presja kosztowa jest znaczna” i dodał, że spodziewa się, że jego całoroczne dochody będą zgodne z wcześniejszymi oczekiwaniami, pomimo niepewności gospodarczej.

Jego propozycja wartości przyciągnęła świadomych kosztów klientów, zwiększając całkowitą sprzedaż o prawie 15% w ciągu 13 tygodni do 1 października.

Oferty Greggsa na gorące kanapki obejmują opcje takie jak grillowany kurczak z farszem z bagietki lub wegańska smażona bagietka z kurczaka Southern, z ćwiartkami ziemniaczanymi i zwykłym gorącym lub zimnym napojem za 4,80 GBP. Tymczasem kawałek pizzy z gorącym lub zimnym napojem kosztuje 3,25 funta, a po 16:00 spada do 2,20 funta.

Sieć poinformowała, że ​​będzie również oferować bezpłatny posiłek, taki jak bułki z kiełbasą lub chleb ze stekami, a także bezpłatny gorący napój dla klientów, którzy pobiorą aplikację i zarejestrują się w niej.

Jednak Greggs podniósł w tym tygodniu ceny niektórych produktów po raz drugi w tym roku, w tym popisową bułkę z kiełbasą, która wzrosła do 1,15 funta z 1,10 funta.

Ostatni raz Greggs podniósł ceny w maju, w odpowiedzi na wzrost kosztów komponentów, po gwałtownym wzroście cen Od 5 pensów do 10 pensów pod koniec 2021 roku.

Firma powiedziała, że ​​nadal spodziewa się inflacji kosztów o około 9% w ciągu roku i już kupiła część żywności i energii, których będzie potrzebować w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2022 roku.

Ponadto sieć pozyskała z wyprzedzeniem „znaczną” ilość energii, której będzie potrzebować w pierwszym kwartale 2023 r. przez rząd.

Nowa dyrektor generalna Griggs, Roisin Currie, powiedziała dziennikarzom, że nie widziała dowodów na to, że konsumenci „przebijali się” z droższymi konkurentami, i nie zauważyła żadnych znaczących zmian w zachowaniach konsumentów podczas kryzys kosztów życia.

READ  Podróżni przesiadający się na samochody mają do czynienia z rekordowymi cenami benzyny w Wielkiej Brytanii Ceny benzyny

„W gospodarce, w której klienci starają się ciąć koszty przy każdej okazji, Greggs ma ogromną przewagę nad droższymi konkurentami, takimi jak Pret, a dzisiejsza aktualizacja handlowa nie pokazuje zmian w impetu w pierwszej połowie”, powiedziała Julie Palmer, partner w Begbies. Trener.

Aktualizacja handlowa zachwyciła inwestorów, ponieważ we wtorek zwiększyła akcje Griggsa o ​​10%.

Greggs nadal otwierał sklepy w całej Wielkiej Brytanii, mówiąc, że skorzystał na zróżnicowanej lokalizacji swoich sklepów. Do tej pory otworzyła w tym roku 90 nowych sklepów netto, zwiększając całkowitą liczbę sklepów do 2271 i twierdzi, że jest na dobrej drodze do otwarcia 150 sklepów sieciowych do 2022 roku.

Do swojego menu dodał więcej wegańskich pozycji, w tym „wegańskie tosty z fasolą i serem”.

Greggs powiedział, że kontynuuje rozszerzanie handlu wieczornego, osiągając swój cel, jakim jest 500 otwartych placówek o godzinie 20:00.