Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Grand Theft Auto 6” dokonuje pierwszego napadu: ulepsza gry Netflix

„Grand Theft Auto 6” dokonuje pierwszego napadu: ulepsza gry Netflix

Logo GTA 6 ze zwiastuna gry.
Obrazy Getty’ego

  • Gry z serii „Grand Theft Auto” sprzed 20 lat dominują obecnie na platformie gier Netflix.
  • Take Two Interactive stwierdziło, że podekscytowanie „GTA 6” wywołało „efekt aureoli” na franczyzę.
  • Take Two twierdzi, że w przyszłym roku spodziewa się wygenerować przychody przekraczające 7 miliardów dolarów.

Ludzie są tak podekscytowani „Grand Theft Auto 6”, że gry GTA sprzed kilkudziesięciu lat znajdują się na szczycie platformy gier Netflix.

W tym tygodniu podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych dyrektor generalny Take Two Interactive, Strauss Zelnick, powiedział, że „Grand Theft Auto Trilogy” jest liderem liczby pobrań platformy gier Netflix po tym, jak firma ogłosiła pojawienie się „GTA 6”.

Właścicielem Take Two jest firma Rockstar Games, która jest autorem serii „Grand Theft Auto”.

„Grand Theft Auto Trilogy”, wydana w 2021 roku, łączy w sobie trzy klasyczne tytuły z serii: „Grand Theft Auto III”, „Grand Theft Auto: Vice City” i „Grand Theft Auto: San Andreas”. Wszystkie trzy gry zostały pierwotnie wydane w latach 2001-2004.

Według Netflix w 2021 r. Netflix uruchomił Netflix Games jako platformę do gier mobilnych, zaprojektowaną z myślą o stworzeniu „bardziej spójnej usługi”, która utrzyma zaangażowanie użytkowników Codzienna działalność inwestorska. Po tym, jak Netflix Games dodało do swojej platformy „Grand Theft Auto Trilogy”, szybko stała się ona jedną z najlepszych gier, według doniesień Netflixa.

Zelnik powiedział, że grudniowa zapowiedź „Grand Theft Auto 6” wywołała „efekt aureoli w całej serii”.

„Wiesz, wszystkie rzeczy w GTA powodują większe emocje” – powiedział podczas rozmowy telefonicznej o zarobkach.

Sprzedaż „Grand Theft Auto V” również „przerosła oczekiwania” w ostatnim kwartale, powiedziała dyrektor finansowa Take Two Lainie Goldstein. Od premiery w 2013 roku gra sprzedała się w ponad 195 milionach egzemplarzy.

READ  Fani tworzą mapę GTA 6 na podstawie przecieków

Take Two poinformował, że długo oczekiwana kontynuacja „GTA” ukaże się w 2025 roku. Wiadomość o tak odległej przyszłości spowodowała, że ​​kurs akcji wydawcy spadł aż o 7%.

Jednak ogłoszenie pojawienia się gry było poważnym wydarzeniem w Internecie. Zelnick powiedział, że pierwszy zwiastun tytułu, opublikowany w grudniu, ustanowił rekord YouTube pod względem wyświetleń teledysku innego niż muzyka. the Zwiastun miał ponad 170 milionów wyświetleń W momencie pisania.

Zelnik określił współpracę Rockstar z Netfliksem w celu uruchomienia „Trylogii GTA” na swojej platformie jako „ogromny sukces”. Powiedział, że Take Two rozważa wypuszczenie innych gier w serwisie Netflix Games.

„Chcielibyśmy zrobić więcej z Netfliksem” – powiedział Zelnick. „Kto by tego nie chciał? Pod warunkiem, że konsumenci będą zadowoleni z obecności w tym miejscu i dopóki ekonomika tych ustaleń będzie miała sens”.

Oczekuje się, że Take Two w ciągu najbliższych kilku lat doświadczy potencjalnie „transformacyjnego” okresu, ponieważ planuje wypuścić na rynek dziesiątki nowych tytułów – twierdzi Nasdaq.

Goldstein powiedział podczas rozmowy telefonicznej, że w roku finansowym 2025 spodziewa się przychodów „nieco ponad” 7 miliardów dolarów.

Ujawnienie: Mathias Döpfner, dyrektor generalny spółki-matki Business Insider, Axel Springer, jest członkiem zarządu Netflix.