Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google ostrzega przed silnymi hasłami

Google ostrzega przed zhakowanymi hasłami. Bardzo dobrze jest przestrzegać tych ostrzeżeń.

Tak, hasła to piekło. Silne, samodzielnie generowane hasła często okazują się rozmyciem zapomnianych kombinacji liter i fraz.

Ale najczęstszym problemem są słabe hasła, co oznacza, że ​​Twoje konto może zostać zhakowane po naruszeniu danych.

Słabe hasło niekoniecznie jest łatwą do zapamiętania frazą, taką jak „bob123”, ale może to być również silne hasło, które jest wielokrotnie używane na wielu kontach i witrynach. Chodzi o to, że jeśli hasło zostanie ujawnione podczas naruszenia danych, hakerzy prawdopodobnie uzyskają dostęp do tych innych kont.

Nawet hasła z niewielkimi różnicami na różnych kontach mogą być ryzykowne.

“[Users may] Według Tima Wade’a, dyrektora technicznego zespołu CTO w firmie Vectra, dostawcy technologii z siedzibą w San Jose w Kalifornii, wykorzystującego sztuczną inteligencję, przyjęcie wzorca hasła i wprowadzenie do niego zmian, które okazały się mniej bezpieczne niż można by się spodziewać wykrywać i ścigać cyberprzestępców.

Zwróć uwagę na ostrzeżenie

Twoje hasła zostały ujawnione w wyniku naruszenia danych przez osoby trzecie. Musisz je teraz zmienić. “

To jest ostrzeżenie, które daje Ci Google. Uważaj.

Sprawdzanie hasła Google Nieocenione, ponieważ wyświetla hasła, które zostały ujawnione w przypadku naruszenia danych przez osoby trzecie.

To nie jest jednorazowe ćwiczenie. Włamania do dużych zbiorów danych zdarzają się cały czas, stale ujawniając Twoje hasła cyberprzestępcom, którzy mogą włamać się na Twoje konta (a w najgorszym przypadku wykraść Twoją tożsamość lub pieniądze).

Ponad 3,2 miliarda unikalnych par e-maili i haseł wyciekło ostatnio z serwisów takich jak Netflix, LinkedIn i Bitcoin na popularnym forum hakerskim, zgodnie z raportem Cybernews na początku tego roku.

rozwiązanie google

Google udostępnia wbudowany menedżer haseł, który umożliwia śledzenie i zmianę haseł.

Google zapewnia również silne, automatycznie generowane hasła.

Zacząć, upewnij się najpierw synchronizacja Działa w Chrome. Następnie w przeglądarce Google Chrome przejdź do dowolnej witryny, aby utworzyć konto.

Kliknij pole tekstowe hasła, a zobaczysz sugestię silnego hasła.

Jeśli to się nie pojawi, kliknij prawym przyciskiem myszy pole tekstowe hasła, a następnie kliknij generowanie haseł, Jak wyjaśnia Google.

Następnie zobaczysz podgląd hasła. Aby przejść dalej i użyć wygenerowanego hasła, dotknij Użyj sugerowanego hasła.

Google następnie automatycznie zapisuje hasło do wykorzystania w przyszłości.

Weź czas

Jeśli zdecydujesz się tworzyć własne hasła i zarządzać nimi, Menedżer haseł Google jest tak samo cenny, jak umożliwia podejmowanie działań na słabych, ponownie używanych i ujawnianych hasłach.

Każdego miesiąca przeznaczam czas na zarządzanie moimi hasłami i wprowadzanie niezbędnych zmian. Warto, ponieważ ujawnione hasło w rękach niewłaściwej osoby może spowodować nieodwracalne szkody i prześladować Cię przez lata.

Komentarze można wysyłać na bezpośrednią wiadomość na twitter.com/mbrookec

READ  Apple powiedział Showbiz Consortium, że ma mniej niż 20 milionów abonentów TV+