Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cotygodniowa ankieta: czy HarmonyOS jest tak obiecujący jak Android, czy to kolejny Windows Phone?

Huawei chce zapanować nad własnym losem, a w tym tygodniu zrobił duży krok w tym kierunku – zapowiedział HarmonyOS 2.0, który zastąpi Androida na smartfonach, tabletach i zegarkach. .

I nie tylko w przypadku nowych modeli, firma ogłosiła plany konwersji około 100 istniejących urządzeń (telefonów i tabletów) z Androida na Harmony. Co dziwne, w tej chwili znamy tylko plany przełączania urządzeń w Chinach, gdzie brak dostępu do usług Google Play był w zasadzie bez znaczenia.


Huawei MatePad Pro 10,8 (2021)
Huawei MatePad 11 (2021)
Zegarek Huawei 3 Pro

Pierwsza partia urządzeń jest dostarczana z systemem HarmonyOS po wyjęciu z pudełka

Co się stanie z obecnymi urządzeniami za granicą? nie jasne. Ale Huawei Watch 3 jest już notowany w Niemczech (z przedsprzedażą), więc HarmonyOS będzie mniej więcej dostępny za granicą.

Widzieliśmy, jak Harmony pracuje nad nowym duetem MatePad Pros i Watch 3. Chce być systemem operacyjnym, który zasila i łączy różne urządzenia.

Kluczową technologią jest to, co Huawei nazywa „DSoftbus”, czyli standardowy sposób łączenia wielu urządzeń (różnych typów) w celu stworzenia jednego „superurządzenia”. Dzięki temu jedno urządzenie może sterować pozostałymi, a dane mogą być swobodnie udostępniane między nimi wszystkimi.

Panel sterowania Harmony może sterować inteligentnymi urządzeniami
Może również tworzyć super sprzęt
Może również tworzyć super sprzęt

Panel sterowania Harmony może sterować urządzeniami inteligentnymi • Może również tworzyć super urządzenia

Dotyczy to panelu sterowania HarmonyOS. To nie tylko umożliwia włączanie i wyłączanie Wi-Fi, ale także sterowanie inteligentnymi urządzeniami w domu.

Nadrzędnymi urządzeniami można również sterować z panelu, na przykład możesz przesłać wideo z telefonu do inteligentnego telewizora i przesłać dźwięk do bezprzewodowych słuchawek dousznych, a wszystko to bez sięgania po pilota. Huawei ciężko pracował, aby zapewnić synchronizację obrazu i dźwięku w tych przypadkach.

Super urządzenie może być kombinacją dwóch telefonów i możesz używać ich kamer tak, jakby były jednym urządzeniem
Super urządzenie może być kombinacją dwóch telefonów i możesz używać ich kamer tak, jakby były jednym urządzeniem

Dwa telefony można połączyć w super urządzenie, dzięki czemu można korzystać z obu aparatów

Jeśli sparujesz komputer i telefon lub tablet jako super urządzenie, możesz przesyłać pliki do iz powrotem za pomocą prostego upuszczania i upuszczania. Główną zaletą jest prostota konfiguracji, HarmonyOS pozwala uniknąć długiego procesu parowania urządzeń i oferuje prosty i łatwy w użyciu interfejs. Jeśli chodzi o Windows, Huawei przyjął oryginalne podejście – telefon po podłączeniu do laptopa po prostu pojawia się jako dysk, dzięki czemu można korzystać z Eksploratora. Powinno to również działać bezproblemowo z dowolną aplikacją Windows.

READ  Spotify spodziewa się zgłosić spowolnienie subskrybentów | Spotify

HarmonyOS i Windows mogą bezproblemowo współpracowaćHarmonyOS i Windows mogą bezproblemowo współpracować

Android musi zmagać się z pękniętym ekosystemem, który utrudnia implementację takich zintegrowanych funkcji. Na przykład Samsung jest właścicielem SmartThings i otrzymuje specjalne traktowanie w aplikacji My Phone firmy Microsoft dla systemu Windows. Inteligentne gadżety Xiaomi są natomiast kontrolowane przez Mi Home. Podobnie interakcja telefon/laptop odbywa się za otoczonymi murami ogrodami.

Oczywiście Huawei stoi teraz przed wyzwaniem rozmowy z innymi twórcami, aby wesprzeć sposób działania Harmony.

Czy więc Huawei zbudował lepszą pułapkę na myszy? A może myślisz, że to pójdzie w kierunku Windows Phone?