Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google Gradient Ventures wspiera Weflow, aby zapewnić lepsze czyszczenie danych Salesforce

Google Gradient Ventures wspiera Weflow, aby zapewnić lepsze czyszczenie danych Salesforce

Kredyty obrazkowe: iStock/Getty Images Plus/Getty Images

Gradient Ventures, oddział venture capital należący do Google, dokonał kolejnej wyprawy do Europy, inwestując w ramach rundy zalążkowej o wartości 3,2 miliona dolarów w istniejący od dwóch lat niemiecki startup. Wavelo.

Weflow to najnowszy z serii startupów w ekosystemie, które powstały z frustracji CRM jest wszechobecny (Zarządzanie relacjami z klientami) Program Salesforce. Te start-upy wspierane przez venture capital koncentrują się na takich rzeczach, jak tworzenie kopii zapasowych danych lub poprawa generowania leadów, podczas gdy w zeszłym tygodniu nowa firma o nazwie Unaric wyszła z incognito z 35 milionami dolarów w wyraźnym celu kupowania i konsolidowania startupów w ekosystemie Salesforce.

Tak, narzędzia skoncentrowane na Salesforce to duży biznes Niektóre szacunki Zremisował wartość rynkową czterokrotnie wyższą od samego Salesforce.

Według założyciela i dyrektora generalnego Weflow ze swojej strony Weflow poprawia wydajność sił sprzedaży, widoczność rurociągów i ogólnie „higienę danych Salesforce”. Janice Zeke który porównuje swoją platformę do czegoś w rodzaju „pomysłu różnicy w przychodach”.

„[The main problem we solve is] Pomaganie firmom w dokładnym prognozowaniu ich potoków — zazwyczaj wymaga to pozyskiwania danych dotyczących sprzedaży, zarówno ustrukturyzowanych, jak i nieustrukturyzowanych, oraz dostarczania spostrzeżeń dotyczących transakcji i analiz potoków w celu uruchomienia prognoz, wyjaśnił Zeke TechCrunch.

Pokaż mi dane

Ostatnim problemem, który Weflow stara się rozwiązać, jest sam rozrzut danych w obszarze sprzedaży B2B, który obejmuje niezliczone spotkania, e-maile i rozmowy telefoniczne prowadzące do zawarcia umowy. Weflow obiecuje połączyć te dane w spójną strukturę, aby zapewnić wgląd.

Aby to zrobić, Weflow opracował coś, co nazywa Revenue Workspace, które jest przedstawiane jako kompleksowa platforma, która umożliwia firmom przechwytywanie danych CRM, zapewniając jednocześnie wgląd w transakcje i narzędzia do zarządzania ich potokiem sprzedaży. Niedawno firma wprowadziła również wspólne prognozowanie i analizę rurociągów.

READ  Meta Quest 3 poprawia formułę pod względem siły i wygody - i może kosztować więcej

Pod maską Weflow wykorzystuje sztuczną inteligencję do przydzielania tego, co nazywa „wynikiem transakcji”, potężnego narzędzia prognostycznego, które bierze pod uwagę takie czynniki, jak sygnały kupna, aktywność sprzedaży i dane historyczne, aby przewidzieć prawdopodobieństwo zamknięcia transakcji. Zech mówi, że w przyszłości platforma będzie również polegać na sztucznej inteligencji do przewidywania przyszłych przychodów, a także wykorzystywać nieustrukturyzowane dane e-mail, a nawet transkrypcje wideo/rozmów, aby odkryć ukryte informacje o transakcjach.

Przewidywanie w Weflow Kredyty obrazkowe: Wavelo

Stres siły sprzedaży

Chociaż Zech i jego dwaj współzałożyciele, Henrik Basten i Philipp Stelzer, uruchomili Weflow w 2021 r., berliński startup jest w trakcie tworzenia od lat i opiera się na frustracjach, których Zech doświadczył w startupie technologicznym Adtech, który założył w 2009 r. o nazwie Fyber (wówczas znany jako Sponsor).

„Po doświadczeniu silnego „stresu Salesforce” w firmie Fyber zdaliśmy sobie sprawę, że CRM stał się bezużyteczną infrastrukturą, a nie miejscem do efektywnej pracy nad transakcjami i zwiększania wyników sprzedaży — powiedział Zec. „To problem, który dotyka wyższe szczeble większości firm.”

Zech ostatecznie sprzedał Fyber za 150 mln euro w 2014 roku i od tamtej pory jako anioł i partner zainwestował w Point Nine Capital. Ostatnio był współzałożycielem studia startupowego, z którego zrodziła się firma Back, która Gradient Ventures również zainwestował Przed tym Personio nabył go w maju ubiegłego roku.

W przypadku Weflow istnieją oczywiste podobieństwa do innych narzędzi już dostępnych na rynku, w tym Scratchpad wspieranego projektami ekosystemu Salesforce i prognozowania przychodów Clary Unicorn. Według Zecha głównym punktem sprzedaży Weflow są firmy działające w kosmosie Cena za użytkownika Przejrzystość (np. Clari Podobno tylko służy Przycisk Uzyskaj wycenę w wersji roboczej Dzwoni do potencjalnych klientów umówić się na prezentację). Ponadto Weflow zapewnia narzędzia przepływu pracy, takie jak menedżer zadań, notatnik i rozszerzenie Chrome, ułatwiające integrację z Gmailem i Kalendarzem Google.

READ  5 najlepszych gier z Upload VR na E3 2021

pracownik google

Zabezpieczenie Google VC jako głównego sponsora to ogromny wyczyn dla każdego wschodzącego startupu, otwierający drzwi potencjalnym nowym partnerom i klientom, a także inne korzyści biznesowe.

Choć lwia część inwestycji Gradienta pochodzi z USA, nie jest on obcy europejskiej scenie startupowej. W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że zainwestował w Versed, holenderski startup opracowujący narzędzia pomagające każdemu tworzyć gry wideo przy użyciu generatywnej sztucznej inteligencji. A w zeszłym roku wsparł brytyjski start-up ubezpieczeniowy Penny, a także niemieckie Gigs, które chcą ułatwić uruchomienie sieci komórkowej.

Przed tym wszystkim Gradient również zainwestował Duńska Księga Kontraktów; Kaizo z Holandii; fińska aura; I jak wspomniano, Back Technologies w Niemczech.

Wcześniej Weflow zebrał 2,7 miliona dolarów w ramach finansowania początkowego w 2021 roku, a dzięki zastrzykowi świeżej gotówki powiedział, że chce więcej inwestować w swoje wysiłki w zakresie sztucznej inteligencji, przenosząc je do innych obszarów swojej platformy.

Oprócz wiodącego inwestora Gradient Ventures, początkowa runda Weflow obejmowała wkłady od istniejącego inwestora Cherry Ventures, Hello World i kilku aniołów biznesu.