Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Goldman Sachs ostrzegł, że europejskie rynki akcji zbliżają się do najgorszego roku od 2008 r.

Goldman Sachs ostrzegł, że europejskie rynki akcji zbliżają się do najgorszego roku od 2008 r.

Jdzień dobry.

Wydatki na żywność i napoje w weekend platynowego jubileuszu nie poprawiły sprzedaży detalicznej, ponieważ wydatki konsumentów pozostały słabe przy rosnącej inflacji.

Sprzedaż detaliczna spadła w czerwcu o 0,1%, według Urzędu Statystyk Krajowych. To wyprzedza majowy spadek o 0,8 procent i jest lepszy niż oczekiwano, ale nadal wskazuje na niepokojący obraz gospodarki.

Sprzedaż żywności wzrosła o 3,1% dzięki królewskim uroczystościom. Ale to maskuje 4,3 procentowy spadek sprzedaży paliw, ponieważ ceny pomp wzrosły do ​​rekordowych poziomów, podczas gdy inne sektory również spadły.

Tymczasem ostatnie badanie zaufania konsumentów GfK utrzymało się na najniższym od 48 lat poziomie, ponieważ rosnące ceny żywności i paliw spowodowały, że konsumenci poczuli się „bardzo przygnębieni”.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Dlaczego koniec katastrofalnego eksperymentu EBC z ujemnymi stopami procentowymi nie uratuje Europy? Odwrócenie stóp procentowych przez Lagarde w niewielkim stopniu rozwiewa obawy przed przedłużającym się kryzysem

2) Tata grozi zamknięciem huty w Port Talbot Firma prosi o 1,5 miliarda funtów w postaci linii ratunkowej dla podatników, aby utrzymać witrynę otwartą

3) Zgłoszenie nieudanego śledztwa SFO Unaoil w sprawie przekupstwa pozbawia szefa ryzyka Oblężona reżyserka Lisa Osofsky przysięga, że ​​pozostanie na miejscu i zastosuje się do zaleceń

4) Torysowski darczyńca atakuje „śmieszne” plany podatkowe Rishi Sunaka Prośba Sir Rocco Forte o obniżki podatków została powtórzona przez liderów biznesu i ekonomistów

5) Dlaczego trudno powtórzyć obniżki podatków Thatcher Doświadczenia na całym świecie pokazują, że niższe podatki pomagają pobudzić wzrost

Co się stało w nocy?

Azjatyckie giełdy były na dobrej drodze do swojego najlepszego tygodnia od miesięcy, dolar utrzymywał ostatnio rekordowe poziomy po tym, jak Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe po raz pierwszy od ponad dekady, a zakłady na skalę podwyżek stóp w USA spadły.

READ  Jaja Kinder Surprise związane z wybuchem zatruć pokarmowych wśród dzieci

Japończyk Nikkei zyskał dziś rano 0,2 szt. i był na dobrej drodze do zdobycia siódmego dnia z rzędu. Prawdopodobnie najlepszy tydzień dla indeksu od marca.

Najszerszy indeks MSCI dla akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią spadł o 0,03 proc., ale indeks nadal był przygotowany na najlepszy tydzień od prawie dwóch miesięcy.

Indeks Hang Seng w Hongkongu wzrósł o 0,1%.

Już dzisiaj

  • Ekonomia: Usługi PMI (Wielka Brytania, USA, UE), Produkcja PMI (Wielka Brytania, USA, UE), Złożone PMI (Wielka Brytania, USA, UE), Sprzedaż detaliczna (Wielka Brytania)
  • główna firma: paisley (tymczasowe); JTC (aktualizacja handlowa)