Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kupujący Asda są przerażeni, ponieważ cotygodniowe koszty sklepu wzrosły o 25% w ciągu zaledwie sześciu miesięcy

Klienci ASDA, którzy są przyzwyczajeni do okazji w tanich supermarkecie, byli zszokowani ostatnimi podwyżkami cen w sklepie.

Klienci, którzy kupują markę Asda Just Essentials, zauważyli, że niektóre produkty z tej serii są droższe o co najmniej 45% w porównaniu z półroczem temu.

Popularna marka Asda Just Essentials odnotowała ogromne podwyżki cen w ciągu ostatnich sześciu miesięcyŹródło: MEN Media
Jeden z kupujących porównał ceny w „dużym sklepie rodzinnym” sześć miesięcy temu i był zszokowany wynikamiŹródło: MEN Media

Co zaskakujące, podczas kryzysu związanego z kosztami życia marki sklepów i przedziały budżetowe wzrosły bardziej niż żywność marek premium.

szukaj z jakiego? Pokazuje wzrost cen nawet o 175% w przypadku produktów codziennego użytku marek własnych, w porównaniu do 88% w przypadku dużych marek.

Popularna seria Just Essentials firmy Asda była rebrandingiem jej poprzedniej serii Smart Pricing i stała się ulubieńcem kupujących próbujących obniżyć koszty.

Do tego stopnia, że ​​sprzedawca musiał racjonować swoje produkty, zakazując klientom kupowania więcej niż trzech sztuk jednego produktu.

Jeden z kupujących porównał ceny dużego sklepu rodzinnego z kolekcji Just Essentials we wrześniu 2022 r. z obecnymi, pół roku później, z szokującymi znaleziskami.

Mówiąc do Wieczorne wiadomości z ManchesteruPowiedziała: „We wrześniu 2022 r. pełna cena sklepowa wyniosła 50,87 GBP i wystarczyła na wyżywienie mojej czteroosobowej rodziny przez tydzień.

Teraz ten sam sklep kosztuje 64,02 GBP, co oznacza wzrost o 26%.

„Spośród 57 produktów Just Essentials, które kupiłem w sklepie Asda Trafford Park, 35 podrożało, z czego 14 o 25% lub więcej.

Okazało się, że sześć artykułów podrożało o co najmniej 45%, a jeden z nich – 400-gramowa puszka rosołu – o oszałamiające 87,5%, z 24 pensów do 45 pensów.

Gruszki odnotowały drugi najwyższy wzrost cen, rosnąc z 45 do 70 pensów, wzrost o 56%, a zupa pomidorowa również wzrosła o 50%, z 30 do 45 pensów.

READ  Inflacja w USA osiągnęła w czerwcu 9,1%, aby wywrzeć większą presję na Rezerwę Federalną

Mięso również odniosło sukces, a ceny ośmiu paczek kiełbasek wieprzowych wzrosły o 46% z 96 pensów do 1,40 GBP, a całego kurczaka o 45%, z 3,19 GBP do 4,62 GBP.

Asda znalazła się pod ostrzałem kupujących za podniesienie ceny swojej gamy Just Essentials, a niektórzy twierdzą, że „niesprawiedliwie jest kierować reklamy do tych, którzy najbardziej jej potrzebują”.

Jeden z kupujących powiedział: „Gdybym miał trochę pieniędzy do stracenia, nie kupiłbym wszystkiego, co najtańsze.

„Kupuję zestaw Asda Just Essentials, ponieważ jest tani i wszystko, na co mnie stać.

„Nie wiem, jak oni oczekują, że będziemy płacić więcej za różne rzeczy.

„To najprostsze rzeczy, a nie luksus”.

Inny powiedział: „Dużo ograniczyliśmy, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

„Nie ma nic innego, na czym moglibyśmy naprawdę ograniczyć.

„To nie fair wprowadzać nowy przedział budżetowy, a następnie podnosić ceny, kiedy wszyscy ludzie mogą sobie na to pozwolić”.

Jednak nie wszystko stracone dla kupujących Asda, nawet przy ostatnich podwyżkach cen, nadal oferują jedne z najtańszych cen.

Paczka 500 g makaronu o różnych kształtach, na przykład od 35 pensów do 41 pensów, kosztuje tyle samo, co Aldi i Lidl.

To samo z opakowaniem 500 g spaghetti o rozmiarze 28 pikseli.

Rzecznik Asdy: „W zeszłym roku wprowadziliśmy kolekcję Just Essentials By Asda, aby zapewnić klientom możliwość odebrania wszystkich ich cotygodniowych niezbędnych artykułów z tej samej gamy tanich marek we wszystkich naszych sklepach w całym kraju.

Ciężko pracujemy, aby utrzymać ceny pod kontrolą klientów pomimo globalnej presji inflacyjnej i pozostać największym supermarketem z najniższymi cenami – pozycja ta została uznana przez Watch? w ciągu ostatnich trzech lat.

„W zeszłym tygodniu ogłosiliśmy, że do końca maja zamrozimy ceny ponad 500 produktów popularnych marek i marek własnych, z których ponad połowa to mięso, nabiał oraz świeże owoce i warzywa”.

READ  Kontrakt na eko-sterowiec w celu uruchomienia 1800 miejsc pracy w South Yorkshire | Linie lotnicze

Inflacja cen żywności wzrosła w lutym do 17,1 procent, a ceny w supermarketach są obecnie drugim największym zmartwieniem ludzi, po gwałtownie rosnących rachunkach za energię.

Badania pokazują, że roczne rachunki za artykuły spożywcze są teraz o 811 funtów wyższe niż rok temu.

Tania oferta została wprowadzona na rynek w zeszłym roku i zyskała na popularnościŹródło: MEN Media