Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny spadają wraz z produkcją fali upałów w Wielkiej Brytanii i obfitością owoców miękkich | supermarket

The Fala upałów w Wielkiej Brytanii Wyprodukowała obfite plony truskawek, wiśni i malin, co doprowadziło do lawiny zniżek sklepowych i obniżek cen dla brytyjskich rolników.

Plantatorzy truskawek twierdzą, że zbierają nawet o 30% więcej owoców niż zwykle, a plantatorzy borówki o co najmniej 50% więcej w tym tygodniu. Temperatury przekroczyły 40 stopni Celsjusza Wtorek w niektórych częściach Anglii. Oczekuje się, że zwroty podwoją się w tym samym tygodniu w zeszłym roku w przyszłym tygodniu. Oczekuje się, że zbiory jeżyn w tym tygodniu wzrosną o 80% w tym samym czasie w tym tygodniu, według Brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów Jagód.

Zbiory wiśni w Anglii zostały również przesunięte o około dwa tygodnie z powodu upałów, co doprowadziło supermarkety do zamawiania w tym tygodniu tańszych owoców z Hiszpanii, Turcji i innych krajów, co spowodowało przesyt w sklepach.

Niezwykle upalna pogoda na całym obszarze Anglii w poniedziałek i wtorek skłoniła wielu kupujących do odejścia od sklepów, zwiększając zapasy.

Tesco poinformowało, że w tym tygodniu sprzedaje kilogram puszek wiśni za 5 funtów, po tym jak zgodziło się wycofać nadwyżki zapasów od brytyjskich rolników. Jej zwykłe 400g kosze sprzedają się za 3 funty. Sainsbury’s ma w tym tygodniu 800 g truskawek za 3 funty, a Morrisons sprzedaje 650 g za 2,69 funta.

„To był najbardziej niesamowity rok dla miękkich owoców z dużą ilością słońca” – powiedział hodowca truskawek Alistair Brooks, dyrektor zarządzający Langdon Manor Farm niedaleko Faversham w hrabstwie Kent.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

„Truskawki i wiśnie wyszły bardzo szybko. W tym tygodniu było ciepło. Zwykle przy ciepłej pogodzie popyt rośnie, ale tym razem było bardzo ciepło, a podaż przewyższała popyt.”

Powiedział, że ciepłe noce zachęcały truskawki do dojrzewania szybciej niż zwykle, przez co trudno było nadążyć za ich zbiorem, zwłaszcza że pracownicy mieli skrócone godziny pracy w niektóre dni w tym tygodniu z powodu intensywnego upału.

To była definicja skrajności” – powiedział Harry Hall, partner zarządzający Hall Hunter Partnership, która uprawia truskawki, maliny, maliny i maliny na farmach w Berkshire i Surrey. „W zeszłym roku mieliśmy najzimniejszy kwiecień w historii, aw tym roku Najgorętszy lipiec był. Bycie bardzo elastycznym i silnym, aby wszystko szło jak nigdy dotąd. „Pogoda zdecydowanie staje się coraz bardziej ekstremalna i trzeba być przygotowanym na wszystko”.

Powiedział, że gospodarstwa należące do grupy zbierają od 40 do 50 ton jagód dziennie, podczas gdy o tej porze roku zwykle zbierają od 25 do 30 ton dziennie.

Jego zespoły również zebrały w tym tygodniu do 350 ton truskawek, w porównaniu ze średnią 250 ton. „Wywarło to dużą presję na kompletację i pakowanie”, powiedział, dodając dodatkowe zmiany, dzięki czemu pakowalnia pracuje teraz 24 godziny na dobę.

Powiedział, że wiele supermarketów przestawiło się na sprzedaż większych niż zwykle koszyków o wadze 1 kg lub 650 g, w porównaniu ze zwykłymi 400 g, aby wyczyścić zapasy.

Hodowcy czereśni powiedzieli, że obfitość owoców oznaczała niższe ceny ich upraw, ponieważ wczesne zbiory oznaczały, że konkurują z tanim importem w czasie, gdy koszty rosły, w tym o energię, paliwo i płace pracowników.

„Mieliśmy dobry sezon wegetacyjny, ale import z Hiszpanii był ogromny i zwykle nas to nie dotyczy” – powiedział jeden z hodowców wiśni.

„Z angielskich gospodarstw sprowadzały się ogromne ilości, ponieważ mieliśmy tani import z Hiszpanii i Bułgarii”, powiedział Simon Wells, hodowca wiśni z Herefordshire, który zbiera plony później niż rolnicy z Kent i Midlands. Powiedział, że supermarkety nie płacą więcej za wiśnie pomimo wyższych kosztów z powodu zwiększonej konkurencji ze strony importu.

„Wiele transakcji zostało zawartych dziewięć miesięcy lub rok temu i jest plan z tą stałą ceną, a to nie pomaga nam w środowisku inflacyjnym” – powiedział.

READ  Włoskie rynki w chaosie po rezygnacji Mario Draghi