Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Getty Images wyjaśnia notatkę wydawcy na temat filmu Kate Middleton poświęconego nowotworowi

Getty Images wyjaśnia notatkę wydawcy na temat filmu Kate Middleton poświęconego nowotworowi

Agencja mediów wizualnych Getty Images musiała wyjaśnić, dlaczego do filmu, w którym księżna Walii ujawniła diagnozę raka, dodano notatkę redaktora.

Notatka została zauważona w poniedziałek i natychmiast wywołała reakcję w Internecie po niedawnych kontrowersjach wokół publikacji sfałszowanych zdjęć przez rodzinę królewską. Międzynarodowe agencje wycofały zdjęcie Kate z dziećmi z okazji Dnia Matki, po tym jak pałac przyznał, że zostało ono cyfrowo zmodyfikowane.

Nowa notatka, umieszczona na należącej do Getty'ego kopii filmu, w którym Kate opowiada narodowi o diagnozie raka, brzmi: „Ten klip został dostarczony przez organizację zewnętrzną i może być niezgodny z polityką redakcyjną Getty Images”.

Getty nie podał od razu żadnych dalszych szczegółów, ale teraz przedstawił wyjaśnienia po tym, jak niektórzy użytkownicy potraktowali tę notatkę jako okazję do stworzenia bardziej dziwacznych teorii spiskowych na temat stanu księżniczki. Jeden z nich napisał: „Oczywiście film Kate Middleton był fałszywy: Getty dodaje postscriptum sugerujące, że wideo nie jest legalne… Pałac Kensington potyka się w ciemności”.

„Getty Images umieściło notatkę wydawniczą pod filmem Kate Middleton, w którym ujawniła, że ​​ma raka. W notatce stwierdza się, że materiał filmowy „może być niezgodny z polityką redakcyjną”. Dlaczego, u licha, to zrobili?” – zapytał wcześniej jeden z użytkowników X, Twitter.

Getty stwierdził, że sposób oznaczania filmu jest standardową praktyką w przypadku treści dostarczanych mu przez instytucje zewnętrzne – w tym przypadku Pałac Kensington.

Niektóre posty X na temat filmu Getty zostały teraz zredagowane na podstawie opinii czytelników. Pod jednym z postów znajduje się komunikat: „Jest to standardowe zastrzeżenie stosowane przez firmę Getty Images podczas dystrybucji filmów wideo dostarczonych przez stronę trzecią”.

READ  Katy Perry martwi fanów, wywołuje teorie, gdy jej powieka wydaje się być sparaliżowana podczas imprezy

Pałac ujawnił, że BBC Studios nagrało film, na którym Kate ogłasza publicznie diagnozę raka 20 marca, zaledwie dwa dni przed publikacją. BBC Studios wydało krótkie oświadczenie potwierdzające, że nakręciło wideo.

„BBC Studios sfilmowało w tym tygodniu wiadomość od księżnej Walii w Windsorze. Chcielibyśmy życzyć Jej Królewskiej Mości szybkiego powrotu do zdrowia.

W zeszłym miesiącu księżna Walii ogłosiła w oświadczeniu wideo, że rozpoczęła chemioterapię zapobiegawczą. „Nie jesteś sam” – powiedziała innym pacjentom chorym na raka.

Kate wyjaśniła w filmie: „W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy”. „Operacja się udała. Badania po operacji wykazały jednak obecność nowotworu. Dlatego też mój zespół medyczny doradził mi, abym przeszła kurs chemioterapii profilaktycznej i obecnie jestem na wczesnym etapie tego leczenia.

Na nagraniu 42-latka stwierdziła, że ​​diagnoza raka była „wielkim szokiem” dla jej rodziny.

Po jej oświadczeniu na całym świecie zalała fala wsparcia, w tym ze strony prezydenta USA Joe Bidena i króla Karola III, który również przechodzi leczenie raka.

Wcześniej zdjęcie Kate i jej dzieci, wykonane przez księcia Walii, było pierwszym, które opublikowano od czasu operacji brzucha księżniczki, a zostało wydane przez pałac z okazji Dnia Matki.

Księżniczka publicznie wzięła na siebie odpowiedzialność za edycję rodzinnego zdjęcia i osobiście przeprosiła za „zamieszanie”.

„Podobnie jak wielu fotografów-amatorów od czasu do czasu eksperymentuję z montażem” – powiedziała Kate. „Chciałam przeprosić za zamieszanie spowodowane wczorajszym zdjęciem rodzinnym. Mam nadzieję, że wszyscy obchodzący Dzień Matki są bardzo szczęśliwi. J.”