Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

George Jackson ma „szczęście”, aby uniknąć najgorszych incydentów z horroru na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Posiniaczony i posiniaczony George Jackson przemieszcza się z desek w Lee Valley VeloPark po tym, jak został złapany W przerażającym wypadku, w którym jeździec przejechał przez barierki w tłumie.

Kilka godzin później wraca na tor, aby pomóc swojemu koledze z Nowej Zelandii Corbin Strongowi w zdobyciu złota w biegu na 15 km dla mężczyzn podczas igrzysk Birmingham Commonwealth Games.

Młody kolarz Wellington był widziany z bandażami na przedramieniu w finale, który Strong wygrał znakomicie po brawurowej ucieczce z dwoma innymi kolarzami na 25 okrążeń przed metą.

Ale Jackson powiedział, że uważał się za szczęściarza, że ​​przeżył z niewielkimi obrażeniami, co pozwoliło mu dobiec do finału po tym, jak ledwo uniknął jednego z najbardziej przerażających wypadków, jakie kiedykolwiek widział wyścig motocyklowy.

„Miałem tam szczęście” – powiedział Jackson Sky Sports. „Było kilku chłopców, którzy zostali pobici o wiele bardziej niż ja.

„Właśnie założyłem bandaże i wróciłem. Adrenalina rosła, więc po prostu idź.”

Nowozelandzki kolarz George Jackson wpadł w rzeź podczas horroru podczas kwalifikacji Race Zero.

Ian Walton/AFP

Nowozelandzki kolarz George Jackson wpadł w rzeź podczas horroru podczas kwalifikacji Race Zero.

Trzech kolarzy trafiło do szpitala po ogromnym wypadku podczas ostatniego okrążenia kwalifikacji, który zniszczył połowę pola i zranił widzów.

Anglik Matt Walls przeleciał przez tory, próbując uniknąć Jacksona i innego pasażera, który wysiadł na zbliżającym się zakręcie i zsunął się na szczyty brzegów.

Mężczyzna z tłumu był leczony z powodu skaleczeń na ramieniu, podczas gdy małej dziewczynce poświęcano niewiele uwagi.

„W jakiś sposób wyszedłem bez poważnych obrażeń, wystarczyło mi kilka szwów i mocno uderzyłem” – potwierdził Wales w poniedziałek w mediach społecznościowych.

Angielski jeździec powiedział, że jego myśli były z innymi rannymi, w tym widzami.

Mathias Gillimet został zdyskwalifikowany z Kanady za spowodowanie pierwszego wypadku.

„Chcę złożyć najlepsze życzenia wszystkim ludziom, którzy dziś rano wpadli w ten wypadek” – powiedział Strong Sky Sports po wygraniu swojego występu.

„To było zdecydowanie bardzo przerażające i coś, czego nie lubimy oglądać. Wszystkiego najlepszego dla zawodników i widzów, którzy ucierpieli w wypadku.”

Jackson wyzdrowiał po wczesnej mechanice w finale, aby pomóc Strongowi zdobyć złoty medal po tym, jak Southlander dotarł do kluczowej pierwszej połowy trzech graczy wraz ze Szkotami Johnem Archibaldem i Willem Robertsem z Walii.

Jackson i Campbell Stewart poświęcili swoje osobiste ambicje, aby pomóc Strongowi, gdy wiodące trio pokonało resztę stawki na 10 okrążeń przed końcem.

Jazda pistoletem za Stewartem, Mocno u siebie na ostatnim okrążeniu, aby zdobyć szósty złoty medal Nowej Zelandii w kolarstwie – Wyrównanie rekordu sportowego z Glasgow Commonwealth Games w 2014 roku.

Campbell Stewart, Corbin Strong i George Jackson świętują zwycięstwo Stronga w 15-kilometrowym wyścigu zero.

Justin Sitterfield / Getty Images

Campbell Stewart, Corbin Strong i George Jackson świętują zwycięstwo Stronga w 15-kilometrowym wyścigu zero.

Strong podziękował Jacksonowi i Stewartowi za wsparcie po wyścigu, mówiąc, że jeden z nich mógł wygrać.

„To wyjątkowe mieć tam tak silnych kolegów z drużyny. Campbell i George jechali niewiarygodnie.

„Weszliśmy w ten wyścig wiedząc, że mamy trzy karty do gry. Wszyscy możemy wygrać ten wyścig i mieliśmy szczęście, że mamy taką sytuację.

„Wszyscy musieliśmy patrzeć i myślę, że naprawdę grali w mojej ręce, a potem udało mi się prześlizgnąć przez przód i po tym”.

READ  Formuła 1: Max Verstappen wygrywa Grand Prix Francji po awarii Charlesa Leclerca