Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gdybyś był Williamem, czy mógłbyś wybaczyć Harry’emu?

Gdybyśmy mogli cofnąć się w czasie – nawet o rok – widok książąt Williama i Harry’ego idących ramię w ramię za trumną ich ukochanego dziadka na jego sobotnim pogrzebie poruszyłby serca i poruszyłby ciepło.

Naród będzie pamiętał dzień, który prawie ćwierć wieku temu, a potem ci nierozłączni chłopcy podążali za trumną ich matki Diany – zjednoczeni na zawsze, jak myśleliśmy, w żalu, stracie i miłości. Nierozerwalna więź.

Po zerwaniu tej więzi. Został zdruzgotany przez szybkie i nieoczekiwane odejście Harry’ego od jego królewskich obowiązków, by mieszkać w Stanach Zjednoczonych, oraz przez wywiad, który on i jego żona przeprowadzili z Oprah Winfrey w Kalifornii, gdzie „dziadek” był ciężko chory w szpitalu.

Jest teraz nadzieja na pojednanie między Williamem i Harrym, ponieważ wielu uważa, że ​​śmierć księcia da im wspólną płaszczyznę do odbudowania silnych relacji; Że ten pogrzeb ponownie połączy dwoje nierozłącznych dzieci Diany, tak jak sobie życzyła.

Książę Harry i Meghan Markle podczas wywiadu CBS z Oprah Winfrey w zeszłym miesiącu

Jako najstarszy William musiał być najstarszym mężczyzną, wyciągając gałązkę oliwną i usprawiedliwiając Harry’ego i Meghan za cały ból, jaki zadali rodzinie królewskiej, nazywając przynajmniej jednego z nich rasistą w wywiadzie dla Oprah.

Są tacy, którzy czują, że William musi znaleźć się w sobie, aby wybaczyć Harry’emu, iść naprzód i zapomnieć o wszystkich dzikich i bezpodstawnych oskarżeniach skierowanych przeciwko niemu, jego żonie i reszcie rodziny królewskiej.

Jako chrześcijanin, który wierzy w świętość przebaczenia jako kamień węgielny naszej wiary, bardzo chciałbym, aby tak się stało.

Jednak gdybym był Williamem – który, nie zapominajmy, że pewnego dnia zostanie Najwyższym Gubernatorem Kościoła Anglii – musiałbym zadać sobie pytanie: czy naprawdę mogę znaleźć w sobie wybaczenie zdrady Harry’ego? Czy niektóre rany są zbyt głębokie?

READ  Gino Dacampo opuszcza podróż z Gordonem Ramsayem i Fredem Sirixem po „kłótniach” kontraktowych ITV

Harry dokładnie wiedział, co robi, kiedy wraz z Meghan potajemnie planowali opuścić Wielką Brytanię kilka miesięcy po ślubie, żądając od królowej nowego porozumienia, aby zmniejszyć ich królewskie obowiązki, zachowując przy tym przywileje, tytuły i ochronę osobistą.

A wszystko to podążając za stylem życia celebryty milionera z Kalifornii i mieszkając w kieszeni Netflix.

Tak, ta sama firma, która wyprodukowała przebojowy serial telewizyjny The Crown – wspaniała i często okrutna reprezentacja rodziny królewskiej, przedstawiająca królową jako fajną i pozbawioną kontaktu oraz księcia Filipa jako zdenerwowanego klauna.

Harry wiedział, że porzuci swojego brata Williama – który jest również ojcem młodej rodziny – nie tylko z powodu jego obowiązków, ale także z ilości publicznych zobowiązań, które musiałby podjąć pod nieobecność Harry’ego.

Wiedział, że zerwał więź ze swoim bratem, ale i tak to zrobił. Ponieważ, jak powiedział Harry w tym wywiadzie, to jego nowa rodzina – nie rodzina królewska – była teraz na pierwszym miejscu.

Jednak, podobnie jak jego dziadek i babcia, William nigdy nie narzekał, nigdy nie wyjaśniał.

Tylko raz publicznie bronił swoją rodzinę przed oskarżeniami Megan, w nietypowej i wyraźnie gniewnej odpowiedzi dla dziennikarza, który zapytał, czy jej twierdzenia są prawdziwe.

Prince William i Prince Harry uczestniczą w Star Wars: The Last Jedi European Premiere w Royal Albert Hall w 2017 roku

Prince William i Prince Harry uczestniczą w Star Wars: The Last Jedi European Premiere w Royal Albert Hall w 2017 roku

Odpowiedział stanowczo: Rodzina królewska jest „mało rasistowska”.

Harry musiał wiedzieć, że to, co jego żona miała zamiar powiedzieć światu w tym wywiadzie, sprawi, że rodzina królewska będzie wydawać się zimna, odległa i niemile widziana.

Jak widzieliśmy, Harry był całkowicie współwinny swojej bezpośredniej roli – zwłaszcza jeśli chodzi o twierdzenia o jeszcze nieokreślonym rasizmie.

Być może niewybaczalne jest to, że Harry pozwolił swojej żonie rozstać się ze swoją szwagierką, księżną Cambridge, więcej niż jeden raz.

READ  PlayStation Plus Video Pass uruchomiona jako usługa testowa w Polsce

Ci, którzy przyszli pokochać i podziwiać przyszłą królową, byli wściekli. Wyobraź sobie, jak jej mąż czuł się zdradzony! Harry popełnił niewybaczalny grzech, pozwalając zaatakować Kate.

Nie ma potrzeby popełniać błędu, ponieważ rzadko kiedy dochodzi do przebaczenia między braćmi po upadku siostry żony.

Oczywiście obaj mężczyźni doskonale chronią swoje żony.

Można sobie tylko wyobrazić, jak zirytowana byłaby Kate, gdyby Megan powiedziała prawie 50 milionom widzów na całym świecie, że nie doprowadziła jej do płaczu nad tym, co pasuje do sukni panny młodej w 2018 roku – że to Kate doprowadziła ją do płaczu.

Megan twierdziła również, że miała myśli samobójcze, gdy była w piątym miesiącu ciąży ze swoim synem Archiem, a członkowie rodziny królewskiej odmówili uczynienia Archiego księciem.

Twierdziła, że ​​wielokrotnie zwracała się o poradę do pałacu, ale zostało to zignorowane.

Książę Filip, książę William, Charles Spencer, książę Harry i książę Karol spacerują podczas pogrzebu księżnej Diany

Książę Filip, książę William, Charles Spencer, książę Harry i książę Karol spacerują podczas pogrzebu księżnej Diany

W odpowiedzi królowa była bardzo chłodna, zauważając, że „niektóre wspomnienia mogą być inne”.

Ale rodzina Windsorów pozostawała w chaosie i nie ma wątpliwości, że wywiad wywołał głęboki gniew i niepokój w czasie, gdy rodzina przygotowywała się do pożegnania z księciem Filipem.

Jaki smutek powiedzieli Harry i Meghan o Królowej, ponieważ jej kamień, jej partner, był poważnie chory w szpitalu.

A który z braci może wybaczyć tym, którzy usprawiedliwiają swoje czyny, mówiąc, że jeśli dziadek umrze, odłożą rozmowę? Nie anuluj. Po prostu zwlekaj! Tak się złożyło, że książę wrócił ze szpitala na kilka tygodni, aby umrzeć obok ukochanej Lilibet.

Gdyby Diana żyła, mogłaby wprowadzić jakąś sensację w głowie Harry’ego, zaprzyjaźnić się z Megan i utorować drogę do pojednania między jej dwoma nierozłącznymi synami.

READ  Pędzel z Bellą Coola Grizzly Bear Nowa szczegółowa książka konserwatora zabytków - Coast Mountain News

Czy dostrzegłaby wczesne znaki ostrzegawcze, jak to często robią kobiety, i doprowadziła do pokoju przed rozpoczęciem obecnej wojny walijskiej?

Jest mi tak smutno z powodu Williama i Kate, że planują pogrzeb księcia Filipa. Dla nich był człowiekiem, którego szanują i kochają, a oni zobowiązali się żyć, by służyć Jego zaszczytnymi śladami.

Przede wszystkim będą musieli pozdrowić i uśmiechnąć się do brata, który odwrócił się z żoną plecami na tej drodze i sprawił im tyle bólu.

Pogrzeby mają łączyć rodziny, ale jak wielu z nas wie, często potrafią je rozerwać. Taki smutek pogłębia postrzegane lub rzeczywiste cierpienie.

Uczucia nasilają się. Trzymamy się tych, o których wiemy, że możemy zaufać. Jeśli chodzi o Williama i Kate, to raczej nie ufają mężczyźnie, który pozwolił na udostępnienie treści jednej z ich ostatnich rozmów z Ameryką za pośrednictwem telewizyjnej prezenterki Gale Kinga.

Mimo to nadal było mi żal Harry’ego, kiedy szedł sam na ten ostatni spacer, zdając sobie sprawę z krzywdy, jaką wyrządził – nie tylko swojemu bratu, ale królowej i dziadkowi, których uwielbiał i opłakiwał.

W sobotę chłopcy mogą iść obok siebie – tak jak robili to w przypadku księcia Edynburga, jego ojca i wuja, przez te wszystkie lata na pogrzebie matki. Ale teraz boję się, że ich serca są milion mil stąd.

W tym tygodniu przyjaciele Meghan ujawnili, że ona i jej mąż byli gotowi wybaczyć rodzinie królewskiej za to, że ją potraktowali.

Niestety, obawiam się, że minie wiele lat – jeśli w ogóle – zanim William lub Kate będą mogli im wybaczyć.