Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gary Wright, piosenkarz i autor tekstów najbardziej znany ze swojego hitu Dream Weaver, który grał George’a Harrisona, zmarł w wieku 80 lat po walce z chorobą Parkinsona i demencją.

Gary Wright, piosenkarz i autor tekstów najbardziej znany ze swojego hitu Dream Weaver, który grał George’a Harrisona, zmarł w wieku 80 lat po walce z chorobą Parkinsona i demencją.

Autorzy: Brian Marks i Deirdre Durkan-Symonds dla Dailymail.com

Aktualizacja: 01:15 05 września 2023 r

  • Wright jest najbardziej znany ze swojego wpływowego albumu The Dream Weaver (1975) zawierającego wyłącznie instrumenty klawiszowe
  • Po tych sukcesach zajął się także muzyką światową i new age, a także zajmował się muzyką filmową
  • Wright grał także na klawiszach w klasycznym utworze All Things Must Pass George’a Harrisona

Gary Wright, muzyk najbardziej znany z przeboju Dream Weaver z 1976 roku i głównego utworu na albumie z największymi hitami byłego Beatle’a George’a Harrisona, zmarł w wieku 80 lat.

– powiedział syn Gary’ego, Justin Wright TMZ że jego ojciec zmarł w poniedziałek rano w swoim domu w Palos Verdes Estates w Kalifornii.

Powiedział, że piosenkarz i autor tekstów cierpiał na chorobę Parkinsona od pięciu do sześciu lat, a ostatnio rozwinęła się u niego demencja z ciałami Lewy’ego.

Justin dodał, że objawy choroby Parkinsona u kompozytora znacznie się pogorszyły w ciągu ostatniego roku, przez co Gary nie mógł niestety mówić i poruszać się.

Dodał, że pielęgniarki domowe opiekujące się muzykiem kilka dni temu powiedziały członkom jego rodziny, że jego stan jest bliski końca.

I ostatnia uwaga: Gary Wright, muzyk najbardziej znany z piosenki Dream Weaver z 1976 roku, zmarł w wieku 80 lat. Syn Gary’ego, Justin Wright, powiedział TMZ, że jego ojciec zmarł w poniedziałek rano w swoim domu w Palos Verdes Estates w Kalifornii po walce z chorobą Parkinsona i demencją. ; Widziane w 2014 roku w Nowym Jorku
PO PRYWATNEJ WALCE O ZDROWIE: Syn Gary’ego, Justin Wright, powiedział TMZ, że jego ojciec zmarł w poniedziałek rano w swoim domu w Palos Verdes Estates w Kalifornii.

Jego drugi syn, Dorian, na Instagramie ujawnił, że był w stanie spędzić poranek, siedząc w „kwiecie lotosu” obok ojca, śpiewając i medytując przez dwie godziny.

„Kiedy śpiewałem jego ostatni hymn, widziałem, jak wydawał ostatnie tchnienie na ziemi. Dziękuję, Ojcze, za umożliwienie mi pomocy w opuszczeniu ciała na płaszczyznę astralną!” Zdjęcie albumu swojego ojca „The Dream Weaver” podpisał „Jai Guru”.

Po wiadomości o jego śmierci w Internecie zaczęły napływać kondolencje, a wiele osób komentowało jego dziedzictwo i wkład w muzykę.

„Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci mojego drogiego przyjaciela Gary’ego Wrighta. Załączone zdjęcia zawierają cenne wspomnienia z pierwszego i ostatniego razu, gdy dzieliliśmy razem scenę wraz z naszym wspólnym przyjacielem, muzykiem Johnem Fordem Cooleyem .” Żywa osobowość Gary’ego i wyjątkowy talent sprawiają, że każda wspólna chwila jest naprawdę zabawna.”

READ  Britney Spears twierdzi, że poroniła podczas spotykania się z Justinem Timberlake'em

„Jego dziedzictwo będzie żywe przez wiele lat” – kontynuował dwukrotny nominowany do nagrody Grammy. Zawsze będę cenić ciepło i życzliwość, jaką okazali mi Gary i jego żona Rose, i zawsze będę cenić historie, którymi podzielił się ze mną o minionych dniach. Składam najszczersze kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i fanom w tym trudnym czasie.

„Przykro mi z powodu śmierci Gary’ego Wrighta. Był jedną z najmilszych gwiazd rocka, z jakimi kiedykolwiek miałem przyjemność przeprowadzać wywiady, i pozostawił po sobie niesamowity dorobek. Moje kondolencje dla jego rodziny, przyjaciół i fanów ” – napisał na Twitterze gospodarz radia Andre Gardner.

Inny, który najwyraźniej nawiązał także do śmierci piosenkarza i autora tekstów Jimmy’ego Buffetta w Margaritaville w weekend, napisał na Twitterze: „Spoczywaj w pokoju, Gary Wright”. Wszystko i wszyscy zdają się znikać.

Piosenkarz i autor tekstów Al Stewart, najbardziej znany ze swojego przebojowego singla „Year of the Cat” z 1976 roku, również wyszedł na scenę, aby opłakiwać stratę swojego długoletniego przyjaciela.

Ostatnie chwile: jego drugi syn, Dorian, na Instagramie ujawnił, że udało mu się spędzić poranek, siedząc w „kwiecie lotosu” obok taty, „śpiewając i medytując przez dwie godziny” (syn Wrighta opublikował to zdjęcie ojca okładka albumu Save the Dream)
„Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci mojego drogiego przyjaciela Gary’ego Wrighta. Załączone zdjęcia zawierają cenne wspomnienia z pierwszego i ostatniego razu, gdy dzieliliśmy razem scenę wraz z naszym wspólnym przyjacielem, muzykiem Johnem Fordem Cooleyem .” Żywa osobowość Gary’ego i wyjątkowy talent sprawiły, że każda wspólna chwila była naprawdę przyjemna”
RIP: Po wiadomościach o jego śmierci w Internecie zaczęły napływać wyrazy uznania, a wiele osób komentowało jego dziedzictwo i wkład w muzykę.
„Przykro mi z powodu śmierci Gary’ego Wrighta. Był jedną z najmilszych gwiazd rocka, z jakimi kiedykolwiek miałem przyjemność przeprowadzać wywiady, i pozostawił po sobie niesamowity dorobek. Moje kondolencje dla jego rodziny, przyjaciół i fanów ” – napisał na Twitterze gospodarz radia Andre Gardner.
Smutek: Piosenkarz i autor tekstów Al Stewart, najbardziej znany ze swojego przebojowego singla „Year of the Cat” z 1976 roku, również wyszedł na scenę, aby opłakiwać stratę swojego długoletniego przyjaciela.

„Spoczywaj w pokoju, Gary Wright”. Al i Gary są przyjaciółmi od długiego czasu i to właśnie Gary przedstawił Ala swojemu koncertującemu zespołowi The pustych kieszeniach. Al i Jill Stewart chcieliby przesłać kondolencje żonie Gary’ego, Rose, i jego rodzinie.

Jego najpopularniejsze utwory, Dream Weaver i Love Is Alive, uplasowały się na drugim miejscu listy przebojów Billboard Hot 100.

Urodziła się i wychowała w Creskill w stanie New Jersey.

Mając zaledwie siedem lat, zadebiutował w telewizji w wieku siedmiu lat w serialu Kapitan Wideo i jego strażnicy wideo.

To rozbudziło w nim miłość do przemysłu rozrywkowego i skłoniło go do pojawienia się w kilku reklamach telewizyjnych i radiowych, zanim dostał rolę w musicalu Fanny na Broadwayu w 1954 roku.

Spędził dwa lata przy produkcji, grając u boku Florence Henderson.

Jako nastolatek uczył się gry na fortepianie i organach, a podczas nauki w szkole średniej Tenafly zaczął występować z rówieśnikami w różnych lokalnych zespołach rockowych.

READ  Tom Hanks zarobił Forrestowi Gumpowi oszałamiającą sumę po umieszczeniu w kontrakcie klauzuli dotyczącej geniuszu
Miłośnik muzyki: Jako nastolatek uczył się gry na fortepianie i organach, a podczas nauki w szkole średniej Tenafly zaprowadził go do występów w różnych lokalnych zespołach rockowych z rówieśnikami; Widziane w 1978 r
Inteligentny i utalentowany: ponieważ zajęcie się muzyką było „zbyt niepewnym” wyborem kariery, Wright studiował, aby zostać lekarzem w College of William & Mary w Wirginii i na Uniwersytecie Nowojorskim, a następnie przez rok studiował w Downstate Medical College (widziano w 2019 r.)

Ponieważ zajęcie się muzyką było „zbyt niepewne” przy wyborze zawodu, Wright studiował, aby zostać lekarzem w College of William and Mary w Wirginii i na Uniwersytecie Nowojorskim, a następnie przez rok studiował w Downstate Medical College.

Jak wynika z wywiadu udzielonego rozgłośni radiowej, studiował psychologię i nadal występował z lokalnymi zespołami. Dźwięk 100,3.

Ostatecznie ukończył studia na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie, by ostatecznie porzucić plany związane z medycyną.

Jako swoje muzyczne inspiracje cytował już takich artystów rock and rolla, jak Elvis Presley, Jerry Lee Lewis i Beatles, a także Ray Charles, Aretha Franklin i James Brown.

Legenda: Wcześniej jako swoje muzyczne inspiracje cytował artystów rock and rolla Elvisa Presleya, Jerry’ego Lee Lewisa i Beatlesów, a także Raya Charlesa, Arethę Franklin i Jamesa Browna. Widziane w 1977 r

Następnie Wright dołączył do zespołu Spooky Tooth Mike’a Harrisona i Mike’a Kelly’ego. Grupa wydała swój pierwszy wspólny album It’s All About w czerwcu 1968 roku.

Na płycie znalazło się sześć piosenek napisanych wspólnie z Millerem, Harrisonem i Lutherem Grosvenorem, w tym Sunshine Help Me.

Następnie zespół wydał Spooky Two, który w 1969 roku spotkał się ze znacznie większym uznaniem krytyków dzięki hitom „That Was Only Yesterday” i „Better By You, Better Than Me”.

W tym samym roku wydali także trzecią płytę „Party”.

„Naprawdę powinniśmy byli zająć się Spooky Two, ale znaleźliśmy się w absurdalnej sytuacji, w której pozwoliliśmy Pierre’owi Henry’emu poprowadzić ceremonię”. „Potem zabrał go z powrotem do Francji i zremiksował” – powiedział Wright w wywiadzie z 1973 roku.

Właściwy ruch: w 1970 roku opuścił zespół, aby rozpocząć karierę solową (widziano w 2014 roku)

W 1970 roku opuścił zespół, aby rozpocząć karierę solową.

Po podpisaniu kontraktu z A&M Records nagrał Extract, na którym znalazły się jego piosenki Get the Right Way i Wrong Time.

W tamtym czasie były Beatles George Harrison poprosił go o zagranie na jego albumie All Things Must Pass.

Ich relacje zawodowe przekształciły się w długoterminową przyjaźń, o której mówi się, że „oparta jest na muzyce i wspólnym zainteresowaniu religią Indii”.

READ  Andrew Ridgley z Wham opowiada o związku z George'em Michaelem po rozpadzie zespołu

„Byliśmy tak blisko” – potwierdził Wright w Smashing Interviews w 2010 roku. „Bardzo szybko staliśmy się dobrymi przyjaciółmi. Dzieliliśmy podobne orientalne filozofie. On był tym bardzo zainteresowany, ja też. I to była między nami natychmiastowa więź.

Następnie grał na kolejnych solowych albumach Harrisona i innych singlach wyprodukowanych przez angielskiego muzyka dla Apple Records.

Jego całe solowe nagrania obejmują Footprint (1971), Weaver of a Dream (1975), Light of Smiles (1977), Touch and Gone (1977), Heading Home (1979), The Right Place (1981) i Who Am I ( 1988). ), Pierwsze oznaki życia (1995), Ludzka miłość (1999), Czekając na złapanie światła (2008) i Połączeni (2010).

W 2014 roku Wright wydał swoje wspomnienia Dream Weaver: A Memoir; Muzyka, medytacja i moja przyjaźń z Georgem Harrisonem.

Pozostawił po sobie 38-letnią żonę Rose oraz dwójkę dzieci, Justina i Doriana.