Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Funt osiągnął kolejny szczyt nie widziany od początku sierpnia |  Wiadomości biznesowe

Funt osiągnął kolejny szczyt nie widziany od początku sierpnia | Wiadomości biznesowe

Funt osiągnął czteromiesięczne maksimum w stosunku do dolara, ponieważ pojawiły się nadzieje, że chińskie blokady zostaną złagodzone, a podwyżki stóp procentowych w USA spowolnią.

W czwartek po południu można było kupić jednego funta za prawie 1,23 dolara, najwyższą kwotę od 1 sierpnia, dzięki czemu import z Wielkiej Brytanii stał się tańszy dla brytyjskich firm i konsumentów.

Kurs walutowy od 1 GBP do 1,2297 USD wskazywał na słabość dolara, ponieważ pozwolił na to spadek dolara tylko w zeszłym tygodniu wróżka wysokość nie widziana Od połowy sierpnia.

Mocniejszy funt to dobra wiadomość dla firm i konsumentów, która może pomóc obniżyć inflację, ponieważ import towarów, takich jak żywność i benzyna, staje się tańszy.

Jest to wzrost siły nabywczej funta szterlinga o około 20 centów cały czas niski W dniach następujących po wrześniowym minibudżecie i pokrewnych zawirowania na rynku. Historia jest jednym z bardziej globalnych pozytywnych nastrojów i pogorszeniem dolara niż siłą funta szterlinga Dolar osłabił się w stosunku do większości walut, ale funt również wzrósł w stosunku do euro, aw czwartkowe popołudnie za funta można kupić ok. 1,17 euro (1,1695 euro).

Nadzieje rynku zostały rozwiane, ponieważ po wielu dniach protestów przeciwko chińskiej polityce wolnej od COVID-19 pojawiły się oznaki, że chiński rząd zniesie ograniczenia.

W czwartek główne chińskie miasta Zacząłem łagodzić obostrzenia Po protestach. Mniej niż 24 godziny później Gwałtowne protesty w Kantonieurzędnicy w co najmniej siedmiu dzielnicach w rozległym mieście portowym na północ od Hongkongu ogłosili, że znoszą blokady.

Blokady osłabiły aktywność gospodarczą w drugiej co do wielkości gospodarce świata, wpływając na światowy handel i zakłócając globalną działalność gospodarczą. dostarczać łańcuchy.

Najwyższe od czterech miesięcy następstwo informacji z Rezerwy Federalnej, znanej jako Rezerwa Federalna, że ​​bank centralny zwolni tempo podwyżek stóp procentowych.

READ  Unia Europejska oskarża Microsoft o naruszenia przepisów antymonopolowych w zakresie Teams

Przemawiając w środę w think tanku, przewodniczący Jerome Powell powiedział, że Fed może podnieść stopy procentowe o mniejszą kwotę na grudniowym posiedzeniu, być może tylko o 0,5 proc. cztery z rzędu 0,75% chodzenie na duże odległości.

Stopy procentowe były stale podnoszone przez Fed w celu obniżenia inflacji do docelowego poziomu 2%, ale inflacja w USA utrzymywała się na stałym poziomie 7,7% w ciągu roku do listopada.