Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francuska marka kasków Roof wprowadza na rynek nowy kask modułowy Boxxer 2

Francuska marka kasków Roof wprowadza na rynek nowy kask modułowy Boxxer 2

Boxxer 2 jest teraz zgodny z normą ECE 22.06 i został wprowadzony na rynek z okazji 30-lecia marki.

Kaski dachowe są dostępne na rynku od 1993 roku i stały się popularne wśród motocyklistów dzięki ich unikalnemu, zaokrąglonemu wyglądowi, który łączy w sobie nowoczesny i retro design. Francuska marka świętuje swoje 30-lecie, przedstawiając najnowszą wersję jednego ze swoich najpopularniejszych kasków, Boxxer 2 Modular.

Pierwszy kask Roof Boxxer został wprowadzony na rynek w 1995 roku i zyskał popularność dzięki swojemu stylowi i funkcjonalności. Kask ma konstrukcję modułową z odwróconym paskiem podbródka, który otwiera się o 180 stopni. Oznacza to, że całkowicie nie przeszkadza jeźdźcowi, a jednocześnie nadaje kaskowi niepowtarzalny wygląd estetyczny. Przejdźmy szybko do roku 2017, a Roof wprowadził Boxxer Carbon, znacznie lżejszą, bardziej zorientowaną na wydajność osłonę o tym samym designie i wyglądzie.

Jeśli chodzi o Boxxer 2, wystarczy jedno spojrzenie i widać, że jest to ewolucja marki Boxxer. Roof dołożył wszelkich starań, aby zachować konstrukcję kasku w nienaruszonym stanie, i faktycznie zrobił to wszystko jednocześnie aktualizując technologię kasku, aby spełniała rygorystyczne standardy nowej normy ECE R22.06. Tak jak poprzednio, kask zachowuje podwójną symetrię P/J, co oznacza, że ​​jest certyfikowany do użytku drogowego z otwartą i zamkniętą brodą.

Roof Boxxer 2 ma pokrywę z włókna szklanego, która teraz posiada nowy system FleXLocker, który blokuje ją w pozycji otwartej. Rezultatem jest lekki kask, biorąc pod uwagę jego modułowość, o wadze 3,5 funta (1600 gramów). Warto zauważyć, że podczas gdy inne kaski mają tendencję do przybierania na wadze po dostosowaniu się do normy 22.06, Boxxer 2 zdołał utrzymać wagę na poziomie swojego poprzednika.

Po wewnętrznej stronie kasku Boxxer 2 posiada wyjmowaną i nadającą się do prania cichą wyściółkę wewnętrzną z powłoką antybakteryjną. Jak sama nazwa wskazuje, wyściółka wewnętrzna została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić komfort i cichszą jazdę. Do pokrowca dołączone są również dodatkowe podkładki, dzięki którym można regulować grubość, a opcjonalnie dostępne są również poduszki policzkowe o różnej grubości. Etui posiada przezroczystą osłonę zabezpieczającą przed zadrapaniami oraz ekran zapobiegający parowaniu i jest przystosowane do domofonu.

READ  Spin-off Horizon Zero Dawn pojawia się na PlayStation VR2

Pod względem ceny i dostępności modułowy kask Roof Boxxer 2 jest oferowany w trzech jednolitych kolorach: czarnym, szarym i czerwonym, a także w różnych opcjach graficznych. Kask jest dostępny w rozmiarach od XS do XXL, a sugerowana cena detaliczna wynosi 499 euro, czyli około 536 dolarów.

Czytaj więcej