Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Flop na każdym poziomie” – krytykuje drużynę rugby Australian Wallabies

Gwiazda Wallabies, Stephen Moore, przedstawił ponure perspektywy dla rugby w Australii.

Dana Mullana/Getty Images

Gwiazda Wallabies, Stephen Moore, przedstawił ponure perspektywy dla rugby w Australii.

„Rozczarowany” członek Wallabies zatrzasnął niepewny stan australijskiego rugby, mówiąc, że „chwieje się na każdym poziomie” i skrytykował „decyzję paniki” Aby ponownie zatrudnić Eddiego Jonesa.

Były kapitan reprezentacji narodowej Stephen Moore, weteran 129 testów, wezwał do większej jedności w grze w całym Tasmanie, ponieważ obawiał się, że krótkoterminowe poglądy kierownictwa krajowego pozostawiły rugby „poza trafieniem lub chybieniem”.

„Australijskie rugby przeszło od jednej przeciętności do drugiej w ciągu ostatnich dwóch dekad. To rozczarowujące” – powiedział Moore w potępiającym wywiadzie dla Kodeks sportowy.

Była prostytutka uważała, że ​​decyzja o sprowadzeniu Jonesa z powrotem po tym, jak został wyrzucony przez Anglię, pokazała brak wyrafinowania w coachingu w Australii, gdzie Wallabies byli wcześniej pod okiem trenera Kiwi, Dave’a Renniego.

Czytaj więcej:
* Tajne spotkania i obiady z kurczakiem: wewnętrzna historia powrotu walaby autorstwa Eddiego Jonesa
* „Wciągnij się”: Wielcy rugby reagują na Eddiego Jonesa, który zastępuje Dave’a Raineya jako trenera Wallabys
* Dave Rainey został zwolniony ze stanowiska trenera Wallabies i zastąpiony przez Eddiego Jonesa

„(Mianowanie Jonesa) było niemalże spanikowaną decyzją, ponieważ Eddie został zwolniony przez Anglię i musieli działać szybko” – powiedział 40-letni Moore.

„Nie kultywowaliśmy naszych trenerów tak dobrze, jak powinniśmy, a teraz to nas niepokoi. Ilekroć pojawia się praca Wallabies, drapiemy się po głowach, kto może pełnić tę rolę. „

Podobnie było z przywództwem i rozwojem w grających szeregach.

Obwinił Rugby Australia za „niewykonanie dobrej roboty” w tej dziedzinie, zauważając, że dwie z obecnych opcji kapitana Wallabies, Michael Hooper i James Slipper, zbliżają się do końca swojej kariery.

Ostatnim testem Stephena Moore'a w Australii było zwycięstwo 23-18 nad All Blacks w Brisbane.

Matta Kinga / Getty Images

Ostatnim testem Stephena Moore’a w Australii było zwycięstwo 23-18 nad All Blacks w Brisbane.

Moore czuł, że istnieje obsesja na punkcie graczy ligi rugby jako tymczasowych rozwiązań dla rugby, coś, co Jones już zasugerował, że zrobi, będąc odpowiedzialnym za drużynę narodową, z potrzebą ponownego uruchomienia składu przed tegorocznymi mistrzostwami świata we Francji.

Spadające zainteresowanie i standardy w rugby oddolnym były głównym problemem, ponieważ Moore obwiniał Australię za chęć skupienia się przede wszystkim na Wallabies, kosztem gry kobiet i juniorów oraz szerszego udziału w sporcie, który miał coraz bardziej atrakcyjne alternatywy dla młodzieży.

„Wydaje się, że patrzymy krótkoterminowo na sukces Wallabies i ogólnie na grę. Nie mamy długoterminowego spojrzenia na grę, co jest dużym problemem, ponieważ z czasem wymykamy się.. .przegrywamy na każdym poziomie”, Moore, który rozegrał także prawie 200 meczów Super Rugby pomiędzy wspomnianymi Czerwonymi i Brumbies kod.

Stephen Moore uważa, że ​​wzrost w Irlandii może stanowić plan rozwoju australijskiego rugby.

Charlesa McQuillana/Getty Images

Stephen Moore uważa, że ​​wzrost w Irlandii może stanowić plan rozwoju australijskiego rugby.

Czuł, że mecz był australijskim minimum.

„Powiedziałbym, że to coś więcej niż trafienie lub chybienie, jesteśmy już daleko za tym etapem” — powiedział Moore, chociaż czuł, że istnieją przykłady tego, jak podniósł go z błota, zauważając, jak wysokowydajne wysiłki centralizacyjne Irlandii podniosły ich stać się jednymi z najlepszych narodów rugby na świecie w tej chwili.

Australijskie rugby, często postrzegane jako elitarne w szerszym krajobrazie sportowym, musiało wyjść poza wewnętrzną rywalizację polityczną, która była znakiem rozpoznawczym tej gry.

„Musimy dużo więcej razem nad tym pracować, a to jest naprawdę ważne. Potrzebujemy większego dostosowania regionalnych związków zawodowych wokół wysokowydajnych umów handlowych – wszystko tego rodzaju” – powiedział Moore.

Podniebne sporty

Kolejna porażka Walijczyków wywiera presję na menedżera Wayne’a Pivaca.

READ  Lydia Ko dzieli prowadzenie z Danielle Kang po drugiej rundzie na Gainbridge LPGA