Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma Apple celowała w atak ransomware o wartości 50 milionów dolarów, który doprowadził do bezprecedensowych wycieków schematów

Firma Apple była celem ataku ransomware o wartości 50 milionów dolarów po tym, jak wiele programów inżynieryjnych i produkcyjnych obecnych i przyszłych produktów zostało skradzionych z Quanta, tajwańskiej firmy, która produkuje MacBooki i inne produkty dla Apple.

wyciek, Po raz pierwszy zostało zgłoszone przez RekordDokonała tego REvil, rosyjska grupa hakerów znana również jako Sodinokibi. Grupa już zaczęła publikować skradzione zdjęcia 20 kwietnia, zbiegając się w czasie z niedawnym wydarzeniem Apple „Spring Loaded”, po tym jak Quanta odmówił zapłacenia 50 milionów dolarów okupu za te dane. Grupa ma teraz nadzieję zmusić Apple do zapłaty do 1 maja i obiecała, że ​​będzie codziennie publikować nowe zdjęcia z wycieku, dopóki to się nie skończy.

Quanta potwierdziła, że ​​jej serwery zostały przejęte W oświadczeniu do BloombergKomentarz: „Zespół ds. Bezpieczeństwa informacji firmy Quanta Computer współpracował z zewnętrznymi ekspertami IT w odpowiedzi na cyberataki na niewielką liczbę serwerów firmy Quanta. Quanta twierdzi również, że „naruszenie nie ma istotnego wpływu na działalność firmy”.

REvil ma historię podobnych ataków ransomware, Komputer do spania Wskazuje, że grupa również dokonała podobnych naruszeń Acer I Inne firmy W ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jednak atak Quanta – ze względu na kontakt z Apple i możliwość nieujawnionego wykrycia sprzętu Apple – jest jak dotąd najważniejszym celem grupy.

Firma nie wyjaśniła jeszcze zakresu wycieku, ale obrazy, które do tej pory wyciekły z REvil, obejmują plany dla Firma Apple właśnie ujawniła przeprojektowanie komputera iMac Które jeszcze przed wczoraj nie były widoczne dla nikogo spoza sfery wpływów Apple, co potwierdza fakt, że dokumenty są rzeczywiście dokładne. Plany zawierają również ostrzeżenia na prawie każdej stronie: „To jest własność Apple i musi zostać zwrócone” oraz określają, że dokumenty nie powinny być reprodukowane, kopiowane ani publikowane.

READ  Kategoria Timeless Classics firmy Apple Arcade nadaje starym grom nowy wygląd

Ujawnione pliki zawierają również schematy produkcyjne dla Aktualizacja M1 MacBook Air 2020 już wydana przez Apple Laptop, który jeszcze nie został wydany, z dodatkowymi portami Aktualne pogłoski o nadchodzącej aktualizacji laptopa Od Apple.

Dokumenty te zostały skradzione i ujawnione w celu wyłudzenia Apple i Quanty. Ze względu na charakter ich pochodzenia Uważamy, że byłoby to nieetyczne Aby obszernie informować o jego zawartości. Skontaktowaliśmy się z firmą Apple w celu uzyskania komentarza i zaktualizujemy ten post o wszelkie nowe informacje.