Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Film o wyścigach chartów edytowany po tym, jak inny pies umiera po „katastroficznej” kontuzji

Osiem psów zginęło w tym sezonie na torach, a pięć z ośmiu zginęło na torze wyścigowym w Addington.  (obraz pliku)

123rf

Osiem psów zginęło w tym sezonie na torach, a pięć z ośmiu zginęło na torze wyścigowym w Addington. (obraz pliku)

Nagranie z wyścigu chartów zostało zmodyfikowane, aby usunąć upadek, który doprowadził do eutanazji psa. *

Greyhound Epic Addi miał złamaną nogę i uszkodzenie tkanki miękkiej po wyścigu na Addington Raceway w Christchurch we wtorek.

ten raport gospodarza Do rasy pies został umieszczony ze względów humanitarnych ze względu na „katastrofalny charakter” urazu.

Upadki zostały później usunięte z filmu wyścigowego. Jak podaje organizacja SAFE zajmująca się prawami zwierząt, niedawno opublikowano kolejny film o wyścigu po podobnej kontuzji na torze Manawatu Raceway w marcu.

Czytaj więcej:
* SPCA odeszło z prowizji od sponsorów chartów, ponieważ nadal umierają branże
* W Whanganui rozpoczęło się dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa na torze chartów
* Trzy grupy rywalizują na parkiecie w QEII Park w Christchurch
* Greyhound Zipping Sarah wygrywa wyścig – będąc na metamfetaminie

Rzecznik Willa Appleby powiedział, że osiem chartów zginęło w tym sezonie na torach, w tym pięć na torze wyścigowym Addington.

SAFE oskarżyło przemysł wyścigowy o problem z przejrzystością.

„W szafie branżowej są pewne szkielety, które GRNZ stara się ukryć” – powiedział Appelbe.

Jednak nadawca TAB Trackside, który wyświetla materiał z wyścigu, powiedział, że on i TAB NZ mają wieloletnią politykę dotyczącą upadków i urazów koni wyścigowych lub chartów.

„Podczas gdy wydarzenie jest pokazywane na żywo, dołożymy wszelkich starań, aby nie pokazać powtórki wypadku w ramach naszej bezpośredniej relacji po wyścigu” – czytamy w oświadczeniu TAP Trackside.

„Stopy udostępnione na stronie Race Icon są spięte razem przez nasz zespół redakcyjny i ponownie, jeśli to możliwe, upadki powodujące obrażenia są usuwane w razie potrzeby.

„Czasami kod wyścigu może wymagać usunięcia incydentu z odtwarzania wideo, jeśli nie został on uchwycony w procesie edycji”.

READ  Rysownik Raed Khalil laureatem Nagrody Państwowego Instytutu Geologicznego | Partnerzy | Wiadomości z Białorusi | Wiadomości białoruskie | Białoruś dzisiaj | Wiadomości na Białorusi | Wiadomości z Mińska

Warwick Smith/Personel

Właściciele chartów spotykają się, aby pokazać, jak piękna może być rasa poza torem. (Film opublikowany po raz pierwszy w czerwcu 2019 r.)

TAB Trackside powiedział, że głównym powodem usuwania ponownych upadków jest odciążenie połączeń konia lub charta lub rodziny rannego kierowcy lub jeźdźca.

„Informacje na temat wyniku upadku lub urazu uczestnika lub osoby będącej zwierzęciem są dostępne w Raporcie Wynagrodzeń Rady Integralności Rasy, które są publikowane na koniec dnia wyścigu.

„Raporty te są publicznie dostępne na stronie internetowej Racing Integrity Board oraz za pośrednictwem odpowiednich stron internetowych z ikonami, aby zapewnić przejrzystość incydentów wyścigowych”.

Ostatni incydent jest jednym z Najlepsi trenerzy chartów w Nowej Zelandii są badani przez organizatora wyścigu Po tym, jak psy podobno pojawiły się z jego domu w ośrodku resuscytacyjnym z obrażeniami.

Mieszkaniec Canterbury, John McInerney, który prowadzi Homebush Hounds w Darfield, również został oskarżony o nieprzestrzeganie standardów zdrowia i opieki społecznej GRNZ.

Trener chartów John McInerney z Clayem Baxterem, jednym z 38 chartów, których ścigał.  (obraz pliku)

John Hawkins

Trener chartów John McInerney z Clayem Baxterem, jednym z 38 chartów, których ścigał. (obraz pliku)

„Branża znajduje się pod coraz większą presją, ale zamiast przyznawać się do swoich problemów i rozwiązywać je, GRNZ nadal działa z brakiem przejrzystości w zakresie krzywd i bólu wyrządzanego psom” – powiedział Appleby.

„Problemy z dobrostanem zwierząt były na radarze branży wyścigów chartów od prawie dekady, ale wciąż widzimy psy w niebezpieczeństwie, zarówno na torze, jak i w budach”.

Sekretarz wyścigów Grant Robertson wcześniej zwrócił uwagę branży.

Uważamy, że dowody mówią same za siebie. „Musi zadzwonić i zakazać wyścigów chartów” – powiedział Appleby.

*Korekta: We wcześniejszej wersji tej historii stwierdzono, że materiał został zredagowany przez Greyhound Racing New Zealand. Materiałem z wyścigu zarządza nadawca TAB Trackside. (Edytowane o godz. 22.25, 12 maja 2022 r.).